Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valami gebasz van az agyamba,f...

Valami gebasz van az agyamba,felborult a kémiája és egyáltalán nem érzek szeretet gyogyszer nélkül? Az egyház milyen szeretetről papol. Arról ami a biokémiai folyamatok eredménye?

Figyelt kérdés
Kiver a víz ha meghallom, hogy szeretet. Egyrészt azért mert én nem érzek szeretet másrészt meg tudom, hogy a szeretet az egy eltanult viselkedési formával örvözött biokémiai folyamatok eredménye. Direkt nem vallásos rovatba tettem fel. Nem akarok provokálni senkit. De azért érdekes lehet ha esetleg jönne máshonnan is szeretet

2023. márc. 6. 14:05
1 2
 1/12 Lucifer-666 ***** válasza:
77%
Valószínűleg gebasz van, vagy rossz környéken élsz.
2023. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem tudom, mi van az agyadban, de hogy nem kaptál szeretet kiskorodban, az biztos. Igen, a szeretet tanult viselkedési forma, de érdemes tudni, ennek hajlama (képessége) mindenkiben benne van. Ha nem jön ki belőle, annak fő oka, hogy kicsiny korában /meg talán később sem) nem látott, tapasztalt ilyent. Ezért természetes (bár rendkívül sajnálatra méltó), ha nem tudja.


A szeretet egy érzés, amit kivált a környezet, és biokémia csak abban az és értelemben, hogy aki ismeri, abból a környezet hatására beinduló biokémiai folyamatban ráismer erre. De e témában egyelőre csak annyit ismerünk, az emberi érzéseknek van biokémiai hátterük (hordozójuk), viszont nem tudjuk, hogyan valósul meg. A szeretet egy olyan pozitív érzés, amely arra késztet, hogy próbáld boldoggá tenni azt, akit szeretsz. Ez nagyon sokféle módon valósul meg, olykor csak egy félmosoly (ami a másikban örömet kelt), máskor pedig időd jelentős részének arra áldozása, hogy a másiknak jobb legyen az élete.

Ennek ellentéte az irigység vagy gyűlölet, amely azt szeretné, ha a másiknak rossz lenne. Ezt is ugyanúgy tanulja az ember, mint a szeretetet. És az ilyen ember sosem boldog, legfeljebb rövid időre elégedett, ha látja mások szenvedését.

Hogyan tanulhatsz szeretetet? Ha kinőttél a kisgyermek korból, csak egyféleképpen. Olyan emberek közé jász, akik err nagyon képesek. Megpróbálsz közöttük nyitott lenni, soha nem hazudsz nekik, esetleg még a segítségüket is kérheted. meg fogod kapni. ha nem, akkor rossz helyen vagy, a szeretet hamis.


A valláshoz ennek mindössze annyi a köze, hogy (elméletileg) a vallás az ember szeretetéről szól isten által. Azt ne keverjük ide, ha egyes papjai csak prédikálnak erről, azt pedig főleg ne, hogy sok tudatlan és bigottan vallásos ember félremagyarázza ezt.

2023. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondom Luckó gebasz van az agyamba. Felborult a dopamin szint és az agyam bizonyos területein a kémia . Ha minden szeretetet az agyam generál akjor hol van az Isteni szeretet. Pedig vallássos vagyok. Minden héten a temlomba ülök. Nem is értem
2023. márc. 6. 14:37
 4/12 A kérdező kommentje:
Anyukám megadott mindent és a világon a legjobban szeretet
2023. márc. 6. 14:38
 5/12 A kérdező kommentje:
Jolvan azért érzek szeretetet de nem azt a végtelent és transzcendenst mint mások
2023. márc. 6. 14:41
 6/12 anonim ***** válasza:
98%
Fordulj orvoshoz.
2023. márc. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lucifer-666 ***** válasza:
75%

Ne érzésként gondolj a szeretetre. Inkább úgy, hogy valakit értékesnek gondolsz és ezért nem akarsz neki szenvedést. (hangsúlyzom értékesnek és nem hasznosnak).

Az nem baj, ha nem érzel hálát vagy vonzalmat egy tróger idegen iránt.

2023. márc. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Nálad valami nem ok
2023. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Én is csak azt tudom mondani, hogy nem vagy oké kérdező.


Én meg idegbeteg vagyok, mégsem kritizálom a betegségem miatt Istent, vagy a keresztény vallást, mert az türelemre int.

2023. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Anyádat nem szereted?

Különben néha nem is tudod, hogy mi a szeretet. Pl. a karodat is szereted, mert ha levágnám egy karddal, akkor utána rájönnél, hogy szeretted a karod, pedig előtte nem gondoltál rá.

2023. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!