Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek igaza van a...

Szerintetek igaza van a hinduizmusnak és a buddhizmusnak abban, hogy az élet szenvedés (dukkha)?

Figyelt kérdés

2022. nov. 3. 20:48
A kérdező szavazást indított:
Igazuk van (hindu vagy buddhista vagyok)
Igazuk van (más vallású vagy ateista
Nincs igazuk
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Egy csovesnek biztos az, de ahhoz semmi kozom. Alapjaban veve nekem jo az eletem. Az, hogy vannak benne rossz idoszakok, hat ez vele jar. Nem lehet minden nap tokeletes. Unalmas is volna.
2022. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Isti22 ***** válasza:
73%
Nem tudom, mit takar pontosan a kifejezés, de nyilván igen, a túlvilági ígéretekhez képest nyilván szenvedés az élet. "Innen" nézve vannak jobb és rosszabb pillanatai, kinek mi jut, ugye :)
2022. nov. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
12%
Mindenképp.
2022. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szombat túlóra! 👑
2022. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A földi, anyagi világról Salamon is hasonló dolgokat mond, tulajdonképpen a Prédikátor könyve arról szól, hogy nincs új a Nap alatt, minden hiábavalóság, minden csak az enyészetnek van fenntartva. Ugyanakkor a zsidó kinyilatkoztatás ebből nem azt a következtetést vonja le, hogy meg kell semmisülni, hanem hogy a földi élet egyetlen értelmes célja, hogy ebben a világban Istennek tetsző életet éljünk, hogy ezt a hiábavaló, múlandó világot elhagyva egy örökkévaló világba lépjünk át.
2022. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Csak akkor, ha csóró családba születtél.
2022. nov. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
100%
Nem. Az életben csomó dolog miatt jó élni.
2022. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kérdés feltevése óta sikerült eleget informálódnom a buddhizmusról ahhoz, hogy rájöjjek, hogy szerintük nem szenvedés az élet, hanem az életnek jelentős része szenvedés és a cél az, hogy a lehető legszenvedésmentesebb életet éljük.

Így azért kicsit ,ás felfogásról beszélünk.

2022. nov. 18. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!