Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mennyire igaz a...

Szerintetek mennyire igaz a mondás, hogy 1x élunk?

Figyelt kérdés

#1x élunk
2022. nov. 18. 10:46
A kérdező szavazást indított:
igaz
nem igaz
nem tudom
26 szavazat
1 2
 1/15 Kólauborkával ***** válasza:
96%

Mivel én nem emlékszem arra, hogy éltem volna mar, így nem tervezhetek ezzel, hogy fogok is, már a jelenlegin kívül.

Szóval fizikai értelemben 1 életünk van, ezért érdemes megpróbálni jól csinálni a dolgunkat, nem abban reménykedni, hogy majd a következő életem kijavítja, amit most elbasztam.

2022. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Erről a régi vicc jutott eszembe. :)

Szőke nő találkozik a barátnőjével, és lelkendezve meséli neki:

-Képzeld, elkezdtem egy reinkarnációs tanfolyamot! Nagyon drága volt ugyan, de hát egyszer élünk!

2022. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2🤣
2022. nov. 18. 11:03
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát, a fentiek alapján az általunk követett vallás (hit) alapján lehet minősíteni.
2022. nov. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Fingom sincs!
2022. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Valószínűleg igen, még ha buddhista is valaki, ebben a testben, ebben az időben akkor is csak egyszer él valaki.
2022. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Végülis igaz, mert egyszer élünk, de az az egy élet örök és mivel arra szokták használni ezt a mondást, hogy egyes tetteiket ratifikálják az emberek egyáltalán nem igaz, mivel egyes dolgokat nem tehetünk meg, ha komolyan vesszük az örök életünket.
2022. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%
Én emlékszem az összes életutamra, tehát biztos vagyok benne, hogy az állítás hamis.
2022. nov. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 De La Cruse ***** válasza:
6%

Itt a földön valószínűleg igaz.

A test elhasználódik de a lélek nem öregszik.

Halhatatlan.

Ezért szörnyű a földi élet után a pokolban folytatni.

Az univerzum szemétégetője minden képzeletet felülmúlóan fájdalmas.

Voltam odaát és láttam a nagy sötétségen túl a poklot is. De beleszagolhattam a mennybe is.

Mindent tegyél meg, hogy a mennybe mehess.

Ne higgy okoskodó áltudományos önjelölt materiálprofesszoroknak akik lebeszélnének az Istenhez való fordulásról.

Szó szerint élet-halál kérdése.

2022. nov. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

Ha az életet mint egy testben való létezést mozgást definiáljuk, értelmezzűk akkor egy adott testben tényleg egyszer élünk, és ezzel minden vallás, spirituális út egyet ért.


A gond az, hogy a spiritiszták és a tudomány jelenlegi állása szerint is van valami amit léleknek hívunk ami nem látható, és ez az isteni szikra az ami mozgatja a testet, ha elszáll akkor a test meghall. MÉRHETŐ MERT VAN TÖMEGE 21g. Ezt már tudományosan is 50 éve bebízonyitották. Hollywood filmet is csinált róla 21g címmel.


Volt olyan ismerösöm aki 2 hétig komában volt, tudnák érdekes dolgokat írni.


Mindenki eldönti, hogy foglalkozik-e a lelki előmenetelével, vagy letojja, de ha átkerülsz, akkor már késő lesz, itt kellene dolgozni érte, sőt ezért vagy itt hogy magasabb szintre kerülj, minden más csak sallang, minden más felesleges, minden más időpazarlás!


Az hogy van-e reinkarnáció az megint más kérdés. Nem emlékszünk elözö életeinkre? Még szerencse, képzeld el mekkora problémák lennének belőle, emlékeznél mondjuk hogy a háboruban ki volt aki lelött téged, vagy felépitettél egy gyárat és megjelennél, hogy az már pedig a tiéd és adca vissza, probléma hegyek.


Peace.

2022. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!