Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A tudomány jelen állása...

A tudomány jelen állása szerint a személyiségünk és a lelkünk is a neuron hálózat képzelet szüleménye és nagyon úgy néz ki semmi nincs a halál után.Ha ez a neuron hálozat leáll akkor mi fog történni ha még lelkunk sincs?

Figyelt kérdés
Elég félelmetes de nagyon úgy néz ki, hogy az élet véletlen sokasága és semmilyen isteni erő nem kell az élet kialakulásához és 4,5milliárd év kellet ahozz hogy a természet kifejlessze a csúcsteljesítményét az embert,jelenleg semmilyen bizonyíték nincs se arra, hogy jézus csoda tevő lett volna se arra h isten létezne csupán a természet csúcssteljesítménye vagyunk és az élet során szerzet tapasztalatok,benyomások amiket az agy tapasztalt mindenki ezek hatására építet ki egy hit rendszert magában ami ha meghalsz megszünik létezni

2022. okt. 25. 15:02
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
12%

Neeeem..... igazából ebben a rovatban nektek kár itt lennetek.

Itt ti vagytok a trollok.

Ide irkaljátok a "tudományos" butaságaitokat, amik igazoltan és bizonyítottan pár tízévente megdőlnek, de még ezt sem értitek, és vakon szajkózzátok ami épp le van írva (vagy le volt írva 20 éve) egy "tudományos" könyvben.

2022. okt. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 Darkmoon80 ***** válasza:
83%

Érdekes... akkor miért nem idézed a téged igazoló mai tudományos eredményeket???


Tied a pálya, rajta, sorakozzanak az állításaid mögött az idézetek a tudományos cikkekből, melyek szerint a mi állításaink megdőltek és neked van igazad...


Elég egyszerű a feladat... menni fog ugye?

2022. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
12%

Nem értettél semmit még abból amit írtam.

Tényleg elvérzett a magyar oktatás a szövegértés terén 😞

2022. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 Darkmoon80 ***** válasza:
83%

Ismét semmi!

Tényleg csak ennyire futja?

2022. okt. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
12%

Te értetlenkedni, hülyeségeket beszélni, trollkodni vagy itt gondolom. Kaptál választ, de direkt - vagy mert nem vagy túl okos- nem érted.

Kellemetlen vagy.

2022. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
84%

Darkmoon

Lefordítom neked. Ez egy Igen volt.

Hagyjad szegényt. Olyan általános iskola közepe felé járhat, vagy lehet már kibukott.


Értelmetlen bármiről is vitázni ha még az alapok sincsenek meg. Már pedig tisztán látszik hogy a tudomány működéséről is 0-t tudd és így még túl nagy számot írtam.

2022. okt. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Ja még annyit hogy


"Tényleg elvérzett a magyar oktatás a szövegértés terén 😞"

Ezt nagyon jól láttod. Mivel a kérdést nem sikerült értelmezned. Ha elolvasod akkor azt írja hogy:

"A tudomány jelen állása szerint "


Erre te meg ilyeneket írogatsz:

"Itt ti vagytok a trollok.

Ide irkaljátok a "tudományos" butaságaitokat, "


A tudományos álláspontot része a kérdésnek. Te vagy az aki ezt nem képes felfogni és mindenféle ezotéria szintű badarságot zagyvál.


Inkább menj vissza híd alá őrködni.

2022. okt. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
12%

"Inkább menj vissza híd alá őrködni." Ennek meg mi az értelme? Mit kellene őrizni, a folyót?!? Mondtam hogy nem vagytok túl éles kések, látod?!


Szóval még egyszer, hogy a ti ketten, gyengébb képességűek is megértsétek, itt van például a gravitáció.

Newton szerint ez egy kölcsönhatás, amiben két tömeggel rendelkező test egymásra vonzerőt fejt ki.

Einstein azonban ezt vitatta, és azt mondta nincs ilyen vonzerő, hanem a tömeggel rendelkező test meghajlítja maga körül a téridőt.

Ezeket azonban Tesla vitatta, és egy dinamikus gravitációs erőteret feltételezett.

Sokan ezeket vitatják, és a sötét anyag és energia más dimenzióban történő kapcsolódásait feltételezik.

Jelenleg ott tartunk, hogy talán sikerült gravitációs hullámokat mérni, ami egy egészen más elméletet fog megalapozni.


Szóval a tudomány mindig állít valamit, majd megcáfol, és újra állít valamit, majd megcáfol, újra állít valamit, téved, és téved és téved.

De közben, ti papagájok, késhegyig menő vitában vagytok képesek megvédeni a butaságot, amit épp igaznak tart a tudomány. Aztán pár év múlva kiderül hogy upsz, mégsem volt igaz, olyan elsunnyogtok, és valami mást kezdtek védelmezni, hogy ez most viszont biztos igaz....spojler, az sem az :)


...és a csodálatos intelligenciátokkal ebből annyit fogtok megérteni, hogy én most meg biztos a gravitációt szidom 😔

Komolyan semmi bajom nincs veletek, ti vagytok a bolygó 95%-kb, a mennyiség a minőség felett.

Csak lezártam itt a beszélgetést részemről, mert időpocsékolás.

Have fun! (angol)

2022. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
83%

"Ennek meg mi az értelme?"

Nyiss ki egy könyvet. Olvasgass. Aztán majd találkozol azzal a lénnyel több könyvben is ami a híd alatt él (nem a hajléktalanok).


"Szóval még egyszer"

"Szóval a tudomány mindig állít valamit,"

Van egy nagy különbség közted és a tudomány között.

Te azt állítod hogy értesz a bármihez is. De tévedsz.

A tudomány esetében rengeteg dolgot megcáfoltak. De ezekről a dolgokról mikor bizonyították be hogy már pedig az úgy van? Gondoltak valamit, de nem volt arról szó hogy az már pedig 100% hogy úgy van.

Ezért is írtam hogy a leghalványabb gőzöd nincs semmilyen tudományos dologról.


Aztán a te teljesen légből kapott állításaidat és a tudományt már nem is lehet össze hasonlítani.

2022. okt. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 Darkmoon80 ***** válasza:
83%

"...és a csodálatos intelligenciátokkal ebből annyit fogtok megérteni, hogy én most meg biztos a gravitációt szidom "


Csak csendben jegyzem meg, ha már az intelligenciánkat említetted, hogy a napokban csináltam meg egy Mensa tesztet (keress rá, mi az, ha esetleg nem tudnád).

Életkor függő, nekem azt írta, hogy a korom miatt várhatóan alul fogja becsülni a valós szintet, de a végén így is az jött ki, hogy elértem a teszt maximumát (125-ös IQ), ami annyit jelent, hogy az emberiség 95%-ánál magasabb az intelligencia szintem, szóval nem a 95%-ba tartozok (ahogy te véled), hanem az elit 5%-ba.



Egyéb iránt a neked feltett kérdésekre még mindig nem sikerült választ adnod, szóval lezárásként nyugodtan kijelenthetem, az érveimet nem tudod cáfolni (a személyeskedés nem számít annak).

2022. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!