Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az "Isten útjai kifürkészhetet...

Az "Isten útjai kifürkészhetetlenek" mondás melyik vallás mondása?

Figyelt kérdés
Melyik vallás szent könyvében szerepel?

2019. ápr. 13. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Biztos valami Kálvinista képzelgés. Elvégre az útjaidat Isten írta meg, te csak végigjátszod és nincs választásod.

Vagy egy dél-amerikai babonás katolikus néni megjegyzése, akinek a kereszténység kimerül a rózsafüzérben.

2019. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

"Melyik vallás mondása"

(Róma 11:33) 33 Ó, Isten gazdagságának, bölcsességének és ismeretének mélysége! Mily kikutathatatlanok az ítéletei, és kinyomozhatatlanok az útjai!

Isten ihletése alatt írtak ehhez hasonló gondolatot a Bibliában, de az nem azt jelenti, amit sokan értenek alatta. Ez nem vallás függő, mivel Isten nem támogatja a vallásköziséget, csak egy egységes helyes imádatot fogad el.

Isten nem megosztja az embereket, hanem egységessé kívánja tenni ezen a téren is.

Sátán az aki bomlasztja ezzel a nézettel az embereket.


A Biblia versben Isten azt közli számunkra, hogy Bármekkora legyen is a tudásunk, mindig lesz még mit tanulni Jehováról, a tetteiről és a gondolkodásmódjáról.

Soha nem lesz olyan, hogy már mindent tudunk.

2019. ápr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2-esnél a pont, közben én is megtaláltam a Bibliában. Valóban azt jelenti, hogy Isten bölcsebb az embereknél, ezért nem tudjuk az ő útjait, ítéleteit kikutatni, mert bölcsességben és ismeretében deficitünk van hozzá képest, és ez minden emberre igaz. (Még a valláskritika fórum kiváló hozzászólóira is).
2019. ápr. 13. 16:04
 4/10 Rachel Warner ***** válasza:
100%

" Valóban azt jelenti, hogy Isten bölcsebb az embereknél, ezért nem tudjuk az ő útjait, ítéleteit kikutatni, mert bölcsességben és ismeretében deficitünk van hozzá képest, és ez minden emberre igaz. "


Én ezért írtam 1-2 helyen,hogy ha ezt a Biblia írja le és a hívők valóban hisznek is benne,akkor végképp nem értem a 2 kasztos feltámadást meg úgy bármit,ami a mennyei vagy a pokolbéli életről szól. Ha isten olyan magas és bölcs,hogy mi nem érthetjük,akkor miért kezdenek hívők egy olyan helyről biztosat állítani,amit szintén nem érthet ember?

2019. ápr. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Amit viszont Isten leíratott, azt valószínű azért íratta le, hogy abból tanuljunk. Ez a mondás Isten utairól és ítéleteiről szól, nem a Szentírásról, ez utóbbit tanulásra adta nekünk embereknek. A Biblia alapján lesz 2 lépcsős feltámadás:


Jel 20:6 Boldog és szent, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak...

2019. ápr. 13. 16:25
 6/10 A kérdező kommentje:

1Thess 4:16 mert maga az Úr harci riadó hangjával, angyalfejedelem szózata és Isten kürtszava közepette le fog szállni az égből, és először feltámadnak azok, akik a Krisztusban haltak meg,


Abban ugye egyetértünk, hogy nem mindenki Krisztusban halt meg? Ez azokat jelenti, akik követték az Úr parancsolatait. Ha ez így van, akkor lesz második feltámadás azok számára, akikre a második halál, azaz a gyehenna ítélete vár.


Ez érthetően le van írva, csak az időpontot nem tudjuk nyilván, meg azt sem (csak legfeljebb sejthetjük), hogy melyik mar meghalt ősünk melyik kategóriába fog esni.

2019. ápr. 13. 16:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Keresztény lekvàroké :-)
2019. ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lux morulus ***** válasza:

Ez a mondás a muszlimok jogos tulajdona.


Allah, mindent a muszlimoknak adott ezen a földön, így ez is az övék. Pont.

2019. ápr. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
# 8 Mert szerinted ha egy nem muszlim mondja akkor már kevésbe lesz igaz mintha egy muszlim mondaná?
2019. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lux morulus ***** válasza:

Az írás nehezen viszi át, az iróniát.


Irónikus próbáltam lenni.

2019. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!