Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten vajon érti, hogy mi az...

Lucifer-666 kérdése:

Isten vajon érti, hogy mi az a szeretet?

Figyelt kérdés
Jóbnak csak úgy lecseréli a családját, megöleti a saját fiát önmaga engesztelésére stb..

2023. márc. 30. 01:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%

Jézus azt mondja \"szeresd az ellenséged.\" Ha amiket ő mondott isten szavai voltak (a biblia szerint igen, szerintem őrült volt) akkor miért van, hogy isten megbünteti azokat akik nem szeretik őt?

Mózes harmadik könyve 26,14 alatt olvashatjuk a" jóságos" isten, emberekhez írt fenyegetéseit: "De ha nem hallgattok rám és nem hajtjátok végre mindezeket a parancsolatokat és ha megútáljátok döntéseimet...akkor és így bánok veletek: Meglátogatlak benneteket szörnyűségekkel, szemet elhomályosító és lelket gyötrő sorvadással és lázzal.... Fiaitok húsát fogjátok enni és leányaitok húsát eszitek majd. Elpusztítom áldozó halmaitokat, kiírtom tömjénező oltáraitokat és hulláitokat holt bálványaitok mellé szórom, mert megútállak benneteket. Városaitokat rommá teszem és szent helyeiteket elpusztítom, mert nem kedvelem az illatáldozataitokat. Úgy elpusztítom én az országot, hogy még azok az ellenségeitek is megborzadnak tőle, akik ott fognak lakni. Titeket pedig szétszórlak a nemzetek közé és kirántott karddal üldözlek benneteket. Országotok pusztasággá, városaitok pedig romhalmazzá.....Akik pedig megmaradnak közületek, megrothadnak bűneik miatt ellenségeik földjén, sőt atyáik bűnei miatt is megrothadnak."

2023. márc. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%
A keresztény isten mindenható, tehát mindent ért.
2023. márc. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
8%

Isten maga a szeretet.

Amit ő tesz, emberi elmével fel nem foghatjuk.

2023. márc. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%

Szia! Olvasom, hogy Jóbot hozod fel. Nagyon jó történet ez a Bibliában. Azt is értem, hogy mit akarsz ebből kihozni. Azt akarod kihozni ebből, hogy Isten ugye megengedte Sátánnak, hogy betegséggel sújtsa Jóbot, hogy olyan csapásokkal tegyen kárt, hogy Jób elveszítse a családját, a jószágait. Tehát azt akarod ezzel mondani, hogy akkor Istenben nincs szeretet. Mert megengedte ezt.


Azonban azt is figyeld meg, hogy Isten miért engedte ezt meg. Azt is tartsd szem előtt, hogy nem Isten okozta Jóbnak ezt a sok tragédiát, de megengedte. Nem avatkozott egyből bele, de azt már nem engedte, hogy Jóbnak elvegyék az életét. Vajon ezt miért nem engedte?

Erre lehet az lenne a válaszod, hogy hát azért hagyta meg Jób életét, hogy szenvedjen, gyötrődjön. Tehát Isten gonosz.


Természetesen nem kötekedni akarok veled kérdező, csak azért írom ezeket, mert érzem, hogy azt akarod kihozni, bizonyítani, hogy Isten szeretetlenül csak megkínozta Jóbot. Isten gonosz.


De tisztában vagy-e azzal is, hogy miért lett ez megengedve? Miért kellett hagynia Istennek ezt, hogy Jób ilyen kegyetlen próbákon menjen keresztül?

2023. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
#4 pont ez az, hogy kit érdekel Jób? A csáládja nem számít? Meghalt a családja, aztán majd kap másikat. Mintha csak termékekről beszélgetnénk...
2023. márc. 30. 14:36
 6/29 anonim ***** válasza:
48%
Azok a keresztények akik lepontozták az első bibliaidéző választ,azok nem gondolják,hogy a biblia szent?🤭
2023. márc. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

"Miért kellett hagynia Istennek"

Nem kellett. Max akarta. De neki semmit sem kell.


Nincs olyan ami miatt neki bármit is kellene.

2023. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
0%

14:33-as vagyok. Kérdező, értem, hogy a családja stb. Igen, de azt hiszed Jóbnsk lelkileg nem fájt ez az egész? Hidd el hiába gyógyult meg és hiába születtek utána gyermekei, még sokáig fájhatott neki, amin keresztül ment.


Igen kérdező, teljesen értelek, hogy mit érzel. Azt látod, hogy úgy volt Jóbbal is meg a családjával is bánva, mint ha kilennének szolgáltatva. Isten meg Sátán között kezdődött a balhé, és ennek az áldozatai itták meg a levét, az emberek. Nehogy azt hidd hogy nem értem mit akarsz kihozni.


De szeretném tudni, hogy te mit képviselsz. Miben hiszel. Mert addig nem tudunk érdemben beszélni még bvebben, a 3 mondattól bővebben le nem. írod, hogy te miben hiszel és mit akarsz valójában kihozni, mire irányul a kérdésed. Bővebben fejtsd ki.

2023. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Isten nem lehet igazságos és irgalmas is egyben, hiszen ez a két fogalom összeegyeztethetetlen.
2023. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
25%
Miért összeegyeztethetetlen? Az a baj, hogy te sem érveled meg, hogy mire alapozod ezt az állítást. Engem nagyon isérdekelne, hogy milyen logika mentén gondolkodsz így. De ha csak úgymondod, akkor az úgy üres.
2023. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!