Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik, akkor a...

Ha Isten létezik, akkor a létezését úgy kell elképzelni, hogy egy konkrét időben és térben kiterjedő helyen tartózkodik?

Figyelt kérdés
2022. okt. 22. 06:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

10/10


Az egész egyszerre van, írta.

Úgy, ahogy egy film is kész van vagy a hologram a gyerek játékán.

Ott van az egész, csak máshonnan kell nézni és úgy tűnik, történik valami.

De nem, mert a világ illúzió.

2022. okt. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ne akarjuk Istent elképzelni, meghaladja jócskán az agyi kapacitásunkat, legyen elég annyi, hogy ő a mindenség.
2022. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Az egész egyszerre van, írta.

Úgy, ahogy egy film is kész van vagy a hologram a gyerek játékán."

Tehát akkor az egész lét eleve el van rendelve, le van játszva, mint egy film, és mi csak sodródunk az árral, ahogyan Isten kitalálta, megalkotta? Oké, dee akkor hogyan és hová fér be a szabad akarat?

2022. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A szabad akarat fölötte van, ahogy írta több sík van.

Ott döntöd el, aztán jössz ide végigélni, de ez már lefutott meccs.

2022. okt. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

De Isten tudja előre az egészet. Azt is hogy hogyan fogsz dönteni. Így a felsőbb síkon lévő döntésednek az eredményét is tudja és az is előre lejátszott.


Amennyiben nem így van akkor alkalmazkodik a döntésekhez. Ilyen alkalmazkodás volt akkor például Jézus elküldése is. De ebben az esetben változna.

2022. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
15, akkor szabad akarat tkp nem is letezik?
2022. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16.


De létezik, mivel az a csavar, hogy te vagy Isten.

2022. okt. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
De én nem lehetek Isten, mert azt írtad, hogy Isten tudja előre, hogy hogyan fogok dönteni. Én gyakran nem tudom, gondolkodnom kell a dolgokon, tehát nem lehetek Isten.
2022. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
47%

"Tehát akkor az egész lét eleve el van rendelve, le van játszva, mint egy film, és mi csak sodródunk az árral, ahogyan Isten kitalálta, megalkotta? Oké, dee akkor hogyan és hová fér be a szabad akarat?"


6-os, 9-es vagyok.


A világ kétféleképpen létezik: Isten értelmében és értelmének eszméiben, valamint Istenen kívül, a teremtésben.


A teremtés függ Isten értelmének eszméitől, de Isten értelme, és eszméi nem függnek a teremtéstől.


Ettől függetlenül Isten közreműködik a teremtésben a teremtményeivel, nemcsak azáltal, hogy fenntartja létüket és lehetővé teszi a működésüket a kontingens létben, hanem azáltal is, hogy a történelem bizonyos szakaszában megtestesült.

2022. okt. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

15 vagyok


16

Döntsed el magad. A valós választ senki nem tudja. Én csak a felvázoltakat követtem.


19

Ezzel nem válaszoltad meg a 15-ben leírtakat.

2022. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!