Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi ez a hülyeség az iszlámban?

Mi ez a hülyeség az iszlámban?

Figyelt kérdés
A zsidó vallás és a kereszténység szerint is Ámbrahám Izsákot akarta feláldozni, de Mohamed beböfögi, hogy Izmaelt. Ez mégis micsoda???

2023. jan. 5. 12:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Na jó, feladtam, azt hiszel, amit akarsz...

Téged nem érdekel se a logika, se az objektivitás, se a történelmi hűség, azt fogadod el, amit Mohamed tanított. Ezzel amúgy nincs semmi gond, csak ne próbáld beállítani a hülyeségeidet tényként. Mert nem azok.

2023. jan. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

Ez jó :) Te beszélsz logikáról meg objektivitásról? :)

Mind a kilenc pont amit felsoroltam tudományos tény. A legtöbbhez hozzá sem szóltál, amihez igen ott meg csak hazudoztál.

2023. jan. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Gondolom az is tudományos tény, hogy Mohamed visszaállította az eredeti Tórát és Evangéliumot. :)
2023. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
Az tudományos tény hogy a Tóra és az Evangélium meg lett hamisítva. Ha pedig összehasonlítjuk a Koránt a Tórával és Evangéliummal, azt kapjuk hogy a Korán fényévekkel logikusabb, erkölcsösebb, hitelesebb tehát a Korán tartalmazza Isten eredeti üzenetét.
2023. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég... fogd már fel, hogy a tények nem attól függnek, hogy neked mi a logikus. Nekem egyáltalán nem volt logikus, hogy Brutus megszurkálja Julist, szóval biztos nem is így történt.


Semmivel nem tudod igazolni, hogy a Korán bármit is visszaállított volna a legkisebb mértékben. Itt legfeljebb arról lehet szó, hogy egy sokszor hamisított könyvet (ha igaz, amit írsz) Mohamedék még jobban meghamisítottak.

Gondolkozz már...

2023. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

"Te jó ég... fogd már fel, hogy a tények nem attól függnek, hogy neked mi a logikus. Nekem egyáltalán nem volt logikus, hogy Brutus megszurkálja Julist, szóval biztos nem is így történt."


Ilyen nincs hogy neked vagy nekem logikus. Ez nem szubjektív. Ha összehasonlítod a Koránt és a Bibliát objektíven akkor a Korán fényévekkel logikisabb minden embernél.



"Semmivel nem tudod igazolni, hogy a Korán bármit is visszaállított volna a legkisebb mértékben."


Hogyne tudnám. Összehasonlítom a Koránt és a Bibliát és megkapom hogy a Korán visszaállította Isten eredeti üzenetét. Összehasoníthatod a tanításokat, a személyeket, a történeteteket. Bármit, és azt fogod látni hogy a Korán üzenete az eredeti.



"hogy egy sokszor hamisított könyvet (ha igaz, amit írsz)"


Mi az hogy ha igaz? Ott van az általam felsorolt kilenc pont. Fel tudod azokat fogni? Azok közül már egy is bizonyítja hogy a Bibliát meghamisították.



"Mohamedék még jobban meghamisítottak."


Csak ezt ismételgeted de vázold már fel hogy szerinted miért nem igaz hogy a Korán visszaállította az eredeti üznetet.

2023. jan. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Sokak szerint objektíven nézve Isten sincs, mások szerint objektíven nézve sok isten van. De te objektíven megmondod, hogy csak a Koránban leírtak lehetnek igazak. Gondolom kicsit se vagy elfogult muszlimként...

Nézd, ez a kapálódzás egyre szánalmasabb. Mintha magadnak szeretnéd bizonygatni, hogy nem egy nagy rakás hülyeségben hiszel, ami minden szempontból ellent mond a történelemnek.


"Csak ezt ismételgeted de vázold már fel hogy szerinted miért nem igaz hogy a Korán visszaállította az eredeti üznetet."

Már leírtam ezt is, sőt példával is illusztráltam. Lehet el se olvastad, csak nem tudom, akkor miért koptatom a drága billentyűzetem.


"Összehasonlítom a Koránt és a Bibliát és megkapom hogy a Korán visszaállította Isten eredeti üzenetét."

Persze, mert neked Isten megjelent és elmondta, hogy mi volt az eredeti üzenete. Ha egy zsidó hasonlítja össze a kettőt, akkor ő meg azt mondaná, hogy a Biblia 2/3-ad részben igaz (Ószövetség) és a Korán pedig 1-2%-ban.

2023. jan. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
0%

"Sokak szerint objektíven nézve Isten sincs, mások szerint objektíven nézve sok isten van. De te objektíven megmondod, hogy csak a Koránban leírtak lehetnek igazak. Gondolom kicsit se vagy elfogult muszlimként..."


Miről beszélsz te szerencsétlen? Nem értesz magyarul? Azt mondtam ha összehasonlítod a Koránt és a Bibliát objektíven akkor a Korán fényévekkel logikisabb. Ehhez még csak vallásosnak sem kell lenni.



"Nézd, ez a kapálódzás egyre szánalmasabb. Mintha magadnak szeretnéd bizonygatni, hogy nem egy nagy rakás hülyeségben hiszel, ami minden szempontból ellent mond a történelemnek"


Abból amit leírtam, mi mond ellent a történelemnek te féleszű?


"Már leírtam ezt is, sőt példával is illusztráltam. Lehet el se olvastad, csak nem tudom, akkor miért koptatom a drága billentyűzetem."


Semmi értelmeset nem írtál le csak azt ismételgeted hogy Mohamed hamisított.



"Persze, mert neked Isten megjelent és elmondta, hogy mi volt az eredeti üzenete. Ha egy zsidó hasonlítja össze a kettőt, akkor ő meg azt mondaná, hogy a Biblia 2/3-ad részben igaz (Ószövetség) és a Korán pedig 1-2%-ban."


Nem érted mit jelent az hogy objektíven? Mondok egy példát. Az Ószövetség kegyetlen tömeggyilkos, cselszövő, parázna, rabszolgatartó gyerekgyilkos prófétákról ír. A Korán szerint ugyanezek a próféták erkölcsös példamutató emberek voltak. Akkor objektíven nézve Isten melyik prófétákat küldhetet?

2023. jan. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!