Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vélemények az én Ádám és Éva...

Vélemények az én Ádám és Éva elméletemről?

Figyelt kérdés

Tehát, Isten eredetileg egy másik dimenzióban, a szellem világban teremtett meg minket.

De ezzel párhuzamosan már megteremtette a fizikai világot is, mert benne volt a pakliban hogy az ember el fog bukni.

Mikor Ádám és Éva bűnbe esett, az az hogy ettek a tiltott gyümölcsből, Isten egész egyszerűen átrakott minket a szellem világból a fizikaiba.

És azért nem létezett halál a bűnbe esés előtt, mert előtte nem is igazán éltek.



2022. dec. 5. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Biztos, hogy az Édenkert nem a földön volt. De nem hinném, hogy Isten szellemnek teremtett volna.
2022. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez szerintem kicsit hasonló a gnoszticizmus elképzeléséhez.
2022. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
70%

Most a kedvedért csináljunk úgy mintha tényleg, szó szerint létezett volna egy első emberpár s nem csak szimbolikus, tanítás-jellegű történet lenne.


“Tehát, Isten eredetileg egy másik dimenzióban, a szellem világban teremtett meg minket.”


És ott “formált meg a föld porából”?


“De ezzel párhuzamosan már megteremtette a fizikai világot is, mert benne volt a pakliban hogy az ember el fog bukni.”


Ez nemhogy csak simán benne volt a pakliban hanem gyakorlatilag idővel törvényszerűen meg kellett történnie. Erről sokszor volt szó korábban, a lényeg ,hogy minden feltétel adott volt a bűnbeeséshez s ezért onnantól már csak idő kérdése volt. Plusz ugye mivel Isten mindenható-mindentudó ezért meglehet ő még a pontos időt is tudta.


“Mikor Ádám és Éva bűnbe esett, az az hogy ettek a tiltott gyümölcsből, Isten egész egyszerűen átrakott minket a szellem világból a fizikaiba.”


Végső soron hihetsz ebben ha akarsz, mert miért ne. Viszont hellyel-közzel ellentmond a Bibliában leírtaknak, lásd fennebb rögtön a porból teremtést/ formázást. Ha így kellene érteni az Édenből való kiűzetést akkor simán fogalmazhattak volna úgy a Bibliában ,hogy akkoriban ők szellemek/ lelkek voltak akik a bűnbeesés miatt/ után halandó-romlandó testbe kerültek.


“És azért nem létezett halál a bűnbe esés előtt, mert előtte nem is igazán éltek.”


Halál kellett létezzen mert egyrészt elég természetes, ismert dologként beszéltek a halálról. Másrészt ha esetleg az állatok nem is de a növények miket megettek meghaltak (jó, a gyümölcsfa nem hal bele ha letéped a gyümölcsét, nem is ilyenre gondoltam). Na meg ott volt egy örök életet adó fa is. Minek ha halhatatlanok voltak? Na ugye.

2022. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Na, és milyen az a szellemi gyümölcs meg szellemi kígyó?


Az a baj az ilyen elméletekkel, hogy igazából semmi pluszt nem adnak ahhoz, amit eddig tudunk. Lehet, hogy hihetőbbé teszi az alapsztorit, mert felszámol ellentmondásokat (bár ezt kétlem), ettől még nem feltétlenül igaz, és igazából sokkal kényelmesebb és logikusabb elvetni az alapsztorit.

2022. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem meg az Ádám és Éva sztori a gyermekkorra vonatkozik, azt érzi az ember édenkertnek, és az hogy kikerültünk belőle, az a felnőtté válásunkat jelképezi, amikor már szülni fogunk fájdalommal meg munkánkat vérrel és verítékkel végezni.
2022. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem butaság, túl erőltetett.
2022. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Ez tulajdonképp a gnosztikus világkép egyszerűsített megfogalmazása. Abban most nem foglalnék állást, hogy igazad van-e, vagy sem, én magam másban hiszek, de ennek a gondolatnak is van létjogosultsága, sok misztikus tradíció mondott hasonlókat.
2022. dec. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:
38%
Badarság az elképzelésed, kérdező.
2022. dec. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Az a véleményem, hogy Ádám és Éva jelképes személy, nem valódi történelmi alakok, így a megteremtésük sem lehetséges.
2022. dec. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!