Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem létezik Isten, miért...

Ha nem létezik Isten, miért éli meg annyi ember, a Sensus divinitatis jelenséget?

Figyelt kérdés

A Sensus divinitatis (istenségérzet) amelyet először a francia protestáns reformátor, John Calvin használt egy posztulált emberi értelem leírására. A környezet ismerete helyett (mint például a szag vagy a látvány) a "sensus divinitatis" istenismeretet ad az embereknek.


Ha nincs Isten akkor ez mi? Semmi?

De a semmit mint érzést, megtapasztalást hogyan élheti meg egyszerre sok millió ember?



#Isten #keresztény #Kálvin #Sensus divinitatis #Isten érzés
2023. jan. 30. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az, hogy ezt nem csak keresztények érzik. Ha a keresztény Isten létezik, akkor hogyan élhetik ezt más vallású emberek is?


1. A vallásokon felülálló Isten létezik

2. Isten létezésétől független az érzés



Természetesen megkérdőjelezheted, hogy a nem keresztény emberek tényleg ezt az igazi isteni jelentétet érzik-e vagy csak annak valami halvány árnyékát, de ennyi erővel én is megkérdőjelezhetem a keresztények élményeit. Szerintem egész jó mérce, hogy az adot illetőnek radikálisan befolyásolja-e az életét ez az érzés és bizony mindenféle hitű és vallású embereknél előfordul, hogy valaki erre teszi fel az életét, nem csak a keresztényeknél.


Az érzés tehát mindenképp igaz, de szerintem ez nem feltétlen árul el bármit Isten létezéséről.

2023. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"A probléma az, hogy ezt nem csak keresztények érzik. Ha a keresztény Isten létezik, akkor hogyan élhetik ezt más vallású emberek is?"


Milyen más vallású emberek élik még át a Sensus divinitatist?

2023. jan. 30. 20:24
 3/13 Lucifer-666 ***** válasza:
59%
Én sosem éltem meg. Miért? Nem is írtam róla könyvet...
2023. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen más vallású emberek élik még át"

Ez vallástól független.

Ateisták is átélhetnek hasonlót, bár persze ők nem kötik ezt istenhez.

2023. jan. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ha a keresztény Isten létezik, akkor hogyan élhetik ezt más vallású emberek is?"


Nem úgy van, hogy a keresztény Isten lézik, az iszlám Isten meg nem, stb. Egyetlen Isten létezik, akivel kapcsolatban egy kivételével minden vallás, vagy ténylegesen minden vallás téved, de attól az még mindig ugyan azt azt egy Isten jelenti.


Amúgy vicces, hogy a kérdező kiemelte, hogy francia reformátor, de angolul írta a nevét.

2023. jan. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a szempontból mindegy, hogy hány vallás létezik.

Az agyban van egy ún. áhítatközpont. Az felel ezért az érzésért.

Ettől még nem kell isteneknek létezni.

2023. jan. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek kis része történik feltehetően valamilyen az emberi agyat érintő fizikai vagy mentális betegség miatt.


Egy része történik olyan traumák miatt mint a halál közeli élmény.


Egy része történik az embert vagy az agyát megfelelően irányító technikák miatt.


Egy része masszív hit miatt (mint ahogyan a betegségeket is bemesélik maguknak az emberek bizonyos esetekben annyira, hogy fizikai tüneteik is lesznek).


Aztán, hogy van-e köztük olyan eset amit valóbban istenség okozott azt ha van akkor ő tudja.


De nem láttom sok értelmét annak, hogy miért játszadozna így az emberekkel.

2023. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Darkmoon80 ***** válasza:
66%

Itt a válasz,

egyszerű, magyarázható, SŐT mesterségesen kiváltható agyi folyamat:


[link]

2023. jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Darkmoon80 ***** válasza:
66%

Másik része szintén az agyunk működéséből adódik:


[link]

2023. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"

Itt a válasz,


egyszerű, magyarázható, SŐT mesterségesen kiváltható agyi folyamat:"


Na de ha mesterségesen is kiváltható agyi folyamat, az pusztán csak annyit jelent, hogy tudományosan is be lett bizonyítva, a a sensus divinitatis létezése.


"Másik része szintén az agyunk működéséből adódik:"


Na és? Nyilván hatnia kell, az agy valamely területére, mert anélkül hogyan élhetnénk meg azt?

2023. febr. 1. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!