Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért balhéznak folyton az...

Miért balhéznak folyton az emberek a valláson?

Figyelt kérdés
A mai világba rengetegen balhéznak,azért mert a másik Jehova Tanúja vagy keresztény vagy református vagy esetleg muszlim. Én ateistaként írom ezt,de ennek nincs értelme. Miért csinálják ezt?

2023. márc. 9. 15:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%

No, pontosan ilyen belso haborgast, felhaborodast okoz az ateistaknal is az, amikor masok eroltetni kezdik Isten letezeset :)

De tudnal irni kerlek nehany olyan ervet Isten lete mellett, amiket szerinted a muveltebb ateistak is elfogadnak? Kivancsiva tettel, hiszen tudomasom szerint az ateistak attol ateistak, hogy nem fogadjak el Isten letet, ergo az Isten letet bizonyito ervekkel is hadilabon allnak.

2023. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

"Miért balhéznak folyton az emberek a valláson?"

Szerintem nem egyszerűen azért, mert mindenki másban hisz. Attól mert az én kedvenc színem a piros, a tiéd meg a kék, nem ugrunk egymás torkának. Szerintem a fő oka az, hogy lépten-nyomon mindenütt beleszólnak a vallások az életünkbe. Korlátoznak minket, csak mert valakik, akik elég sokan vannak, abban hisznek hogy az ő istenük azt a dolgot pl. tiltja.

Ebből fakadóan, amennyiben a vita kultúrált, szerintem hasznos eredménye is lehet. Pl. az által, hogy megismerjük egymás nézeteit.

A vagdalkozásos, beszólongatós veszekedéseknek viszont csak káros, gyűlölködéssel teli eredményét látom.


#10, #12: engem is érdekelt volna milyen áttörő, eddig teljesen ismeretlen, erős, meggyőző érvek lehetnek, de nem volt kedvem végighallgatni több mint 20 perc, monoton, lassú körmondatokban kifejtett gondolatszálakat. Nem tudnád összefoglalni csak a 3 legerősebb érvet, melyek azok?

Azokban a részekben, amikbe belehallgattam, csak induktív érvelésekről beszélt. Ez önmagában mindent elmond. Remélem, hogy az általad meggyőzőnek tartott érvek erősebb lábakon állnak.

2023. márc. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Vettem a fáradtságot és megnéztem a videót.


Dr. Szalai Miklós Richard Swinburne természeti teológiájáról tart előadást

Az sem a videóból sem az egyéb háttéranyagokból nem derül ki számomra, hogy ő maga ateista vagy hívő, az viszont egyértelmű, hogy az általa ismertetett Swinburne által kidolgozott elmélet tudományosan cáfolható állításokra épít, ezért hibás és nem elfogadható Istenérvként.


Elemzés igény esetén majd reggeli után, most már fáradt vagyok hozzá.

2023. márc. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
30%

"Az sem a videóból sem az egyéb háttéranyagokból nem derül ki számomra, hogy ő maga ateista vagy hívő,"


Mintha nem tudná mindenki hogy dr Szalai Miklós ateista. xD


https://www.youtube.com/watch?v=OXXYF6hzRgA

2023. márc. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
30%

"Elemzés igény esetén majd reggeli után, most már fáradt vagyok hozzá."


Az elemzéssel feleslegesen ne fáradozz, ugyanis ha végig olvastad a kommenteket, akkor láthatod, hogy nem azért linkeltem, mert ezzel akartam Isten létezését, vagy a keresztény vallás igazát bizonyítani, hanem pusztán csak azt, hogy egy mesekönyv, és a keresztény hit nagyon nem egy súlycsoport, mert míg ez utóbbira, komoly filozófia munka építhető, addig egy Hófehérkés mesekönyvre semmi.

2023. márc. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység a népbutítás eszköze, hatalomvágytól és anyagi indokoktól vezérelve, amit a hamis boldogság leplébe burkolnak. Célja az emberi tudatlanság megőrzése, mivel a bibliára hivatkozva azt mondják, ne gondolkodj, mi ezt megtesszük helyetted, ne próbálj új utakat járni, mi már rég megadtuk az irányt.
2023. márc. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Barmire lehet barmilyen melysegu filozofiat kiokkumlalni. Az ember ebben kulonosen termekenyen tud alkotni.
2023. márc. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Dr. Szalai Miklós: a linkelt videó alapján tényleg ateista, köszönöm az infót.

