Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mégis miért kéne szeretni az...

Mégis miért kéne szeretni az ellenségeimet?

Figyelt kérdés

Mai szentmisén ez volt a prédikáció fő üzenete. Eléggé mellbevágott ez a dolog. Hogy tudnám szeretni azt, aki mondjuk súlyosan ártott nekem, vagy a szeretteimnek? Vagy megölte egy családtagomat. Meg hogy aki arcul csap engem, tartsam oda a másikat is.

Tudom, hogy ez képletes, de miért tartsam oda? Nem épp, hogy el kéne kerülni? Ha valaki lerúgja a fél vesémet, hagyjam, hogy lerúgja a másikat is? Vagy aki leüvölti a fejemet, ordibál velem, akkor mosolyogjak neki és bólogassak hozzá? Én ezt nem tudom értelmezni. Tudom, hogy képletesen van írva, de ez nekem magas, mint az Eiffel-torony.

Miért kéne szeretni az ellenségemet? Úgy biztosan nem tudnám szeretni őt, mint a családtagomat, barátaimat. Max nem gyűlölöm, de szeretni nem tudom. Nekem az ellenségem nem a felebarátom.



2022. febr. 20. 12:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
50%

Gyűlülheted is az ellenségedet, de a gyűlölet olyan méreg, amit te iszol meg és azt várod, hogy a másik dögöljön bele. Na ez pont a fordítottja. A szeretetedet az ellenséged issza meg és te leszel jobban tőle. Mellesleg még bűntudatot is kelthetsz az ellenségben is, aki akár bocsánatot is kérhet a régi sérelmekért. Ha pedig megbocsátasz, mindketten jobban lesztek. Egy negatív erőt fordítasz át pozitívvá, ami akár másfelé is pozitívan hat.

Ha úgy tetszik, az ördög munkásságát torpedózod meg ezzel a szemlélettel és hozzáállással. Így tudod meghozni a személyes áldozatod, félre téve a büszkeséged az alázat jegyében és teszed egy kicsivel jobb hellyé a világot.

Bizony, elkezdeni nehéz. Elkezdeni a legnehezebb. Előbb imádkozz Istenhez, hogy adjon ehez kellő erőt, imádkozz az ellenségedért. Idővel, ha ezt naponta megteszed, akkor hajlandóvá válhatsz arra, hogy szeresd az ellenségedet. Igen, ez nem csak odaát, de már itt a földi életben is megtérűlhet. Meg nem is egy nap alatt megy végbe. Ez is egy folyamat. De a hatása a spirituális szinten felér egy atombombáéval, amit a sátánra hajítasz. Igaz ezután meglehet, hogy sátán fog támadásba venni és igyekszik majd pokollá tenni a napjaidat, de ez már egy másik történet.

2022. febr. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
35%
Ez amolyan cukormázas keresztény tanítás. Szerintem kifejezetten hülyeség.
2022. febr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem gyűlölöm, oké. De a szeretetet elvárni az ellenségem irányába nem túlzott elvárás?
2022. febr. 20. 14:19
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára ez nem azt jelenti,hogy az ember hátratett kézzel hagyja magát kifosztani,lemészárolni...Még akár harcolni is lehet az ellenféllel.

Jézus is kiűzte ostorral,erővel a kufárokat a templomból.

2022. febr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően azért, mert a szeretettel, amit irányába mutatsz, megváltoztathatod. Plusz ha képes vagy valakit úgy is szeretni, hogy hatalmas sérelmet okozott neked, az kifejlett önkontrollra vall, hiszen az ösztönös, állatiás viselkedés az lenne, hogy te is ártasz neki. Ha ilyen mértékben tudod uralni az indulatokat magadban, akkor racionálisabb és spirituálisabb lénnyé válsz.


Ahm...nyilván ez nehéz dolog és senki nem mondta soha, hogy ez egy egyszerű elvárás. Én ugyan nem vagyok keresztény, de azt észrevettem magamon, hogy amikor megértően, türelmesen viselkedek a legbunkóbb emberrel is, akkor utána nem marad bennem keserű érzés, nem érzem magam megbántva.

Szóval szerintem jót tesz az önbizalomnak, a "léleknek" is, ha szereted a másikat. A rossz érzések megfertőzik az elmét és veled maradnak, mint a herpesz vagy a hpv. (Jobb hasonlat most nem jut eszembe.)

2022. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Az Újszövetségben van ez a tanítás, a mai misén a prédikáció fő vonala ez volt. Lehet ez lenne tényleg a helyénvaló, de az ellenség szeretete számomra majdhogynem olyan kínt jelentene, mint a foghúzás, vagy fogtömés.
2022. febr. 20. 14:39
 7/39 anonim ***** válasza:
61%

Ez elsajátítandó gondolkodásmód.

