Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért mondják...

Keresztények miért mondják hogy a vallás ne szóljon bele a politikába?

Figyelt kérdés
Ez olyan mintha azt mondanák, Isten ne szóljon bel a politikába. A napokban futottam bele egy ilyen hozászólásba amit keresztény írt.

2022. nov. 10. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Meg kell találni az arany középutat. Nem baj ha egy keresztény politizál, az sem baj, ha egy pap vagy egy lelkész politizál. A baj ott kezdedődik, amikor egy pap a szószéken politizál.
2022. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A keresztények hisznek Istenben, de azt mondják, Isten ne szóljon bele abba hogyan éljenek. Az ószövetségi törvényeket nem fogadják el, az újszövetségben pedig nincsenek törvények csak néhány ajánlás. Még azt is belehamisították hogy a pogány császárnak kell engedelmeskedni meg hogy engedelmeskedj a földi uraknak. Szóval a keresztényeknek nem kell Isten törvénye. Ezért mondják hogy a vallás ne szóljon bele a politikába.
2022. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értünk politizálás alatt. Mert a szó eredeti értelmében minden, ami a "poliszra" tartozik, azaz egy adott város, ország lakosságát érintő minden kérdés.

Szerintem egy kereszténynek nem hogy tilos, hanem inkább kifejezetten felelőssége felszólalni olyan társadalmi kérdésekben, ami az ember alapvető méltóságát és alapvető erkölcsi kérdéseket érinti. Köteles felszólalni, sőt ha van lehetősége tenni is pl. a szociálisan rászorult embertársaink védelmében, az időseket, betegeket megillető egészségügyi ellátások, gondozások védelmében, gyermekvédelmi kérdésekben, vallásszabadságot érintő kérdésekben, stb.

A pártpolitika meg egy más dolog, ott tényleg nem szükséges beleszólni, főleg azért sem, mert egy párt politikáját sokszor nem a morális elvek, hanem az aktuális haszon határozza meg, ennek megfelelően, meg olyan, mint a széljárás...

2022. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezt nem a keresztények mondják, hanem a keresztény-ellenesek.
2022. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia


Keresztény elméletileg Krisztus követője.

Nézze meg mit tesz Krisztus a János evangéliuma 6/15 ben és ne akarj jobb lenni csak kövesd őt

2022. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyilván egy keresztény közösségnek is meg kell magát szerveznie, ami szükségszerűen politika is, nem tud nem az lenni. A probléma azzal van, hogy a politika színtere különösen alkalmas a bálványok készítésére és működtetésére, és míg saját gyarlóságai az egyszeri ember esetében leginkább magára és közvetlen környezetére van hatással, politikai szerepben az ember, és vele erényei és gyarlóságai is felnagyítódnak. Míg egy erényes vezető rengeteg emberen segíthet, egy gyarló vezető sokaknak okozhat szenvedést. És hát nem nehéz megítélni, melyikre van nagyobb esély, ezért kell egy kereszténynek kiemelt óvatossággal közelítenie a kérdést.
2022. nov. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"Míg egy erényes vezető rengeteg emberen segíthet, egy gyarló vezető sokaknak okozhat szenvedést. És hát nem nehéz megítélni, melyikre van nagyobb esély"


Szóval azt mondod ha egy keresztény politikusnak áll azzal gyarló lesz, ezért inkább a keresztények a pogány gyarló vezetőknek engedelmeskednek? :)))

2022. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7 semmi ilyesmit nem állítottam. A keresztények is gyarlók, és hatalmi helyzetben a gyarlóságuk ugyanúgy felnagyítódik, mint bárkinek. Nem rosszabbak lesznek, csak a hibáiknak sokkal súlyosabb következményei lehetnek.


