Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Pokolra jutnak akik nem...

Pokolra jutnak akik nem hisznek Krisztusban? Ez így igazságos lenne?

Figyelt kérdés

2022. okt. 24. 14:50
A kérdező szavazást indított:
Igen és igazságos
Igen de nem igazságos
Nem és igazságos
Nem de nem igazságos
23 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%
Isten megalázta magát azzal hogy emberré lett Krisztusban, majd kereszthalálában emberként is megalázta magát hogy elnyerhessük az üdvösséget és ezért cserébe annyit kért hogy higgyünk benne és keresztelkedjünk meg, de valaki azok teljesítése nélkül akarja elnyerni az üdvösséget. Ez igazságos vajon?
2022. okt. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Az nem igazságos hogy isten elvárja olyan népek fiaitól hogy higgyenek Jézusban, akik még csak sose hallottak a kereszténységről, és ha ezt nem teszik, akkor pokolra jutnak. Nevetségets
2022. okt. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
47%

Nem igazságos elvárni a hittet.

Vannak akiknek olyanok hogy számukra nem hihető a biblia. Őket csak ezért pokolra küldené? Mintha valaki a hajszíne, bőrszíne miatt büntetnénk.

2022. okt. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

"Isten megalázta magát azzal hogy emberré lett Krisztusban,"

Ja hogy megalázó embernek lenni? Akkor miért teremtett ilyet?



"majd kereszthalálában emberként is megalázta magát hogy elnyerhessük az üdvösséget"

Már mint hogy Isten vissza csinálja azt amit amúgy is tudott volna (eredendő bűn), ami egyébként egy igazságtalanul kiszabott büntetés volt és mind ehhez az kellett hogy Jézus emberi testbe kerüljön majd utána a halál által újra Isteni mivoltába vissza kerüljön (lényegében leveszed a kényelmetlen ruhát és haza mész kategória volt számára)?



"és ezért cserébe annyit kért hogy higgyünk benne és keresztelkedjünk meg" és tartsunk be rengeteg szabályt, amik egy része ma már erkölcsileg kifogásolható és konkrétan törvénytelen is.

2022. okt. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%

#2 Csak jelezném, h tévedsz.

A Róma levél eleje kimondottan arról szól, hogy olyanok is, akik sosem hallottak Jézusról, üdvözülhetnek. Utánaolvashatsz, mielőtt vmit állítasz.

2022. okt. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

A krisztusi hit nem más, mint bálványimádás. Isten tiltja és bűnteti ezt a fajta istenkáromlást. Keresztre szögezett emberhez imádkozni, akinek arcát egy 16.századi gyilkoséról mintázták, gyalázatos.

A kiválasztott nép, és testvéreik a muszlimok is elutasítják az Isten megcsúfolását, elárulását!

2022. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
24%

#2#

Csel.17,30. E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:


Isten igazságos és irgalmas. Nyílván aki még sohasem hallott Jézusról, az Evangéliumról és Isten igazságáról azt nem lehet számonkérni azért, amiről nem tudott és nem hallott. De valljuk be őszintén, a mai világban lehetséges ilyen???? Nyílván nem hiszen a Jézusi hitvallás, a keresztény hitvallás, az Evangélium a világon mindenütt ismert.


Mt.10,33. A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom azt az én mennyei Atyám előtt.

Lk.12,9. A ki pedig megtagad engem az emberek előtt, megtagadtatik az Isten angyalai előtt.

Mk.8,34. A sokaságot pedig az ő tanítványaival együtt magához szólítván, monda nékik: Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.

Mt.12,30. A ki velem nincsen, ellenem van; és a ki velem nem gyűjt, tékozol.

Jn.6,35. Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.

Jn.6,48. Én vagyok az életnek kenyere.

Jn.6,51. Én vagyok amaz élő kenyér, a mely a mennyből szállott alá; ha valaki eszik e kenyérből, él örökké. És az a kenyér pedig, a melyet én adok, az én testem, a melyet én adok a világ életéért.

Jn.11,25. Monda néki Jézus: Én vagyok a feltámadás és az élet: a ki hisz én bennem, ha meghal is, él;

Jn.14,6. Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

Jel.21,6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.


Vajon ki az, aki ezeket a sorokat még nem olvasta és még soha nem halott róla??? Nos nekik nincs mivel menteni magukat az ítéletkor, ha életükben megtagadták Jézust a Testeben megjelent Istent!!!

2022. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező: "Pokolra jutnak akik nem hisznek Krisztusban? Ez így igazságos lenne?"


Azért mert valaki tudatlanságban hal meg, azaz sosem hallott Jézusról, megváltásról, bűnbocsánatról, örökéletről és feltámadásról az biztos, hogy nem kerül a pokolra. Isten kegyes, igazságos, irgalmas és megbocsátó, ezért is öltött testet Jézus személyében, hogy megízlelje Isten létére, milyen embernek lenni. Ezért van hatalma az ítéletre is!


Zsid.4,15. Mert nem oly főpapunk van, a ki nem tudna megindulni gyarlóságainkon, hanem a ki megkísértetett mindenekben, hozzánk hasonlóan, kivéve a bűnt.


Zsid.2,7. Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin,

Zsid.2,9. Azt azonban látjuk, hogy Jézus, a ki egy kevés időre kisebbé tétetett az angyaloknál, a halál elszenvedéséért dicsőséggel és tisztességgel koronáztatott meg, hogy az Isten kegyelméből mindenkiért megízlelje a halált.

Mt.28,18. És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.

Csel.4,12. És nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.


Mi lesz azokkal, akik nem voltak gonoszak, de tudatlanságban voltak vagy éppen nem hittek Jézusban??? Ők Jézus visszajövetelét követően, az ezeréves királyság után lesznek megítélve a cselekedeteik szerint.


Jel.20,12. És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

Jel.20,13. És a tenger kiadá a halottakat, a kik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, a kik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

2022. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
13%
Jézus az út, az igazság, és az élet
2022. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
83%

"Nyílván aki még sohasem hallott Jézusról, az Evangéliumról és Isten igazságáról azt nem lehet számonkérni azért, amiről nem tudott és nem hallott."


Mert aki nen hisz benne azt jogos számonkérni?


Te sem hisszel rengeteg mindenben. Jogos lenne téged ezért megbűntetni?

2022. okt. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!