Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mond olyat a legnagyobb...

Miért mond olyat a legnagyobb keresztény egyház feje hogy a Jézussal való kapcsolat veszélyes és ártalmas?

Figyelt kérdés
[link]
2022. nov. 17. 12:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
17%

Az előbb említettem, hogy az egyházak és szekták mind istentelenek. Nincs igaz vallás. A Krisztus teste azoknak titokzatos, akik nem részük annak. Minden titok a Krisztusban jelentetik ki.

A hit gyülekezete, attól hogy eretnek és szekta, még mondhat igazat. Mindegyik vallás mond igazat, de nem egészen, mindíg van méreg is a beszédükben. Ugyan úgy a katolikus egyház is eretnek, de független attól tud jót is mondani, de javarészt nem. A tömör hazugsággal nem lehet beetetni az embereket csak úgy, a teljes igazságot pedig nem éri meg nekik elmondani, egyik az, hogy nem is tudják, meg akkor nem lenne hazugság. Mindíg keverik, hogy az igazsággal megnyerjenek, és így a hazugságot könnyebben fogadod el tőlük. Ha meg bele is születtél, imádkozz, mert azoknak a legnehezebb kimászni az agymosásból. Gondold végig, nem mindegyik ugyan azt mondja, hogy az az igaz vallás? Nem minden felekezet hívő, mindegy melyikben van, szentül meg van győződve róla, hogy az az igaz, ahova ő tartozik? Mi a garanciád, hogy a katolikus egyház mond valóban igazat?

2022. nov. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 szp72 ***** válasza:
33%

Idézet a linkelt cikkből:


"Persze sokan úgy vannak vele, hogy ez csak egy a szövegkörnyezetből kiragadott mondat, és valójában a pápa ezzel egészen mást akart mondani."


Nagyon szerettem volna látni a pápa egész beszédét, de érdekes mód az internetes kereső nem talált olyat, hanem csak így kiragadva. Még az is lehet, hogy nem is mondott ilyet. Mindenesetre kiragadni valamit az összefüggéséből, ami önmagában egész mást jelent és azt rosszindulatúan terjeszteni, meglehetősen komoly bűn, úgy hívják: hazugság és rágalmazás. Különös emberek vannak, úgy akarják a Sátántól óvni az embereket, hogy maguk is tudják, hogy közben hazudnak? Kár értük, ha nem tartanak bűnbánatot, akkor elkárhoznak.


A pápa talán arról beszélt, hogy az Egyház tanítási kontrolja nélkül a Jézussal való kapcsolat eleve nem is lehetséges, és ezért nagyon is káros. Az első századokban a gnosztikus állították magukról, hogy Jézussal vannak személyes kapcsolatban és hogy az ő kinyilatkoztatásait terjesztik. Azonban az a Jézus, amelyik ellentmond az apostolok tanításának, az egy másik Jézus, mert az eredeti Jézus az apostolokat bízta meg, hogy őrizzék meg a tanítását.

2022. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ő azt ígérte, hogy a világ gyűlölni fog minket, akik követik Őt"

Én nem gyűlöllek 9-es, még fel is szavaztalak, most akkor nem igaz a Biblia?

2022. nov. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13

A Bibliával nincsen semmi baj, ez mindössze annyit jelent, hogy a 9-es nem igazi keresztény saját elmélete alapján.

2022. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.

Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.

Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.

De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem."

Ján 15:18-21

2022. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát mert mikor Feri azt kamuzza, hogy ő jézus akkor te azt hiszed elérted őt.
2022. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!