Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Van a kereszténységben is...

Van a kereszténységben is hasonló karneválias ünnep, mint a zsidó vallásban a purim, vagy a hinduknál a holi?

Figyelt kérdés

A zsidó vallásban ez nem egy tórai ünnep, hisz későbbi eseményt ünnepelt, történetesen Eszter királyné bátorságát, bölcsességét és a perzsiai zsidók megmenekülését a veszedelemtől és a gonosz Hámántól. Ekkor hatalmas örömünnepségetek tartanak, esznek, isznak, énekelnek.


A hinduknál a holi hasonlóan nagy ünnep, mint mondjuk a keresztényeknél a húsvét. Gyökerei még a Krisna előtti időkre nyúlnak vissza, amikor Visnu isten, a Megtartó, Naraszimha képében pusztította el Niranpjakasipu királyt, aki rendkívül gonosz volt, még a saját húgát is eltette láb alól, aki nem volt más, mint a démon Holika. Krisna után Krisna és Radha kapcsolatát is ekkor ünnepelték.


A kereszténységben nincs valamilyen ezekhez hasonló karneválias ünnep? Nincs valamilyen ünnep a téli és a tavaszi ünnepkör között? (A farsang nem túl jó példa, hiszen az alapvetően népszokások sorozata, mintsem ünnep, másrészt nem is keresztény ünnep, ezt az időszakot egyházilag 1. évközi időnek nevezik.)



2023. febr. 20. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Máltán van egy fantasztikus katolikus ünnep, kb 1 hétig tart, a templomból kiviszik a Mária-szobrot, egész Valletta feldíszítve,fúvószenekarok, mindenki az utcán,mindenütt konfetti.Nem tudom, mi a neve az ünnepnek, de véletlenül csöppentem bele, felejthetetlen.
2023. febr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy karneválias-e, az inkább attól függ, hogy milyen az adott népi kultúrkörnyezet és a kereszténységen belül nagy eltérések vannak ilyen szempontból.

Egyébként Úrnapját mondanám, ami katolikus ünnep. Ha nem is úgy "karneválias", mint a farsang, de van ünnepélyes körmenet, virágszórással, virágokkal feldíszített sátrakkal. Ez persze országfüggő is, mert nem minden országban így tarták, de nálunk Magyarországon igen és úgy tudom, hogy a lengyeleknél, szlovákoknál, osztrákoknál, németeknél is:

[link]

[link]

2023. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NTBS ***** válasza:
Menj el a Fülöp szigetekre és nézz meg egy Húsvétot.
2023. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!