Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » (vann) hasonló cipőben jár...

(vann) hasonló cipőben jár mint én? aki ugyan így ezekért lépett ki kereszténységből? szerinted jól tettem?

Figyelt kérdés
első áldoztam , mint katolikus. 15 évesen elmentem gyűlibe megtértem. be merítkeztem..aztàn 22 éves koromig ottvoltam. de nem éreztem magam boldognak..bekattantam. elegem lett h azt mondták hogy vigyazzak mit teszek mert mindig mindenkor figyelnek engem az Úr és az angyalok .. meg démonokkal tele beszéltek... meg a sok unalmas szabály. nem lehet bulizni, nemlehet fiatalon mielött meghazasodom sexelni, nemlehet maszturbálni, vigyázzak mit teszek mert szamot kell adnom mindenert.... na aztan 1 eve kileptem. es azota ugyan ugy hiszek Istenbe meg Jezusba. miota kileptem sem lettem se ittas, se alkoholista csak jarok bulizni, csajozok stb... es sokkal jobnam erzem magam... es sztem a jo Isten azt erzem annak orul hlgy boldog vagyok...neha elmondok 1-1 imat de jobban erzem igy magam... Isten nemakar kontroll alatt tartani ezt mondtam mikor kileptem es mondtak megszallt a satan engem stb.... de sztem ezek akik oda jarnak nem a sajat maguk ura egyik se iranyitva vannak em meg ugy gondoltam 22 eves felnott vagyoj onmagam akarok lenni amilyennek szulettem nem pedig mas.. mind mondta legyek krisztusi en meg mondtam onmagam akarok lenni nem olyan mint a joska meg a pista hanem onmagam.... csak szereetre torekszem mast nembantok jobb igy nekem jobbat alszok mikpr oda jartam remalmaim is voltak.. elnezest a helyesirasert gyorsan irtam es ekezet nelkul
2023. márc. 30. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a Hit Gyülekezetről van szó.

Ha nem viselted az ott uralkodó nyomást és kiléptél onnan, jól tetted. Az egy szekta.

2023. márc. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A szektákat be kéne tiltani.
2023. márc. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted. Annyival vagyok gyorsabb nálad, hogy én eleve be sem léptem, sőt eleve ateista vagyok. De jobb később, mint soha.
2023. márc. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
71%
Nem is kell elhinni ezt a sok maszlagot és a mesekönyvet istenítők egyetlen szavát sem! Te életed, te döntésed, te akaratod ne cseszd el az életed ilyen baromsággal.
2023. márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
58%

Én meleg vagyok. Elmentem az egyházba, megtértem, de mint minden normális ember, magyarázatokat vártam. A tudomány és a hit. Mit mond Isten a dínókról? Ha a biblia igaz akkor azok sose léteztek. Pedig itt van. Látjuk, hogy léteztek. Nem tudták megmagyarázni.


Ott van az inkvizíció. A nagy szent keresztény emberek ítélkeztek és életről és halálról döntöttek. Én úgy tudom, hogy a biblia szerint ez tilos. Csak Isten dönthet ezekről. Tehát az egyház vezetői nem keresztények.


Meleg vagyok. Ez bűn. Heterónak kell lennem. Próbáltam ráfanyalodni, hogy egy nővel akarjak együtt élni. Nem ment. Láttam ahogy az egyházam vezetői lenégik a hajléktalanokat. Én úgy tudtam a biblia szerint, hogy minden ember egyenlő. Az egyház vezetője nem értékesebb ember a hajléktalannál.


Ha az egyház nagy vezetői nem hisznek Istenben és nem tartják be a szentírást, akkor nekem miért kéne? Én ezért hagytam ott végleg.

2023. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Még nem tértél meg. Az olyan élmény, ahonnan nincs visszaesés.


Jó ha már ott tartasz, hogy istent nem kötöd dolgokhoz, főleg istenkáromló dolgokhoz, mint az egyházak, vagy benne levő gyülekezetek. :))


Isten felettébb örül, hogy jó úton jársz. :))

2023. márc. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én jól elvagyok Istennel, egyház meg gyülekezetek nélkül is.

Úgy a legjobb ahogyan te érzed, és ne más mondja meg hogyan éld meg a hitedet.

2023. márc. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!