Mentségemre szolgáljon, nem néztem sem az egyházak, sem az ateisták ilyen népszámlálásra készített videóit.


---


" nem azért linkeltem, mert ezzel akartam Isten létezését, vagy a keresztény vallás igazát bizonyítani, hanem pusztán csak azt, hogy egy mesekönyv, és a keresztény hit nagyon nem egy súlycsoport, mert míg ez utóbbira, komoly filozófia munka építhető"


Értelek, bár nem igazán érzem alátámasztottnak amire gondolsz.


Miért is?


1, A videó címe elég egyértelműen arra utal, hogy Isten létéről van benne szó: "Isten léte: Richard Swinburne természeti teológiája"


2, A mesekönyv párhuzamban állításának másik eleme (a hasonlóság alapján) nem az istenhit, hanem a Biblia lenne (mely egyébként a keresztény Isten, mint egy feltételezett monoteista istenkép alapja, és így a benne leírtak alkalmasak a mesékkel való összehasonlításra)


3, Magáról a Bibliáról nincs szó az előadásban


4, A videó olyan szempontból félrevezető, hogy csak nem tartalmazza Szaklainak Swinburn filozófiájáról kifejtett TELJES véleményét, így a VALÓDI mondanivalóval szemben azt sugallja, mintha Szalai igazolná Swinburn filozófiáját.


Szalai TELJES tanulmányát e témáról itt lehet megtalálni:

[link]


Az összegzésben Szalai itt ezt írja:

"Swinburne vállalkozásának ugyanazok a buktatói, amelyek a theologia naturalis minden nagy kísérletének. A hívő ember hitével nincsenek teljes összhangban a racionális érvek, Swinburne esetében különösen azért nem, mert kérdéses, hogy az általa nyújtott evidenciák (még ha megállják is a helyüket) illetve az általuk nyújtott bizonyosság alkalmasak-e a voltaképpeni vallásos hit megalapozására. A voltaképpeni vallásos hit olyan, a személyiség egészét föltétlenül elkötelező döntés, amelyhez "kevésnek" tűnik az, hogy a teizmus a tapasztalat jelenségeinek legplauzíbilisebb magyarázata. A szkeptikus kritikus pedig — mint a föntiekben láttuk — bőségesen talál kivetnivalót az érvekben. A föntiekben — természetesen csak nagyon vázlatosan — igyekeztünk rámutatni a swinburne-i apologetika gyönge pontjaira is. Az ellenérvek azonban jóval erősebben szólnak a (keresztény) teizmus, mint valamiféle deizmus ellen. Számos képviselője a természeti teológiának mindig el is ismerte, hogy az értelem csak idáig juthat el, ennél tovább csak a hittel befogadott isteni kinyilatkoztatás vezethet. "


5, Tehát azt, amit bizonyítani igyekszel

("a keresztény hit nagyon nem egy súlycsoport, mert míg ez utóbbira, komoly filozófia munka építhető")

ez a videó is csak LÁTSZÓLAG igazolja (mivel nem tartalmazza a TELJES kifejtést, csak egy részletet),


vagyis még mindig ott tartunk, hogy hiába a belefektetett komoly munka, Swinburne filozófiája sem hozható fel Isten létét igazoló (vagy komolyan valószínűsítő) érvként.

2023. márc. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"Miért balhéznak folyton az emberek a valláson?"


Te mit szólnál hozzá, hogy ha úgy kéne élned ahogyan a spagetti szörnynek tulajdonított nézetek azt előírják?


Emberek össze vissza hadoválnának arról, hogy mit akar a szörny. Akár úgy is, hogy ellentmondanak önmaguknak vagy társaiknak. Te pedig kövesd ezt annak ellenére, hogy nem is hisszel a szörny létezésében és nem értesz egyet a szörnynek tulajdonított nézetekkel.


De mégis hatással van az életedre a sok hívő miatt.

2023. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

""Minél több vallás van annál jobban gyűlölik egymást az emberek ahelyett,hogy szeretnék."



Akkor a te logikád alapján Észak-Koreában szeretik legjobban egymást az emberek. xD ""


Ott a vezető az isten.

2023. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!