Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elhiszitek az emberi evolúciót...

Elhiszitek az emberi evolúciót, hogy a majmokkal közös ősünk volt?

Figyelt kérdés

2023. febr. 19. 14:44
A kérdező szavazást indított:
Egyértelműen igen
Nem egyértelműen de igen
Nem egyértelműen, de inkább nem
Egyértelműen nem
64 szavazat
1 2 3
 1/27 Lucifer-666 ***** válasza:
80%
Én harcsa voltam.
2023. febr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

Majd ha úgy teszed fel a kérdést, hogy értelme is legyen, akkor megválaszoljuk/szavazunk.


Az evolúció esetében nem áll meg az "elhiszitek" kifejezés. Ugyanis nem kell benne hinni/elhinni.

Az evolúció témakörében ez a 4 eset van:

-Értek a tudományokhoz, magas a felfogóképességem, megértem a tudományos bizonyítékokat, ezért egyértelműen igen.

-Nem annyira értek hozzá, de azért van annyi felfogóképességem, hogy megértsem a tudományos bizonyítékokat, ezért nem egyértelműen de igen.

-Nem értek hozzá egyáltalán, a felfogóképességemmel is bajok vannak, a szimpla IQ-m is csak 2 számjegyű, bár látom a tudományos bizonyítékokat és elfogadom hogy erre az eredményre jutottak, de nekem túl magasak, ezért nem egyértelműen, de inkább nem.

-Abszolút fogalmatlan vagyok a témában, a felfogásom pedig iszonyatosan rossz, ráadásul a vallásom szerint is kérdéses az ilyesmi, ezért egyértelműen nem.

2023. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Az arogáns stílust tartsd meg magadnak 2es. Ha nem teszik valami nem kell válaszolni.
2023. febr. 19. 15:11
 4/27 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%
Pedig a 2-esnek igaza van. Aki olvasott sok evolúcióval kapcsolatos kérdést az is ugyan így tudná körbeírni a helyzetet mint a 2-es.
2023. febr. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Elég megnézni egy majom kezét vagy fülét. Nekem ez alapján a rokonság egyértelmű.
2023. febr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Az evolúció nem hit kérdése.

Ti evolúció-tagadók miért pont a majmokkal közös ősnél ragadtok le mindig? Az összes emlős őse egy egérszerű lény volt. Még messzebbre menve eljutunk a hüllőkhöz, kétéltűekhez, halakhoz és vírusokhoz is. Miért pont a majmokon kell ennyit hisztizni? Unalmas már!

2023. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
44%
Csak rá kell nézni egyes embertársainkra és máris világos a dolog. De hasonló a helyzet a patkányokkal, sőt a férgekkel is.
2023. febr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Az a szép az evolúcióban (és úgy en bloc a tudományban), hogy az simán működik hit nélkül is.


Másrészt: igen, elhiszem, mivel döntő bizonyítékok vannak rá amit eddig nemigen sikerült cáfolni senkinek

2023. febr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

Eleve ez a kérdés miért a valláskritikában lett megfogalmazva?

Az evolúciós elmélet nem arra lett megalkotva, hogy bármilyen vallás hitelességét megkérdőjelezzék vele, vagy valláskritikai érvként használják azt fel. A kutatók vizsgálódtak, és a tudományos módszertan ezt az eredményt dobta ki. Majd mikor megszületett ez a tudományos eredmény, egyik kutató sem úgy reagált, hogy ököllel az asztalra csapott, és azt mondta. Na akkor nincs Isten! A tudomány felől olyan Istenben hisz mindenki, amilyenben akar. Másfelől ha arra gondolsz kérdező, hogy az evolúció cáfolná az isteni teremtés, vagy a biblia igazát, akkor tévedsz!

Mert legfeljebb csak a biblia egyfajta értelmezését cáfolja, amit ugye csak az elvakult, fanatikusok vallnak.

2023. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Persze.
2023. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!