Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Buddha tanítása közelebb áll...

Buddha tanítása közelebb áll a modern spirituális ember gondolkodásához, mint pl. az istenhívő vallások?

Figyelt kérdés

"Buddha nem tagadta meg Istent, csupán kijelentette: Ne törődj olyan kérdésekkel, mint hogy létezik-e Isten? Ne vesztegesd az időd és energiád fölösleges vitákra! Gyakorlatban légy vallásos! Tisztítsd meg a szíved! Uralkodj elméd felett! Élj erkölcsös életet! Így elnyered a nirvánát, a megszabadulást vagy az örök boldogságot.[11]"


Forrás: [link]


Nekem szimpatikus Buddha tanítása. Végső soron nem lehet tudni azt, hogy létezik-e Isten, vagy sem.


2022. okt. 24. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Buddha tanítása rendkívül messze áll a modern ember gondolkodásától.
2022. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is úgy vélem, hogy közelebb áll!
2022. okt. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1


A modern ember gondolkodásától igen.

De én a modern spirituális emberre értem a kérdést.

2022. okt. 24. 13:35
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem hiszem, hogy akár a buddhizmus, akár más komolyan vehető, hagyományos vallás feladata az igények kielégítése lenne. Ez nem szórakoztatóipar.

Szerintem ami közös ezekben a vallásokban az, hogy formálni akarják az embert valami jobb felé. És a buddhizmus ilyen szempontból igen sokat követel az egyéntől.

2022. okt. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Definiáld, hogy mit jelent a modern spirituális ember fogalma, mert addig értelmetlen a kérdés, amíg ez nincs tisztázva.
2022. okt. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5


Az én szubjektív definícióm szerint olyan ember, akit érdekel, és akinek igénye van a spiritualitásra, de távol áll tőle a dogmatikus vallásosság, és az istenkérdésben sincs egzakt véleménye. Màshogy képzeli el Istent, mint az átlag teista, vagy nem is igazán hisz benne.

2022. okt. 24. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát a kérdés úgy szól, hogy egy agnosztikus, ezoterikus ember ideológiájához közelebb áll-e a buddhizmus?

A válasz erre, igen.

2022. okt. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Ha ugyanarra gondolunk, akkor ez az, amit "New Age" néven szoktak emlegetni. És ebben jelentős szerepük van a keleti hitrendszerek tanainak -beleérte a buddhizmust is.
2022. okt. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!