Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem átlátszó az iszlám?

Nem átlátszó az iszlám?

Figyelt kérdés
Mohamed csak azért találta ki az iszlámot, mert az arab törzsek háborúztak egymással. Ezért egy vallással kibékítette őket, hogy ők Isten kiválasztott népe és mások nem jól gyakorolják a vallásukat, ezért ők majd kijavítják. Arról nem is beszélve, hogy korábbi vallásokra épül...

2022. dec. 20. 18:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/110 anonim ***** válasza:
61%

"Akkor mesélj, honnan tudod?"


Onnan hogy történelmi tény.



"Mit nem értesz a nyilvánvaló fogalmán se?"


Ha nyilvánvaló miért nem kezded felsorolni azokat a vallásokat amik azt tanítják hogy Isten minden néphez külött prófétákat? :)



"Hogy egy vallásnak, amiről elvileg a világon mindenkinek kellett kinyilatkoztatást kapnia, semmi nyoma sincs 1400 évnél korábbról."


Pont ezeket az azonosságokat soroltam fel. És ez a sok azonosság egy vallás esetében.

2022. dec. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/110 anonim ***** válasza:
89%

"Onnan hogy történelmi tény."

Ha tény, akkor kérném a bizonyítékot.

2022. dec. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/110 anonim ***** válasza:
89%

"Ha nyilvánvaló miért nem kezded felsorolni azokat a vallásokat amik azt tanítják hogy Isten minden néphez külött prófétákat?"

Pont azért, mert nyilvánvaló dolgokról nem léteznek tanítások. Épp ezt jelenti a nyilvánvaló szó. Legalábbis olyan vallásokban, amikben van logika.

2022. dec. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/110 anonim ***** válasza:
43%

"Lol, az a sok évszázados iszlám hódítás, elnyomás nyilván csak ey kollektív képzelgés volt az egész világ részéről"


Ha értelmi fogyatékos vagy és nem tudsz különséget tenni a hódítás és erőszakos térítés között akkot ez a téma magas neked. A muszlim törökök például itt voltak 150 évig de nem akarták erőszakkal az iszlámra téírteni a magyarokat. Ellenben a keresztény Habsburgok mikor elfoglalták Magyarországot, az összes muszlimot legyilkolták vagy elüldözték ha nem akart áttérni a keresztény hitre. Így már fel tudod fogni? Rémélem mert ennél egyszerűbbe nem tudom elmagyarázni. A kedvedért már így is lesüllyedtem a te szintedre gagyogni hogy felfogj valamit.

2022. dec. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/110 anonim ***** válasza:
89%

"Pont ezeket az azonosságokat soroltam fel."

Azonosságkt pont nem tudtál egyet sem mutatni. Ahogy arra nem is csak én mutattam rá.


Tehát összegezzük, mi is az, ami tőled telik:

Már megcáfolt állításaid mantrázása.

Történelmi tények letagadása.

Bizonyítatlan állítások történelmi ténynek hazudása.

Logikai összefüggések átlátási képességének teljes hiánya.

Eddig kb egy tucat fogalom ismeretének hiánya.

Saját magad önellentmondásba keverése.


Gyakorlatilag minden létező szempontból sikerült megbuktatnod az elképzelésed. Nem is értem, mit keresek még egyáltalán itt. Újat úgysem tudtál mutatni már jó pár komment óta, csak amiket már korábban is mefcáfoltunk.

Na jó éjt! És legközelebbre légy szíves olyasmit találj ki ami legalább minimálisan logikus. Hadd legyen már egy kis kihívás is benne, amikor megcáfollak! Köszi!

2022. dec. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/110 anonim ***** válasza:
3%

"Ha tény, akkor kérném a bizonyítékot."


Onnan hogy tudjuk nem volt kapcsolat ezek között. Nincs semmi nyoma. Ha pedig nincs semmi nyoma nem állíthatod hogy egymásról másoltak.



"Pont azért, mert nyilvánvaló dolgokról nem léteznek tanítások. Épp ezt jelenti a nyilvánvaló szó. Legalábbis olyan vallásokban, amikben van logika."


