Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Manapság van e valami érték a...

Manapság van e valami érték a vallásban?

Figyelt kérdés

Nem hiszek istenben. Válaszoltam már többször, néha egészen keményen. Azután elgondolkodtam, hiszen a keresztény hit a múltunk, történelmünk. A mai napig jelen van szokásainkban, hagyományainkban, erkölcsünkben, értékíteleteinkben sőt, talán még a törvényeinkben is. Sokat köszönhetnek neki a művészetek, annyira uralkodó volt régen, hogy alig lehet valamit találni, aminek vallási vonatkozása ne lenne.

Én most nem negatív példákat várok, hanem, hogy ma van e pozitívum a vallásban?



2012. szept. 12. 19:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%
semmi! szerintem! de mindenkinek jogában áll abban hinni amiben akar,nem is vetem meg az ilyesmit mert ha valaki hisz hát hisz, én személy szerint legális maffiának tarom az egészet, főleg hogy ahány vallás annyi hit, és persze mindenki a saját vallását valja a tutinak.....
2012. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Az élet?!
2012. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Van pozitiv oldala,de úgyan annyi negativ is!


Vannak emberek, akiknek szüksége van rá és segit nekik az élet nehézségeit le küzdeni!

2012. szept. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Hát ez jó válasz.

A törvények betartása nehéz lenne alapvető hozzáállás nélkül. Ami nekem a humanizmus, az nekik a régi jó hit, mert az Ő számukra nem múlt és nem történelem, hanem ma is valóság. Az alapelvei nem rosszak.

Sok ember, akár vallásos, akár nem, megdöbbentően tudatlan és az emberek kordában tartásában jelentős a szerepe.

A kommunizmus bukásával (ami akár egy új hitnek is volt tekinthető) ilyen jellegű erős alternatíva nincs.

A börtönökben jó lenne terjeszteni, ha már a törvénytől nem félnek, legalább Istentől féljen...

2012. szept. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

Úgy tudom, járnak börtönökbe is felekezetek.


Ezt onnan tudom, hogy Jehova tanújaként szoktak az erre kinevezett férfi testvérek tapasztalatokat mondani, hogy hányan vannak jelen amikor bemennek, a biblia órán.

Sőt keresztelkedések is vannak bent.

Nem egy testvér van közöttünk akik egykor oda tartoztak, és amikor szabadultak, megmaradtak ebben az életformában és azóta is a testvérünk.(Persze vannak kivétele sajnos)


A pozitív hatása pedig akkor van ha az egyén meggyőződve lesz kereszténnyé, és nem felületességben, hiszékenységben.

Zsömle/lány

2012. szept. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

gyakorlati haszna, hogy nem kell gondolkodni, moralizálni, nem gyötör a kétely

mély bizonyosságot ad valamiben, amiben egy csoport még meg is erősít, fújhatod ugyanazt a sódert mint egy csomó másik akikkel közösséget alkotsz

valószínűleg ezért is maradt még fenn ennyi évvel a holdraszállás után a quantum fizika korában

ateista gyülekezetek nincsenek, kénytelen vagy megkeresni a magad társaságát

ha nem vagy vallásos kénytelen vagy szembesülni idejétmúlt szokásokkal és értékítéletekkel, a középkori eredetű keresztény "erkölcsű" törvényekkel amelyeknek semmi létjogosultsága a mai társadalomban a hagyományon kívül - ha vallásos lennél, nem zavarna

2012. szept. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Nem gondolkodnak? Az egy elő Isten talán szereti az ostobákat? Nem! A Biblia alapján nem.

Péld 1:7 Az Úrnak félelme feje a bölcsességnek; a bölcsességet és erkölcsi tanítást a bolondok megutálják.


Ti, kik azt mondjátok, hogy a vallás egy bilincs, miért lenne az?

Ján 8:36 Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.


Mennyivel bilincsebb a hazugság és a bűn rabsága?

2012. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
19%

Ellenpéldával szolgálnék:

Az én "szerencsémre" sok olyan emberrel találkozok, akik Isten útját járják. Talán mert én is azt akarom és keresek. A szokásokat és hagyományokat ők megtartják, ahogy beszélnek érezhető, hogy Istentől beszélnek.

Egy katolikus művésznő mesélt valamelyik nap a TVben, hogy Isten sugallatára szobrokat készít és valósággal lelket önt a műveibe, pápai kitüntetésben is részesült.

Én is festőművész vagyok és majdnem biztosnak érzem, hogy kezemet Isten vezérli, ha alkotok. Ezt nem lehet elmondani, érezni kell. Tehát szerintem rajtam kívül is vannak akik a művészettel találják meg a Teremtőt.

2012. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

A megfelelő vallásban igen. Erkölcsre tanít, amely a társadalom működésének alappillére. Képzelj el egy olyan világot, ahol nem kéne riasztó és rács az ajtóra-ablakokra, mert nem kéne betörőktől tartani. A féltékenység értelmét vesztené, mert mindenki hű lenne a párjához. Tárva-nyitva hagyhatnád az autód ajtaját, ha bemész a boltba, mert senki sem lopna. Semmit.

Mindenkinek minden szavát elhihetnénk, mert nem létezne hazugság. Mindenkire lehetne számítani, mert minden ember önzetlen és segítőkész lenne. Nem volnának állami gondozott gyerekek, javítóintézetek, abortusz (nem is lenne rá szükség, mert mindenki csak a házastársával szexelne), terhes kamaszok, újszülött a szemetesben, megkínzott, agyonvert állatok, családon belüli erőszak, stb., stb.

Ha minden ember hithűen élne, ezek a dolgok nem léteznének. Ha több ember hithűen élne, ezek a dolgok akkor is erősen visszaszorulnának. A fő gond az, hogy bár rengeteg ember vallásosnak mondja magát, csak egy apró töredék az, aki a vallása szerint is él. A fő gond tehát a képmutatással van, sajnos.

2012. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálom hogy nem hiszel Jézusnak.

Az igaz vallásnak az értéke hogy megmentse a lelkedet az ördögtől...


(K.GY)

2012. szept. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!