Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ábrándultam ki ennyire...

Miért ábrándultam ki ennyire a hitből?

Figyelt kérdés

katolikus vagyok, első áldoztam, bérmálkoztam, aztán megtértem gyülekezetben 17 évesen. most 21 éves leszek vasárnap. elzárkóztam a világi élettől. aztán, abba hagytam pl a masturbációt, várok szexel házasságig. mindenkivel még ellenségemmel is kedves vagyok stb.... aztán pár hónapja kételyek támadtak szivemben. mi lesz ha nem mégse igaz hogy örök életünk lesz majd Istennél?! mi van ha csak egy életem van, és fölöslegesen le mondtam minden vágyamról. ha várok házasságig a szexel lehet, hogy leszek 30 éves. közben elszáll az ifjúságom ki maradok a bulikból mindenből!!! Most eldöntöttem; nem bántok senkit, mint eddig sem! jó emberek maradok! kedves tiszteletuddó, de élni fogok. szerzek barátnőt bulizok stb.... és erre egy hivő testvér azt mondta; Jajjj Mátékám, ez teljes hajótörés a mi Urunkban. igen is van menny és pokol ez az ördög csábítása ezt nem te gondoltad hanem az ördög súgptt neked hogy ezen a földön élvezkedj aztán a halalod után meg a lelkedet magaval rantsa az orok pokolba a kinok kinjaiba es elvalasszon az elet fejedelmetol a mi Urunktol ..... ! mit jelent hogy hajotores ez amit mondtam???


en mostmar ugy gondolom, lehet nincs se menny se semmi egy eletunk van. hiszek es probalok jo maradni, de elem.az eletem ... szoval....


2023. febr. 17. 06:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
2023. febr. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
98%

Előre leszögezem, én agnosztikus vagyok, szóval nem fogok a vallás pártjára állni, de:


Úgy érzem jelenleg valamilyen paragidma váltásban vagy a gyermek és felnőtt kor között. Ez teljesen természetes, hogy megkérdőjelezel dolgokat, amik addig egyértelműnek tűntek. Én a helyedben nem görcsölnék rá, hagynám a dolgokat a maguk medrében folyni. Ha ennyire fontos hogy legyen hited, egészen biztosan a helyére fog billeni benned, addig is olvass a témában, tájékozódj, esetleg nézd meg más hitrendszerek mit gondolnak erről vagy arról a kérdésről, mivel mennyire tudsz azonosulni.

2023. febr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
77%
Matekám, éld az életed, mint más normális hívők.
2023. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
4%

Nem tudsz mit csinálni, ha a hormonok, érzések beindulnak. Elnyomni legalább olyan káros, mint csak ennek élni.

A hívő testvér magából indult ki, vele biztos elszaladt a ló ilyen korában. Benned lehet több önismeret, jobban tudod hol kell megállni esetleg, mi az, ami belefér, mi az, ami nem. Hibát mindenki kovet el, de 20 év múlva jobb lesz azon bánkódni, amit megtett az ember és hiba volt; mint, amit nem tett meg és meg kellett volna.

Ez a mostani időszakod sem fog tovább tartani, mint a gyerekkor és utána soha nem tér vissza. Így kell megélni minden évet.

2023. febr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
55%
Jól gondolod a dolgot.Annyi kivétellel,hogy van élet a halál után is,mert a végtelen létezik.De a büntető istenképben ne higgy! A megfontoltság előnyös az élet minden területén,de a "pokolra jutsz,ha nem úgy élsz,ahogy a Biblia elvárja" típusú felfogás viszont nem szolgálja a javadat.
2023. febr. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
4%

Valljuk be:

Viktorta és csapata is elég nagy kavarást művelt a nagy, hithű "kereszténség" összekuszálása éérdekében.

2023. febr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
33%
Hát igen, a többségnek már egész fiatalon felnyílik a szeme, hogy a hitvilág egy ordas kamu, ha ennyire leegyszerűsítve közelíted meg.
2023. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem kamu kérdés.

Ha nem, akkor pedig felnőttél.

Most dönthetsz, hogy füled-farkad behúzva visszaszaladsz a juhok közé - vagy pedig kezdesz valami értelmeset magaddal.

2023. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
73%
7: kevered a hitet, a vallást és az egyházat.
2023. febr. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
96%

#9: Nem éppen


#7

2023. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!