Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik, akkor a...

Ha Isten létezik, akkor a létezését úgy kell elképzelni, hogy egy konkrét időben és térben kiterjedő helyen tartózkodik?

Figyelt kérdés
2022. okt. 22. 06:39
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, Isten a fizikai világon kívül van.

Oké, de azon a helyen is van tér és idő, ahol jelenleg ő tartózkodik?


Vagy az ő világa milyen lehet?

2022. okt. 22. 06:41
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani hogy nincs anyagi teste és hogy az időn kívül létezik.

Vannak akik itt szoktak bele kötni hogy akkor hogyan is csinálhat bármit ha az időn kívül létezik.

2022. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ha nincs anyagi teste, akkor hogy kell elképzelni? Ez az időn kívül létezés is eléggé furcsa. Ha nincs idő, akkor honnan tudja, hogy mit fog tenni később?
2022. okt. 22. 08:28
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha nincs idő akkor nincs később. Egyébként én csak azt írtam amivel találkoztam eddig. Én nem ebben hiszek.
2022. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Ha nincs idő akkor nincs később."


Ebben az esetben nehéz elképzelni, hogy mivel tölti Isten az idejét, ha nincs is ideje. Eléggé logikátlannak tűnik az egész felvetés. Valamilyen formában kell, hogy létezzen nála is az idő. Az, hogy ő egy idő nélküli világban él, egy fantasztikus kijelentés, ami elkápráztatja az embereket, de nem hinném, hogy van alapja.

2022. okt. 22. 08:35
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Három idősík létezik:


fizikai világ ideje: van kezdete és vége, a materia prima jelenléte miatt van intenzív változás, átmenet a potencialitásból az aktualitásba.


aeviternitas (a lelkek és a szellemi lények idősíkja): van kezdete, nincsen vége, a lélek végső állapotban van, viszont van egyfajta belső változás, a figyelem fókusza szempontjából.


Isten örökkévalósága: nincs kezdete, nincsen vége, végtelen, maga a lét teljessége, tiszta aktualitás potencialitás nélkül. A potencialitás teljes hiánya miatt nem beszélhetünk változásról, így időről sem.

2022. okt. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Fuu én már itt agyalok mióta, a hatos meg tök frankón leírta.

Végülis igen, az idő=változás.

Az a baj, hogy az ilyen magyarázatok esetén már az elején elmegy a dolog, hogy ki mit gondol az időről.

Közben meg..

2022. okt. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Isten megteremtette a világot, elküldte a fiát, ...

Rengeteg mindent csinál annak ellenére hogy esetében "nem beszélhetünk változásról".


Ha már teszel valamit akkor az már egy fajta változást okoz.


Az is elég felfoghatatlan hogy mindig is volt Isten de a mi világunk nem. Tehát kellett lennie egy pontnak amikor megteremtette. De ha nincs változás az ő esetében akkor mi indikálta azt hogy meg teremtse a világot?

2022. okt. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
47%

#8 A változás a változás előfeltételeiből (potentia) a hatóóokból és a változás eredményéből (actus) áll.


A teremtésnek nincsen előfeltétele, a teremtés aktusa és a teremtés léte egyidejű. Tehát per definitionem nem változás.

2022. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"A teremtésnek nincsen előfeltétele, "

Ezt honnan is tudod?


Tehát Isten csak volt majd nem történt semmi de valamiért mégis meg teremtette a világot. Nem történt semmi de valamiért mégis csak elküldte a fiát.

Elküldte, úgy hogy közben nem tett semmit?

2022. okt. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!