Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten azt akarja, hogy...

Ha Isten azt akarja, hogy tudjunk róla és higgyünk benne, akkor miért nem sugalmaz mindannyiunk fejébe, ahogyan tette ezt a Biblia íróival?

Figyelt kérdés
Illetve honnan tudható, hogy a Biblia írói nem a saját gondolataikat írták le?

2022. okt. 31. 09:07
1 2 3
 1/22 Lucifer-666 ***** válasza:
0%

Jó kérdés...Ha becsöngetne a Deák térről egy szakadt halszagú csöves, hogy köszönés nélkül kövesd őt és ne is gyere vissza, akkor mennél?

És ha megállna egy fekete limuzin mormonokkal, hogy ha nem szállsz be Istenhez, akkor az ördög fog elvinni, beszállnál?

Tegyük fel, hogy a TV már bemondta, hogy Britney Spears már követi a titokzatos embereket.

2022. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Mert kamu
2022. okt. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
30%

"mindannyiunk fejébe, ahogyan tette ezt a Biblia íróival"

Nem kell matekzseninek lenni, hogy megsaccold, a Biblia írói hányadrésze volt az akkor élt embereknek.

2022. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 krwkco ***** válasza:
13%
Olyan ez, mint a házi feladat. Ha készen kapod, kevesebbet ér.
2022. okt. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4

Akkor a Biblia írók miért kapták készen?

2022. okt. 31. 11:20
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Az angyalok tudtak Isten létéről, Istentől kapott kész tudásuk volt, mégis elbukott egy részük.
2022. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

A Bibliában van szó ilyesmiről, az Isten valósággal beprogramozza a zsidókat:

Jeremiás próféta könyve » 31. fejezet

31 Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.

32 Nem ama szövetség szerint, amelyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, amelyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de akik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.

33 Hanem ez lesz a szövetség, amelyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.


Nincs kecmec, semmi apelláta, most megtudjátok, ki a főnök!

2022. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%
Ezt teszi, csak az emberek nem figyelnek rá. Az imádat lényege a figyelem. Istent imádni azt jelenti, Istenre figyelni. Bárki képes lehet arra, amire a Biblia szerzői képesek. Ők sem más gondolatait írták le, hanem a sajátjukat. Csak mivel helyes imádatot gyakoroltak, a gondolataikon keresztül Isten nyilvánult meg. Ennek a gyakorlása tulajdonképpen az egész vallás lényege.
2022. okt. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8

"Csak mivel helyes imádatot gyakoroltak, a gondolataikon keresztül Isten nyilvánult meg."


Honnan tudod, h helyes volt az imádatuk? Honnan tudod, h Isten nyilvánult meg a gondolataikban?

2022. okt. 31. 18:51
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
#9 a vértanúk és a szentek tanúságtétele által, de ez már egy másfajta kérdés.
2022. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!