Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jobb az ateistáknak,...

Miért jobb az ateistáknak, mint a keresztényeknek?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 17:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%
Mi dönthetünk arról, hogy mit szeretnénk cselekedni, nincs parancsba adva semmi sem. Tovàbbà nem kell hinnünk a vallàsos babonàkban, amit a tudomàny nem igazolt, hanem vilàgnézetünket mérhető, ellenőrizhető tényekre alapozhatjuk.
2019. ápr. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
37%
Ki mondta hogy jobb? Az ateisták? Szerintem egyik fél sem tudja milyen a másiknak, mivel nem tudják megtapasztalni.
2019. ápr. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
72%

#2


Az 1. vàlaszoló vagyok. Jobb az ateizmus, ezt mondom úgy, hogy teista voltam. Bàr én kifejezetten ateistànak sem nevezem magam, ugyanis inkàbb életvitelem tekintetében vagyok ateista (istennélküli), az istenkérdés az màs kérdés, abba most nem megyek bele.


Az ateista életmód viszont 1000-szer jobban tetszik nekem. Nincs bűntudatkeltés, bàrmit megkritizàlhatok, nincs megtiltva semmi. Szabadnak érzem magam!


Sokkal logikusabb az amúgy is, hogy a Vilàgegyetemet természeti törvények irànyítjàk, hiszen ezt tapasztaljuk egyébként is.


A kereszténység màr csak egy süllyedő hajó, onnan jobb menekülni.

2019. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%

Ebben nincs igazad, és vallásosan nöttem fel, komolyan is vettem - tehát van tapasztalatom ezzel. Idövel aztán rájöttem, hogy az egésznek semmi alapja sincs, és most ateistaként élek - szóval ezzel is van tapasztalatom.


Amiért most jobb: nem kell egy feltételezett megfigyelöhöz alkalmazkodni, egyszerüen a saját elképzelésem szerint tudok élni, azaz szabad, fenött ember vagyok, nem pedig egy megfélemlített kisgyerek, akit a szülö folyamatosan kontrollál illetve büntetni akar.

2019. ápr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%

Vallásosként állandó önértékelési zavaroktól szenvedtem, depressziós voltam, mert gyerekkoromtól ezt nevelték belém hogy bűnös vagyok, mert csak. Ha jó emberként élek, akkor is rámerőszakolnak valamit, mert muszáj hogy egy kalapban legyek a mz erőszaktevő pszichopatákkal is, mert muszáj hogy szükségem legyen a megváltásra. Nem tudtam élvezni semmit, állandó bűntudatom volt.

Gyakorlatilag már testi panaszaim voltak, annyira mélyen belémégett ez a jogtalanul rámerőszakolt bűntudat.


Amióta szakítottam a vallással, végre teljes és kiegyensúlyozott életet élhetek, képes vagyok szeretni önmagam, képes vagyok szeretni másokat, képes vagyok célokért küzdeni, mert tudom hogy rajtam, az én tudásomon, az én kitartásomon múlik hogy elérem-e őket. Gyakorlatilag amióta ateista lettem, megtanultam boldognak lenni. A vallás börtönében erről álmodni sem mertem.

2019. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Keresztény voltam, és ateista lettem. Mivel mind a kettő a saját elhatározásom volt, nem éreztem különösebb változást az életminőségemben. Nekem jó volt mind a kettőben.


¯\_(ツ)_/¯

2019. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Az ateisták önmagukban hisznek, és mivel nem várják a csodát valószínűleg hamarabb elérik a céljaikat is.

A semmiért pedig felesleges hálát adni.

Jó példa erre, ha egy orvos megment egy beteget akkor a beteg családja, ismerősei... egyből hálálkodnak Istennek, pedig aztán semmi köze nem volt az egészhez.

2019. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Bűntudatkeltés, amit a katolikusok eröltetnek félelemmel töltött el, amíg vallásos voltam. Még katolikus gimibe is jártam, ahol a pap tanárjaink megmutatták a vallási igazi arcát. A pszichológiai kínzás miatt hagytam ott az egész katolikusságot. Jót tett nekem. Azóta jobb ember vagyok, több embernek segítek és magamért is kiállok, nem válok áldozati birkává ok nélkül.
2019. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem jobb, mert a Szentlélek nem tölti be őket. Így aztán mehetnek a kocsmába berúgni és elesni az utcán, míg valaki össze nem szedi őket. A hívők pedig a gyülekezetben esnek el legfeljebb, de ott mindig fel is tudnak állni utána, és még fizetni sem kell érte, mint a kocsmában az italért, amitől ráadásul még másnapos is leszel.
2019. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%
ezek szerint te most ketté osztottad a világot hívőkre és alkoholistákra!
2019. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!