Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a budhisták nem foglalkozna...

Ha a budhisták nem foglalkoznak isten létezésével és az univerzum keletkezésével nem abszurd, hogy a reinkarnációt helyezik előterbe és isten országát kizárják mint transzcendenst?

Figyelt kérdés
Ezek szerint ők úgy gondolják hogy valaki megteremtette a világot és az embert, de ő szerintük ezzel nem is kell foglalkozni mertmagára hagyta,az embert hogy életeken át"tanuljon" valamit a lelke...Ez nekem teljesen irreleváns,

2022. nov. 13. 10:03
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Szuper! köszi a választ

Érdekes dolog ez.

De nem feltétlen értek egyet ebben hogy az élet maga ne lenne szenvedés.

Hiszen az hogy élsz hogy lélegzel,hogy anyagcseréd van stb az egy folyamatos égés.Egy folyamatos öregedés, gyengülés ha úgy tetszik.

Valójában oxidalódnak a sejtjeink minden pillanatban.Kvazi folyamatosan égünk ,most is, csak ezt nem érezzük mert a homeopátiánk részévé vált.Hozza szoktunk ehez az égés érzéshez.

Mit gondolsz a születés miért fáj a csecsemőknek?

Mert akkor tölti be a tüdejét először oxigén és akkor kezd el a teste először "égni".Ez miatt az égés miatt sír a baba.Mert az először fáj neki.Az élet akárhogyan is nézem az fájdalom és szenvedés.

Ebben ezt én így gondolom.

2022. dec. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 feketepeter ***** válasza:
100%

Buddha meg a palotaban lakott, amikor felismerte, hogy a halal mindenki fele folyamatosan kozelit, es miutan ezt felismerte, nem ertette, hogy az emberek hogyan tudnak ilyen fenyegeto veszedelemben elni.


De amit a #20-ban leirtam, azt meg tudom mutatni a szovegekben, tehat nem en talaltam ki, hanem Buddha maga. En csak osszefoglaltam. Termeszetesen lehet es kell is Buddhaval vitatkozni, de meg egyszer mondom, nem en vagyok Buddha. :-)

2022. dec. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!