Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nyuogodtan mondhatom,hogy...

Nyuogodtan mondhatom,hogy abudhizmus nem álja meg a kereszténységgel szemben a helyett?Én keresztényként semmilyen megvilágosodás felé nem érzem hogy haladna az emberiség,egyedul az Úr felé érzem a hittel valo szolgálattal,hogy kegyelembe részesulök

Figyelt kérdés
Ti hogy vagytok ezzel,hova raknátok a budhizmust? szerintem minden amit tanítanak nem felel meg avaloságnak és csak is egyetlen valoság van a világon és azt akereszténységben van megfogalmazva

2022. okt. 24. 08:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bocsánat elírtam"helyét"akartam
2022. okt. 24. 08:58
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden második szót elírtál, nem csak azt az egyet. :D

Amúgy a buddhizmus tudtommal nem mondja azt, hogy az emberiség kollektív megvilágosodás felé halad. Hol olvastál ilyet?

2022. okt. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
azt olvastam, hogy minden embernek a megvilágosodása felé iránymutató tanítás, Buddha tanítása és amíg ez a karmától való megszabadulás nem következik be addig újramegtestesülunk (reinkarnálódunk), kvázi a keresztények soha nem fognak megszabadulni a karmától mert egyáltalán nem azon az úton járnak amit Buddha kijelölt nekik, így a Buddhizmus számomra nem mutat valódi képet Istenről, és ezáltal hamis tanításnak tartom
2022. okt. 24. 09:24
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

"csak is egyetlen valoság van a világon és azt akereszténységben van megfogalmazva"


Nem gyengén egoista felfogás. Csak az én vallásom az igaz, a többi 4ezer mind téves. Gratulálok.

2022. okt. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Na, akkor szépen sorban:

A buddhizmus nem térítő vallás, tehát ha Pistike keresztény, akkor az ő számára Buddha nem jelölt ki semmilyen utat (nem erőszak a disznótor).

Ha Pistike nem éri el a megvilágosodást ebben az életében, akkor halála után lesz egy következő megtestesülése, ahol már nem biztos, hogy keresztény lesz, hanem pl ateista eszkimó. Aztán majd a 28 milliomodik megtestesülése után eléri a megvilágosodást (vagy nem). :P

A buddhizmus szerint minden világkorszaknak van egy Buddhája, és a következő Buddha mindig akkor jön el, amikor az előző Buddha tanításai már teljesen feledésbe merültek (tehát nemhogy mindenki buddhista lesz, hanem épp ellenkezőleg, el fognak fogyni).

2022. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kedves bohoc úr minden embeer aki vallásos a saját vallását tartja az igaznak
2022. okt. 24. 10:26
 7/15 A kérdező kommentje:
4esenek szoltam
2022. okt. 24. 10:27
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, olyan hogy ékezet, meg olyan hogy szóköz, mondanak valamit?
2022. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem működik egy két betűm azért nem írtam ékezetet a kérdésben a szoközt pedig azért nem írtam mert nem fért volna ki a kérdésem,mostmár elégedet vagy kedves helyesírás" elvtárs🤣
2022. okt. 24. 10:40
 10/15 anonim ***** válasza:
42%
6: ez így már eleve hülyeség. Első körben javaslom, hogy tanulmányozd a kozmoteista és a teoklaszta vallások fogalmi rendszerét..
2022. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!