Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor, hogyan jöttél rá, hogy...

Mikor, hogyan jöttél rá, hogy nem létezik isten?

Figyelt kérdés
Pontosabban, hogy ez a kijelentés helytálló: "Nincs Isten."

2022. szept. 9. 11:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

A másik kérdésedben is leírták már sokan...


Pont annyi bizonyíték van Isten létezésére, mint a nemlétezésére.

Tök fölösleges propaganda, amit próbálsz itt terjeszteni.

2022. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Felvilágosítanál, melyik volt a másik kérdésem?


Én eddig csak konkrét dilemmákról és a népszámlálásról kérdeztem ki vallás témakörében mások véleményét.

2022. szept. 9. 11:44
 3/18 A kérdező kommentje:

Egyébként messze nem lrtek egyet azzal, hogy annyi bizonyíték lenne Isten létezésére, mint a nemlétezésére, de ezt irrelevánsnak is tartom, hiszen a kérdésem nem erről szól.

Arra vagyok kíváncsi, kinél mi váltotta ki ezt a hitet. Ez egy pszichológiai esemény, nem egy egzakt, logikus levezetés.

2022. szept. 9. 11:53
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

2: lehet, hogy nem te voltál, de hasonló eszmetársad lehetett..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2022. szept. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Borzasztó, hogy emberek kérdezni mernek... ez bizony propaganda!
2022. szept. 9. 11:57
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos katolikus nevelést kaptam az enyhén elmebeteg, bántalmazó, nárcisztikus apámtól, így csak huszonévesen, lassanként jöttem rá, hogy nem létezik semmelyik isten sem az emberiség által kitalált sok ezer képzeletbeli isten közül, többek között a keresztény isten sem.
2022. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerűen nem érzékeltem a jelenlétét. Semmilyen isteni csodát nem tapasztaltam.
2022. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Én soha nem hittem istenekben, ha úgy tetszik, születésemtől vagyok ateista.

De pontosítanék, mert nem arra jön rá az ember, hogy "nincs isten", hanem hogy nincs rá bizonyíték, hogy létezne, illetve hogy egy konkrét isten nem létezhet (pl. a keresztény Isten). Isten vagy istenek nemlétét csak nagyon kevés ember vallja, az antiteisták.

2022. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Én arra jöttem rá, hogy létezik Isten.

17 évesen levettem a polcról a nagyi bibliáját, beleolvastam, és láss csodát!

Megtérített.

2022. szept. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"De pontosítanék, mert nem arra jön rá az ember, hogy "nincs isten", hanem hogy nincs rá bizonyíték, hogy létezne, illetve hogy egy konkrét isten nem létezhet"

. Erre utal az, amit a kérdés kifejtésében írtam. Hogy kijelentjük, "nincs isten", ami nem is fed le minden lehetséges absztrakt istenfogalmat, de lefedi azt, ami releváns.

2022. szept. 9. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!