Ha kedves vagy olyan emberrel, aki gyűlöl téged, idővel megenyhülhet irántad, és nem akartok ártani többé egymásnak...


Példabeszédek 25:21,22.

21 Ha éhes az ellenséged, adj neki kenyeret, és ha szomjas, adj neki vizet, 22 mert izzó szenet gyűjtesz a fejére, és Isten megjutalmaz téged.


Példabeszédek 25:15

Türelemmel meg lehet győzni a vezért,és a szelíd nyelv csontot tör.

2022. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
47%
Nincs értelme a kérdésednek!!
2022. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
63%

Ezt a filmet nézd meg: (Pál, Krisztus apostola)

[link]


Remélem segíteni fog.

2022. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
41%

Én még annyit javasolnék, hogy olvasd el a teljes Újszövetséget.


Egyébként a kereszténység nem egy habos-babos vallás, csak sokan ezt nem értik.

Az ellenség szeretete egy fontos tanítás:

"Szeressétek ellenségeiteket! Áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket. Hogy a mennyei Atyátok fiai legyetek, aki felhozza napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak." Máté 5:44-45


A megbocsátás és az ellenség szeretete azért fontos, mert ő is ugyanolyan ember, mint te. Te is követtél el bűnöket és ekkor te is voltál valaki ellensége, (minden egyes alkalommal, amikor vétesz valaki ellen, akár egy rossz szóval megbántasz valakit) ha másnak nem, Istennek az ellensége voltál, aki megbocsátott neked és Jézus képes volt meghalni érted. A keresztény mindig Krisztust követi.

"Isten azonban abban mutatta meg rajtunk a szeretetét, hogy Krisztus már akkor meghalt értünk, amikor bűnösök voltunk." Róma 5:8

Az ellenséged ugyanolyan ember, mint te, aki rászorul a kegyelemre és megváltásra, abban kell reménykedned, hogy megtér és megmenekül.

"Ezt mondd nekik: Életemre mondom – így szól az én Uram, az ÚR –, hogy nem kívánom a bűnös ember halálát, hanem azt, hogy a bűnös megtérjen útjáról, és éljen." Ez 33:11

"Mert mi nem test és vér ellen harcolunk, hanem erők és hatalmak ellen, a sötétség világának urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak." Ef 6:12


A kereszténység arra tanít, hogy a szeretettel kell legyőzni a gonoszt. A gyűlölet gyűlöletet szül, csak a szeretet és megbocsátás képes a véres kört megállítani.

"Ne fizessetek senkinek rosszal a rosszért." Róma 12:17

„Ne győzzön le téged a rossz, hanem te győzd le a rosszat a jóval." Róma 12,21


"A szeretet ne legyen képmutató. Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz, a testvérszeretetben legyetek egymás iránt gyengédek, a tiszteletadásban egymást megelőzők, 11a szolgálatkészségben fáradhatatlanok, a Lélekben buzgók: az Úrnak szolgáljatok. A reménységben örvendezzetek, a nyomorúságban legyetek kitartók, az imádkozásban állhatatosak. A szentekkel vállaljatok közösséget szükségeikben, gyakoroljátok a vendégszeretetet. Áldjátok azokat, akik üldöznek titeket; áldjátok és ne átkozzátok. Örüljetek az örülőkkel, sírjatok a sírókkal. Egymással egyetértésben legyetek, ne legyetek nagyratörők, hanem az alázatosakhoz tartsátok magatokat. Ne legyetek bölcsek önmagatok szerint. Ne fizessetek senkinek rosszal a rosszért. A tisztességre legyen gondotok minden ember előtt. Ha lehetséges, amennyire tőletek telik, éljetek minden emberrel békességben. Ne álljatok bosszút önmagatokért, szeretteim, hanem adjatok helyet az ő haragjának, mert meg van írva: „Enyém a bosszúállás, én megfizetek” – így szól az Úr. Sőt „ha éhezik ellenséged, adj ennie, ha szomjazik, adj innia; mert ha ezt teszed, parazsat gyűjtesz a fejére”. Ne győzzön le téged a rossz, hanem te győzd le a jóval a rosszat." Róm 12:9-21


Továbbá mindenki számot ad a tetteiről. Nem a te dolgod megítélni a másikat.

De reménykedned kell benne, hogy a jóval talán megnyered Jézusnak még az ellenségedet is, ha nem, akkor majd Isten előtt számot ad. Nem tudhatjuk ki mit miért tesz, csak Isten ismer minket igazán. Pál a keresztények ellensége volt, üldözte őket és mégis a kereszténység egy fontos alakja lett, aki rengeteg embert térített meg és a leveleit máig olvassuk.

2022. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!