Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a budhisták nem foglalkozna...

Ha a budhisták nem foglalkoznak isten létezésével és az univerzum keletkezésével nem abszurd, hogy a reinkarnációt helyezik előterbe és isten országát kizárják mint transzcendenst?

Figyelt kérdés
Ezek szerint ők úgy gondolják hogy valaki megteremtette a világot és az embert, de ő szerintük ezzel nem is kell foglalkozni mertmagára hagyta,az embert hogy életeken át"tanuljon" valamit a lelke...Ez nekem teljesen irreleváns,

2022. nov. 13. 10:03
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Hívő keresztényként jogosan tekintem a budhizmus egy vallási zsákutcának amit a "new age"felhasznál az emberek manipulására és az emberek kizsákmányolására?
2022. nov. 13. 10:16
 2/22 Lucifer-666 ***** válasza:
100%

Buddha rájött, hogy a vagyon nem elég a boldogsághoz, ezért elfogadta a halált.


#1 igen.

2022. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A kereszténységben is írnak a vagyonról az életről halálról de a mi prófétánk nem egy fa alatt "világosodott"meg és kezdett el mindenféle elöző életekről képzelődni hanem egyenesen az univerzum teremtőnek a szavaival fogalmazta mega kereszténység alapjait és és tette le a a helyes utat a hívők felé
2022. nov. 13. 10:32
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

"Ez nekem teljesen irreleváns,"


Egy buddhistának meg az teljesen irreleváns, hogy te mit gondolsz a hitéről.


Annyi a különbség, hogy a tapasztalatom alapján ők jellemzően békében vannak azzal, hogy mások másban hisznek, nem szándékuk más világvallásokat ócsárolni, nem érzik magukat másnál felsőbbrendűnek a más világképük, hitük miatt, nem keresik az önigazolást azzal, illetve nem lelik örömüket abban, hogy olyat leírjanak egy nyilvános fórumon, hogy a kereszténységet vallási zsákutcának tartják, amit az egyházak hosszú évszázadok óta emberek manipulálására és kizsákmányolására használnak, arról nem is említve, hogy a középkorban még emberek brutális módon történő kínzására és fizikai megsemmisítésre is használta a katolikus egyház egyes európai országokban.

2022. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
4 akkor szépen vonulj be egy tibeti kolostotba az udvaron keress magadnak egy csinos fát és várd a megviláhosodást nem kötelező élvezni a keresztémy világ által megteremtett javakat
2022. nov. 13. 11:00
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

5


Te most - nemedtől függően - egy zárdából vagy paplakból, parókiáról vagy papi otthonból írva szeretnéd nekem megmondani, hogy hol és hogyan éljek?

2022. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A keleti tanok gyökeresen eltérnek a keresztény tanoktól. Jellemzőbb rájuk a szolipszizmus vagy a panteizmus valamelyik formája, iskolától függően.
2022. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

"Hívő keresztényként jogosan tekintem a budhizmus egy vallási zsákutcának"

Hívő keresztényként mennyire tartod keresztényi dolognak mások vallását, vallási zsákutcának nevezni?


Miért kell kikezdeni mások vallását? Főleg ha hívőként pontosan tudnod kéne milyen is az amikor kikezdik a vallásod.

2022. nov. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nekem nem a budhizmussal van bajom,inkább a new ageel akik kiszedik minden vallásból ami nekik szimpatikus és egy hatalmas katyvaszt terítenek az emberek elé
2022. nov. 13. 11:55
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Tehát, továbbra is, neked nem tetszik az egyik vallás valamilyen fajtája és ezért feljogosítva érzed magad arra, hogy kritizáld.


Szóval mi a különbség közted és az ateisták között akik a kereszténységet szapulják?

2022. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!