Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Megrögzött ateistaként gyakran...

Megrögzött ateistaként gyakran kifigurázom a vallást és a vallásos embereket. Szerintetek rossz amit teszek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 21:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/138 anonim ***** válasza:
73%
igen, ugyanis mindenkinek joga van abban hinni amiben akar.
2010. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/138 anonim ***** válasza:
76%
Rossz. Tiszteletben kellene tartanod más emberek vallásosságát. Ez alapvető emberi norma.
2010. okt. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/138 anonim ***** válasza:
78%
Az hogy ateista vagy, nem jogosít fel még arra, hogy neveletlen legyél.:P
2010. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/138 anonim ***** válasza:
80%

Igen.

Attól még, hogy te nem hiszel Istenben, nem kéne hülyének nézni azt, aki igen.

Mit szólnál hozzá, ha valaki téged figurázna ki, csak mert ateista vagy?

2010. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/138 anonim ***** válasza:
85%

Neked sem esik jól, ha olyan dologgal figuráznak ki, amiben komolyan hiszel, vagy amihez komolyan ragaszkodsz. Vannak dolgok, amiket tiszteletben kell tartani. Ilyen a spiritualitás is. A másik vallását tiszteletben kell tartani. De ne érts félre, mert én akkor is mérges vagyok, ha egy katolikus az iszlám vallást gúnyolja.

És te meg inkább csúfolhatnád azokat, akik igazán megérdemlik (mert sz*rt se csinálnak), mint azokat, akik csak a lelki egyensúlyokat próbálják megtalálni.

2010. okt. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/138 anonim ***** válasza:
62%

Az emberi oldalát már leírták az előttem szólók - én most a célszerűségre térnék ki egy kicsit, vagyis hogy célszerű-e, amit csinálsz.


Mert ugye, mit is remélsz ezzel elérni? Felteszem, jobb esetben talán azt, hogy szeretnéd elgondolkodtatni őket arról, hogy mennyire abszurd is, amit csinálnak - rosszabb esetben egyszerűen csak gúnyolódsz és meg akarod sérteni őket.


Nos, ha az utóbbi a célod, azt kétségkívül elérheted, csak az a baj, hogy ezzel nem mész semmire. Mert feldühödnek, neked esnek, elhordanak mindennek, még hevesebben védelmezik a hitüket, és még ha eközben le is járatják magukat, te sem fogsz jól kijönni a dologból.


Ha pedig az előbbi, azt hidd el nekem, még ennél jóval kifinomultabb és szelídebb módon se lehet elérni, ha már kellőképpen begyöpösödött az illető hívő. Én is "régi motoros" ateista vagyok, számtalan "hitvitával" a hátam mögött, és bőven volt időm megtapasztalni, hogy a hitnek tényleg az lényege, hogy az alapvető dolgokat egész egyszerűen NEM SZABAD MEGKÉRDŐJELEZNI ÉS ELGONDOLKODNI RAJTUK. Ezt eddig kivétel nélkül minden egyes hívő megerősítette a válaszaival. Ezért nem fogod tudni elgondolkodtatni őket a kulcskérdésekről, meg azzal máris a hitük alapjait ingatnák meg, és ezért is van rohadt jól kitalálva ez a hit-dolog, mert ezzel a kis pszichológiai trükkel valóságos atombunkerként betonozza be magát az emberbe, ha az már egyszer megadta magát neki, és eszméletlen nehéz feltörni. Nagyon sok kitartás és elszántság kell hozzá - viszont a sértegetés e téren nem segít, sőt, épp ellenkező hatást eredményez, még jobban megvastagítja a bunker falait.

2010. okt. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/138 anonim ***** válasza:
20%
Csak Jézus tudja meg bocsátani a bűnöket!!!!!
2010. okt. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/138 anonim ***** válasza:
60%

A kérdezőnek és a 22:47-nek egy kis logika és racionális hitvédelem:

[link]


És a természettudományos istenérvek is jó olvasmány:

[link]


A kérdésre ezek alapján tudok visszakérdezni: lehet, hogy nincs is olyan komoly alapja ennek a "kifigurázásnak"?


Tény, hogy nagyon sok a hiszékeny és hitét megvédeni nem képes hívő, de a másik oldal sincs ám olyan rózsás helyzetben!

2010. okt. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/138 anonim ***** válasza:
50%

A második link kicsit félresikerült, bocsi. Na szóval ez az:

[link]

2010. okt. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/138 Salx Narval ***** válasza:
81%
Nem igazán értem a kérdésed célját.Szerintem te, nagyon is jól tudod, hogy ezek nem illő dolgok.Egy intelligens ember nem gúnyolódik másokon és mások hitén,világnézetén, hanem érvel.Ha már idáig eljutottál,te is ezt tedd.Valójában nem másokat, hanem saját magadat minősíted, az ilyen viselkedéssel.
2010. okt. 5. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!