Nézd ez a te fogyatkosságod. Az hogy nem ismered a távolkeleti vallásokat, egy dolog, de a zsidó és keresztéy vallásokat sem ismered. Ezek ugyanis nem tanítanak olyat hogy Isten minden néphez küldött prófétákat. A keresztények pédául kitaláltak egy olyan mesét hogy Jézus lemegy az alvilágba és ott megkérdez minden olyan embertől aki előte élt hogy elfogadja-e őt megváltónak :)

2022. dec. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/110 anonim ***** válasza:
21%

"Onnan hogy tudjuk nem volt kapcsolat ezek között. Nincs semmi nyoma. Ha pedig nincs semmi nyoma nem állíthatod hogy egymásról másoltak."

És még egy öngól, hisz ha számodra ez bizonyíték, akkor pont ez a "nincs semmi nyoma" bizonyítja a hited hamis voltát is. Hisz a mesebeli, minden néphez küldött prófétáidnak sincs semmi nyoma.

Bocs, de egy ekkora ordas nagy öngólt mégsem bírtam szó nélkül hagyni. Ez még tőled is ritka súlyos pofáraesés volt, pedig a szellemi színvonalad így is a minimális határát súrolja csak :D


"Ezek ugyanis nem tanítanak olyat hogy Isten minden néphez küldött prófétákat. "

Ez meg csak egy szokványos hazugság a részedről, hisz megint olyasmit próbáltál a számba adni, amit soha nem is állítottam. Persze tőled mi mást is várnék...

Na szevasz!

2022. dec. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/110 anonim ***** válasza:
43%

"Azonosságkt pont nem tudtál egyet sem mutatni. Ahogy arra nem is csak én mutattam rá."


Sokat mutattam de te mindre behazudod hogy nem azonosság.



"Tehát összegezzük, mi is az, ami tőled telik:

Már megcáfolt állításaid mantrázása.

Történelmi tények letagadása.

Bizonyítatlan állítások történelmi ténynek hazudása.

Logikai összefüggések átlátási képességének teljes hiánya.

Eddig kb egy tucat fogalom ismeretének hiánya.

Saját magad önellentmondásba keverése."


Ez mind rád igaz. Szépen összefoglaltad.



"És még egy öngól, hisz ha számodra ez bizonyíték, akkor pont ez a "nincs semmi nyoma" bizonyítja a hited hamis voltát is. Hisz a mesebeli, minden néphez küldött prófétáidnak sincs semmi nyoma."


A kettőnek semmi köze egymáshoz te szerencsétlen :) Annak hogy 4 ezer éve ezek a civilizációk nem voltak kapcsaolatban, semmi köze ahhoz hogy bizonyítható-e a minden néphez küldött próféták iszlám tanítás.



"Bocs, de egy ekkora ordas nagy öngólt mégsem bírtam szó nélkül hagyni. Ez még tőled is ritka súlyos pofáraesés volt, pedig a szellemi színvonalad így is a minimális határát súrolja csak "


Nézd én megéretm hogy a 70-es IQ-al nehezen boldogulsz ebben a témakörben de ennél egyszerűbben már nem tudok fogalmazni :)



"Ez meg csak egy szokványos hazugság a részedről, hisz megint olyasmit próbáltál a számba adni, amit soha nem is állítottam. Persze tőled mi mást is várnék..."


Na akkor idézd a Bibliából azt a részt ami írja hogy Isten minden néphez küldött prófétákat? :)

2022. dec. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/110 anonim ***** válasza:
89%

Hát, jól behúzott téged a csőbe. Úgy tűnik, ezt sem értetted, de gyakorlatilag a saját logikádat alapul véve így is mondhatnánk:

- Az állítasod, hogy Allah minden néphez küldött prófétákat, hamis, hisz az amerikai indiánokhoz kizárt, hogy érkezett ilyen próféta.

- Mégis mi zárja ki?

- Hogy ez történelmi tény.

- Ha történelmi tény, akkor bizonyítsd!

- Az bizonyítja, hogy semmi nyoma hogy muszlim próféta valaha is járt az indiánok között.


És innentől sakk matt, hisz kizárólag a saját "érveid" által buktatta meg a saját hited. Hogy nem esett le? A napnál is világosabb volt, hogy önellentmondásba akar keverni.

Ennél azért még én is többet néztem ki belőled.

2022. dec. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/110 anonim ***** válasza:
61%
Nincs ebben semmi önellentmondás. Nem kell egyenként minden nép esetben bizonyítani hogy járt náluk próféta. Persze nyilván tanulmányozni kellene az amerikai indiánok vallásait amit te nem tettél meg csak rávágtad hogy nincs nyoma.
2022. dec. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!