Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért mondják...

Keresztények miért mondják hogy a vallás ne szóljon bele a politikába?

Figyelt kérdés
Ez olyan mintha azt mondanák, Isten ne szóljon bel a politikába. A napokban futottam bele egy ilyen hozászólásba amit keresztény írt.

2022. nov. 10. 12:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

„Ha egy keresztény vezető hibázik az miért rosszabb nektek? Te gyakorlilatilag ezzel kijelented hogy keresztényként nem bízol keresztény vezetőkben, illetve hogy a keresztények nem képesek kitermelni egy becsületes vezetőt.”


Semmi ilyesmit nem állítottam. A történelem tele van nagyszerű keresztény vezetőkkel, pápákkal, püspökökkel, királyokkal, hadvezérekkel, politikusokkal, akik erényes életükkel és döntéseikkel mind jobb hellyé tették a világot.


„Egyébként keresztényként azért nem vagy képes elképzeli hogy milyen lenne egy keresztény törvények szerinti teokratikus államban élni, illetve rossznak gondolod ezt, mert 2 ezer éven át beleverték a fejetekbe hogy a földi uraknak kell engedelmeskedni, ami azt jelenti Isten ne szóljon bele abba hogy éljenek az emberek.”


Semmi ilyesmit nem gondolok. Szerintem itt a gyakorin én vagyok az egyik legtradicionalistábbnak tartott hozzászóló, és többször kifejtettem, hogy az ókori és középkori felfogás sok szempontból egészségesebb volt úgy, hogy sokkal nagyobb szerepet kapott a vallás a mindennapi életben, mint napjainkban.


„Persze hogy nem, mivel az egyház egyezséget kötött a pogány római hatalommal.”


Milyen egyezségről beszélsz? A pogány császárok üldözték a keresztényeket, és én azokról az üldözött keresztényekről beszéltem, hogy tisztes római polgárként szolgálták a császárt, amíg az nem kért tőlük bálványimádást.


„Még a Bibliába is belehamisították hogy engedelmeskedj a pogány római császárnak ami vicc kategória.”


Birtokodban van talán a romlatlan szövegváltozat, ami igazolja a bibliai betoldást? Mert ha nem, akkor ne terjessz hazugságokat.


„A helyzet az hogy keresztények nem is akarnak olyan keresztény vezetőt aki a Biblia alapján hozna törvényeket. A keresztények hisznek Istenben, de azt mondják Isten ne szóljon bele abba hogyan éljenek.”


Nyilvánvalóan gőzöd sincs a kereszténységről, miért csinálsz itt magadból ostobát és próbálod megmondani, hogy hogyan kéne a kereszténységet művelni, hogyha magad sem vagy keresztény? Én sem megyek oda a buddhistákhoz, és kezdem el nekik osztani az észt, hogy mit jelent a buddhizmus.

2022. nov. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Semmi ilyesmit nem állítottam. A történelem tele van nagyszerű keresztény vezetőkkel, pápákkal, püspökökkel, királyokkal, hadvezérekkel, politikusokkal, akik erényes életükkel és döntéseikkel mind jobb hellyé tették a világot."


Ennek ellenére mégis azt mondtad inkább uralkodjanak pogányok a keresztényeken. Mindketten tudjuk hogy maguk a keresztények nem kérnek Isten törvényeiből. Nincs is ilyen igény részükről. Egy keresztény életmódját, gondolkodását tekintve semmiben nem különbzik egy ateistától. Annyi hogy ha megkérdezik, azt mondja hisz Istenben.



"Semmi ilyesmit nem gondolok. Szerintem itt a gyakorin én vagyok az egyik legtradicionalistábbnak tartott hozzászóló, és többször kifejtettem, hogy az ókori és középkori felfogás sok szempontból egészségesebb volt úgy, hogy sokkal nagyobb szerepet kapott a vallás a mindennapi életben, mint napjainkban."


A mai keresztény világ esetében ez nem nehéz mert alig van szerepe a keresztény vallásnak és a keresztények nem is akarnak ezen változtatni.



"Milyen egyezségről beszélsz? A pogány császárok üldözték a keresztényeket, és én azokról az üldözött keresztényekről beszéltem, hogy tisztes római polgárként szolgálták a császárt, amíg az nem kért tőlük bálványimádást."


Valóban volt keresztényüldözés de ez nem volt olyan méretű ahogy azt a keresztények behazudják. A törvényesített szisztematikus üldözés csak egy rövid ideig volt. A kereszténység terjedésével pedig a római császárok rátették a kezüket a keresztény vallásra és kedvük szerint formálták.



"Birtokodban van talán a romlatlan szövegváltozat, ami igazolja a bibliai betoldást? Mert ha nem, akkor ne terjessz hazugságokat."


Bizonyítottan vannak később betoldott részek az Újszövetség könyveiben. Azt pedig te sem gondolhatod komolyan hogy Isten azt mondja, cseréljék le a törvényeit a pogány császárt törvényeire. Ez nevetséges mégis ezt írja a Biblia.



"Nyilvánvalóan gőzöd sincs a kereszténységről, miért csinálsz itt magadból ostobát és próbálod megmondani, hogy hogyan kéne a kereszténységet művelni, hogyha magad sem vagy keresztény? Én sem megyek oda a buddhistákhoz, és kezdem el nekik osztani az észt, hogy mit jelent a buddhizmus."


Én ismerem a keresztény vallást és a kersztény emberek gondolkodását ezért nyugodtan nyilatkozhatok. Ha te is ismered ilyen szinten a buddhizmust és a buddhista embereket akkor te is belokoskodhatsz :)

2022. nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Most jöttem rá, hogy ugyanaz az ízléstelen, magát hol muszlimnak, hol kreacionistának kiadó troll válaszol, akivel képtelenség értelmes párbeszédet folytatni.


Nem érdemes vele foglalkozni sem, nem gondol ez semmit sem semmiről.

2022. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én muszlim vagyok, nem kreacionista.
2022. nov. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!