Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hiszik sokan hogy a...

Miért hiszik sokan hogy a tudomány magasabb rendű mint a művészet, és a vallás?

Figyelt kérdés
A tudomány azt vizsgálja milyen a világ, míg ezzel szemben a vallás azt vizsgálja milyennek kellene lennie a világnak. Amikor a fizikából, és biológiából vezetünk le mindent, akkor tulajdonképpen azt állítjuk, hogy a tudomány, az magasabb rendű mint a művészet és a vallás. Pedig szerintem ez nem igaz.

2023. jan. 6. 21:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
27%
Mert az emberek műveletlenek, buták és pogányok.
2023. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
33%
Tisztelet a kivételnek.
2023. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%

Mert művészet meg vallás nélkül lehet élni.

Tudomány nélkül nem.

2023. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%
Mind a három egyformán fontos, különben nem lennénk most itt.
2023. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
14%

"Mert művészet meg vallás nélkül lehet élni.


Tudomány nélkül nem."


Ez de buta felfogás...egész életedben az élet értelmét keresed, kizárod Isten létének a lehetőséget, 90 évesen az egész életedet a tudománynak szentelted, de nem jutottál eredménye, a művészetet és a vallást le se sz@rtad, a műveltséged undorító dj-k fos dalaikig terjed, megdöglesz, kiderül, hogy nem volt igazad és a pokolban rohadsz meg. Megérte?

2023. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 hollófernyiges ***** válasza:
71%
Egész életedet a vallásnak szenteled, naponta rendszeresen imádkozol, szüzességi fogadalmat teszel, ha arcul ütnek odafordítod a másik orcádat, megdöglesz, kiderül, hogy a muszlimoknak volt igazuk és a pokolban rohadsz meg. Megérte?
2023. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
47%

Nem írtam sehol, hogy így kell élni.

Szimplán felállítottam egy precedenciát.

A művészet és vallás egy luxus.

2023. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%
Inkább röhögjön rajtam kismillió muszlim és 72-ször kismillió szűz, minthogy erkölcstelen életet éljek, amiben a tudomány fontosabb helyet foglal el, mint a művészet.
2023. jan. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
10%

#7

"A művészet és vallás egy luxus."

[link]

2023. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Mind a három egyformán fontos, különben nem lennénk most itt."


Egyetértek.


Ugye a tudomány az megértés alapú, a művészet az átérzés alapú, a vallás az meg átélés alapú. Én hívő keresztényből lettem ateista, majd aztán ismét hívő. Mikor hitét vesztett ateista voltam, valahogy kevesebbnek éreztem magam, mikor pedig vissza tértem hitemhez többnek. Én úgy látom a tudomány, a művészet, és a vallás együttese egy minőségibb embert eredményez. Ezzel szemben azt állítani, hogy a világon minden megértés alapú, és ami nem megértés alapú az hibás, mert hát ugye nem megérthető. Na ez egy nagy zsákutca!

2023. jan. 6. 23:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!