Egyébként igen, inkább uralkodjon a keresztények fölött egy pogány, minthogy a keresztények korrumplálják magukat. A pogány uralkodó is Isten meghagyásával uralkodik. Így voltak a római keresztények is, sokan közülük tisztes, törvénytisztelő római polgár volt. Nem folytattak forradalmat a pogány római császár ellen, hanem elfogadták a hatalmát, és csak akkor álltak ellen, ha az a hitük megtagadását követelte, akkor is passzívan. Ez a keresztények előtt álló példa.


Persze, ez nem azt jelenti, hogy ne létezhetne erényes keresztény uralkodó. Nem is azt írtam, hogy keresztény ne vehetne részt a politikában, mivel ez elkerülhetetlen. Azt írtam, hogy óvatosnak kell lennie, mert a hatalmi helyzet rengeteg csábítást hordoz.

2022. nov. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"A keresztények is gyarlók, és hatalmi helyzetben a gyarlóságuk ugyanúgy felnagyítódik, mint bárkinek. Nem rosszabbak lesznek, csak a hibáiknak sokkal súlyosabb következményei lehetnek."


Ha egy keresztény vezető hibázik az miért rosszabb nektek? Te gyakorlilatilag ezzel kijelented hogy keresztényként nem bízol keresztény vezetőkben, illetve hogy a keresztények nem képesek kitermelni egy becsületes vezetőt.



"Egyébként igen, inkább uralkodjon a keresztények fölött egy pogány, minthogy a keresztények korrumplálják magukat."


Ez érdekes felfogás. Ahhoz hogy a keresztények korrumplálják magukat nem kell vezetőnek lenniük. Egyébként keresztényként azért nem vagy képes elképzeli hogy milyen lenne egy keresztény törvények szerinti teokratikus államban élni, illetve rossznak gondolod ezt, mert 2 ezer éven át beleverték a fejetekbe hogy a földi uraknak kell engedelmeskedni, ami azt jelenti Isten ne szóljon bele abba hogy éljenek az emberek.



"Nem folytattak forradalmat a pogány római császár ellen, hanem elfogadták a hatalmát, és csak akkor álltak ellen, ha az a hitük megtagadását követelte, akkor is passzívan. Ez a keresztények előtt álló példa."


Persze hogy nem, mivel az egyház egyezséget kötött a pogány római hatalommal. Még a Bibliába is belehamisították hogy engedelmeskedj a pogány római császárnak ami vicc kategória. Konstantin császár hívta össze az első egyetemes zsinatot úgy hogy nem is volt keresztény :)



"Azt írtam, hogy óvatosnak kell lennie, mert a hatalmi helyzet rengeteg csábítást hordoz."


A helyzet az hogy keresztények nem is akarnak olyan keresztény vezetőt aki a Biblia alapján hozna törvényeket. A keresztények hisznek Istenben, de azt mondják Isten ne szóljon bele abba hogyan éljenek.

2022. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 KZitus ***** válasza:

Szia

Krisztus beleszólt a politikába? Mit tett, amikor királlyá akarta tenni a nép? A keresztény ember egyrészt ebben is utánozza Urát.

Másrészt, ha elfogadtam uralkodómnak Krisztust, aki már királyként uralkodik az egekben a Jelenések 11:15 szerint („A világ királysága a mi Urunknak és az ő Krisztusának a királysága lett, és ő királyként fog uralkodni örökkön örökké.”) , és hamarosan elkezdi földi uralmát is. Ha földi uralkodók (politikusok)-ért tenném le a voksomat, vagy netán kampányolnám őket, akkor mit látna rajtam, bennem Krisztus? Teljesen mindegy mikor kezdi meg a földin uralmát, pontosan tudom, hogy minden ember számára az áhított biztonságos, egészséges, bűntelen, tehát halál nélküli életet egyedül Ő képes megteremteni itt a földön! melyik ember képes erre ma? Nos Krisztus követői ezért "nem része a világnak", mert nem azt teszik, amit általában az emberek. Azt teszik inkább, amit Krisztus elvár.

2022. nov. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!