Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten tudna olyan világot...

Lucifer-666 kérdése:

Isten tudna olyan világot teremteni, amiben szabad akartunk van és nincs jelen a bűn?

Figyelt kérdés
A mennyországban lesznek megtorlások, rejtélyes eltűnések?

2023. márc. 1. 03:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
60%

Isten ha létezik és azt akarta volna, akkor olyan világot teremt amiben ugyan úgy van szabad akarat de az emberek nem követnek el bűnt, hibát, stb.


Nem a szabad akarat miatt van bűn. Az csak a lehetőséget adta meg. De az még nem elég ahhoz magában, hogy bűn is legyen.

2023. márc. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"Isten ha létezik és azt akarta volna, akkor olyan világot teremt amiben ugyan úgy van szabad akarat de az emberek nem követnek el bűnt, hibát, stb."

Ez hülyeség, ha nem követhetek el bűnt, akkor nincs szabad akart.

2023. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

"Ez hülyeség, ha nem követhetek el bűnt, akkor nincs szabad akart."


Olvasd el legalább még egyszer amit írtam. Ha sikerült megértened akkor rájössz, hogy én nem is írtam olyat, hogy " nem követhetek el bűnt,".

2023. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A bibliában világosan kinyilatkoztatja isten: "Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget, én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az Úr cselekszem mindezt." Ézs.45:7; Valamint a következőeket is olvashatjuk: "Nincs semmi, ami kívülről jutva az emberbe tisztátalanná tehetné őt... Ami az emberből előjön az teszi tisztátalanná... Mert belülről az ember szívéből jönnek elő a gonosz gondolatok, paráznaságok, lopások, gyilkosságok, házasságtörések, kapzsiságok, gonoszságok ... Ezek a gonoszságok mind belülről jönnek, s ezek teszik tisztátalanná az embert" (Mk.7:15-23). Bizonyítást nyer ezáltal, hogy isten tökéletlent alkotott, mikor képmására teremtette az embert , továbbá az is, hogy ezen tulajdonságok megtalálhatóak a teremtőben is. A gyilkosságra, gyilkosságra való felbujtásra, mit isten követett el, kiirtva ezzel egész népeket atyákat, anyákat, gyermekeiket, bőven találhatunk példázatokat, leírásokat a bibliában. Elég ha átlapozzuk az ószövetséget vagy a jelenések könyvét. Betegséget terjesztenek, súlyos betegséget. Több, mint 2000 éve a lélek pestisével fertőznek testet, lelket, emberi életeket. Óvakodj tőlük...
2023. márc. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
@12 tehat a Mennyorszagban sincs szabad akarat? Vagy pedig ott is lehet bunozni?
2023. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
13%

Ez az a világ. Bűn nem létezik. Csak tanulatlanság van. Amikor az oroszlán megöl egy gazellát az bűn? Nem csak nem ismer jobb utat.


Amikor az ember ideges lesz az bűn? Nem, csak nem tanulta még meg a jobb utat.


Amikor szabad akaratod van, ergó a létezésben vagy, éppen a semmiből indulva tartasz vissza istenbe. Nem bűn, amit csinálsz, csak kicsi, hiányos, vagy akár torzult is.


Ha ezeket bűnnek hívod, akkor kb azt kérdezed, létezhet-e olyan létezés, ami nincs, de még sem abszolútum. Ez önellentmondás. Hogy akarsz önállóan hazatérni, ha nem szabad létezzél, mert az bűn?

2023. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#16 akkor megerőszakolhatom a szomszéd kis gyerekét és kutyáját tudatlanságból? Meg is ízlelhetem őket? Vagy mire gondolsz?
2023. márc. 1. 19:46
 18/18 Jégszív ***** válasza:
100%

Lucifer-666-nak: "... szabad akartunk van"

Korábban részletesen leírtam - most nem fogom:

Szabad akarat NEM LÉTEZIK, ezt felejtsétek el! Pláne, ne gyertek a Katekézis által megfogalmazott óvodás szintű szöveggel...


"és nincs jelen a bűn?"

Ha cinikus akarok lenni, azt mondanám: ezt jobb, ha tőle kérdezed meg. 😛

Ha komoly akarok lenni, azt mondom: A KÉRDÉS ÉRTELMETLEN!

Bűn, ahogyan beállítjátok, szintén NEM LÉTEZIK! Azaz persze, hogy létezik, csak egész más nézőpontból.


"A bűn és a gonoszság problémája tehát továbbra is egy olyan kérdés, amelyre a vallási filozófia és teológia még mindig keresi a választ."

IGAZ! - pedig szerintem egyszerű a válasz:

Ti - szinte mindannyian! - a bűn alatt magát az EMBERI TEVÉKENYSÉGET értitek!

Helytelen! És mi lenne, ha helyette a tevékenység helyett annak a KÖVETKEZMÉNYEIT vizsgálnátok!? Igaz, akkor jóval tágabb értelmezést nyerne, és jó néhány teológiai tétel fejre is állna! (gyéren barázdált agynak ez tiszta tragédia😀)

Viszont segít a tisztán látásban...

2023. júl. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!