Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből gondoljuk hogy a Biblia...

Miből gondoljuk hogy a Biblia minden szava igaz amikor emberek írták?

Figyelt kérdés
Oké Szentlélek sugallta meg isten mondta azt adták tovább és társai csak azt felejtjük el hogy emberek írták, az emberek pedig gyarlók ezt az egyházi beismeri egy gyarló ember már tévedhet és esetleg máshogy írja le de beleviszi a saját érzéseit, érzelmeit
2022. nov. 14. 08:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
97%

#9

A nagyobb vallásokét igen.

De ha tudsz esetleg valami kevéssé ismert vallásról amely hiteles iratokra épül, kíváncsian várom.

2022. nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

Szóval végigolvastad a Bibliát a Koránt, a hinduizmus, a buddhizmus és szikhizmus iratait? :) Hogy csak a legnagyobb vallásokat említsem. Én még azt is kétlem hogy a Bibliát végigolvastad.


Meg mi az hogy hiteles iratokra épül? Úgy érted tárgyi bizonyítékok tekintetében hiteles?

2022. nov. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
98%
Például ha nem lennének benne minimim megkérdőjelezhető, de egyes esetekben a későbbi ismereteknek egyenesen ellentmondó állítások. Ha valóban létezne egyetlen isteni ihletésű írás is, attól azt várná az ember, hogy ne az adott kor ismeretei tükröződjenek belőle, amiket aztán később a tudományos ismeretek is meghaladnak. De olyan szent iratot még nem találtam, amiben ne lettek volna bőven ilyenek, azt valószínűsítve hogy mindössze akkori emberek, a saját korukban elérhető ismeretek birtokában írták.
2022. nov. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
2%

Nem válaszoltál a kérdésre. Végigolvastad a Bibliát a Koránt, a hinduizmus, a buddhizmus és szikhizmus iratait?


És mint kiderült te totál másról beszélsz. Tárgyi hitelesség alatt azt értjük hogy amit ma olvasunk az adott vallás iratában az bizonyíthatóan ugyanaz mint annak keletkezése idején. Te tudományos állításokról beszél ami már tartalmi hitelesség kérdése. Felsorolnál néhány állítást ezekből a könyvekből amit te találtál mikor olvastad és ellent mondanak a tudománynak?

2022. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
96%

Úgy kezdted a kérdést, mi az, hogy hiteles iratokra épül. Erre válaszoltam, hogy számomra ezen hitelességnek alapvetése lenne, hogy nincsenek benne olyan állítások, amikről később kiderül hogy tudományosan pontatlan, vagy egyenesen hamis, hisz ilyen kijelentések nem származhatnának egy mindentudó, magasabbrendű lénytől.

Amúgy tessék, rengeteg a példa, lehet bogarászni:

[link]

[link]

[link]

2022. nov. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
2%
Magyarul egyiket sem olvastad ahogy azt előre megmondtam csak egy wikipédia oldalt néztél és fogalmad sincs hogy amiket felsorolnak azok valóban hibák-e vagy csak a kritizáló téves értelmezése.
2022. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Több évtizede is volt már a korszakom, amikor aktívan érdeklődtem a vallások iránt, én kérek elnézést amiért anno nem jegyzeteltem, csak hogy majd sok-sok évvel később valami fanatikus trollt győzködhessek az interneten.

Ha a kérdésed tényleg komoly volt, akkor ott vannak az előbb linkelt oldalak, amik elég látványosan bemutatják hogy objektíven milyen problémák vannak ezekkel az írásokkal. Ha pedig nem volt komoly, csak kötekedni akartál, akkor úgysincs miről beszélnünk.

2022. nov. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
20%
Szóval hazudtál mikor azt állítottad olvastad ezeket a könyveket. Értem.
2022. nov. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

#18

Ez elég béna kifogás, csak hogy ne kelljen komolyan venned egy kommentet, ugye te is érzed? :)

2022. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
22%
Te azt állítottad hogy olvastad a nagyobb vallások iratait. Kiderült, ez hazugság, sosem olvastad csak ilyen wikipédia oldalakat. Az hogy ezek az állítások igazak vagy nem, más kérdés, de ahhoz hogy meg tud állapítani bele kellene olvasnod legalább, de gyanítom azt sem tudod hol keresd az adott könyvben :)
2022. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!