Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateistáknak van lelkük?

Az ateistáknak van lelkük?

Figyelt kérdés
Az az ateista vesse rám az első követ, kinek lelke van.

2023. ápr. 2. 09:20
A kérdező szavazást indított:
Van
Nincs
Ki tudja...!?
33 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
98%
Ha a nem ateistáknak van, akkor igen. Ha a nem ateistáknak nincs, akkor nekik sincs.
2023. ápr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 Lucifer-666 ***** válasza:
19%
Isten őket azért teremtette, hogy próbára tegyék a hitedet.
2023. ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenkinek van, akkor nekik is. Ha senkinek sincs, akkor az ateistáknak sincs.
2023. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 A kérdező kommentje:

Lucifer-666!

"Jézus elutasította: „Írva van: Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj!”" (Lukács 4:8)

Fekszik az ördög Lányom!

2023. ápr. 2. 10:09
 5/67 anonim ***** válasza:
100%
2 pipás kérdező neked miért jó ez a gyűlölet keltő, Isten káromló kérdés?
2023. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
95%

Milyen érdekes kérdés! Annak van-e lelke, aki tömeggyilkosságokat követ el, hogy a saját vallását rákényszerítse másokra! Annak van-e lelke, aki erőszakkal térít embereket a saját hitrendszerére! Annak van-e lelke, aki a vallásra nevében rabol, lop, erőszakot tesz...


Nos, ha a keresztényeknek ezek ismeretében van lelke, akkor bocs, de én ateistaként ebből a gyilkos lélekből nem kérek!

2023. ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
63%

Nem létezik se "szellem", sem ész, sem gondolkodás, sem tudat, sem lélek, sem akarat, sem igazság: mindez hasznavehetetlen fikció csupán.Még mindig a legműveltebbek kiváltsága annak ismerete például, hogy az embernek idegrendszere van (nem pedig "lelke")?


F

2023. ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:

Bizony, bizony két pipám van és ezt tudja mindegyik, aki olvasta már, hogy megparancsoltam az ördögnek, hogy fekszik, de azt is tudom, hogy erre csak az emlékszik, aki bizony most épp fekszik. De íme, kellj fel és pusztíts, mutasd meg, mire vagy hívatott vagy győzőn a büszkeség és a némaság.


Hol káromolhatja bármely kérdés is Istent? Nemde egy kérdés sem lehet káromlás, legfeljebb a válaszok lehetnek jók vagy rosszak vagy félig-meddig hasznosak. Hát íme, két pipám van, mert nyers őszinteséggel kiverem a biztosítékot, csak azoknál nem, akik az igazságot követik és azon járnak.


Én vallom, hogy az ateistáknak is van lelke, csupán az ő lelkük megkönnyíthetetlen, amíg a világban járnak. Ha majd a világosságban járnak, akkor lelkük is megkönnyíthető.


De érdekel, hogy ki-ki hogyan vélekedik erről. Mert más azt nyomozza, hogy nekem hány pipám van én pedig azt nyomozom, hogy ki kinek akar megfelelni. Meg akar-e felelni egyáltalán bárkinek is vagy csak elfogadja, hogy szeretik?


Nézik és nem látják, olvassák és nem értik, de a választottak felismerik és tökéletesen meg is értik.


Engem senki sem térített erőszakkal, magamtól tértem. Bizony van lelke a tömeggyilkosnak is. Súlyos, de lélek. Ugyanúgy van lelke a tolvajnak is, rabónak és erőszaktevőnek. Van, súlyos, de van.

De van lelke a kisgyermeknek és az özvegyasszonynak is. A kisgyermek lelke súlytalan, ilyeneké a mennyek országa. Az özvegyasszony lelke pedig nehéz, de még életében megkönnyíthető.

2023. ápr. 2. 11:15
 9/67 anonim ***** válasza:
100%
8-as te mit szívsz?
2023. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
93%
"Az özvegyasszony lelke pedig nehéz, de még életében megkönnyíthető" arra célzol, hogy ha valaki újra megkurelja, akkor megkönnyül a lelke, miután megpusztult a férje?
2023. ápr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!