Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha mai nap nem tartom a...

Ha mai nap nem tartom a böjtöt római katolikusként és ezt nem is gyónom meg, akkor pokolba kerülök emiatt?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 7. 07:14
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
72%

A Biblia Istentől van.

A nyelvek adománya Istentől van.

Az elhívás a fordításra Istentől van.

Az elhívás Krisztustól pedig annak adatik, akit vonz az Atya.

A hit van Istentől. A hit megvallásban nyilvánul meg és nem a vallás nyilvánul meg a hitben.

A vallás a pénzről szól. A hit pedig Istenről szól.

A vallás igazsága a bűn. Isten igazsága pedig a Krisztus. Az pedig olvasható a Bibliában, ami Istentől van.

2023. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

"A Biblia Istentől van."

Ezt kik állapították meg és hogyan? Miért pont azok a könyvek kerültek bele a Bibliába, amelyek? Csak nem az egyház döntötte el, amelynek az első feje Péter volt? :)

2023. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
A biblia kb. 2000 év alatt jött létre. Nem az egyház döntötte el csupán, hogy mi kerüljön bele. Mivel már volt zsidó biblia is. Az egész a Tórával kezdődött. Az egyház az Újszövetségi kánont határozta meg.
2023. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
A Tóra Istentől van Mózes által. Ehhez kerültek prófétai írások 1000 év alatt. Néhány könyv csak történeti jelentőségű.
2023. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
72%
Teológiai szempontból a Tóra, Sámuel könyve, Zsoltárok és néhány próféta (Ézsaiás, Jeremiás, Dániel...stb.) a fontos. Pl.: Bírák könyve nem. Csak leírja, hogy Isten miket tett Izraellel. Sámson milyen kemény volt, meg ilyenek. Vagy az Énekek éneke. Vagy a krónikák.
2023. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
72%

Az evangéliumokat is így szűrték meg. Egyrészt ott voltak Jézussal, másrészt Pál leveleit vették alapul.

Pl.: Olyan evangélium, ami arról ír, hogy Jézus reinkarnációról tanít, az hamis. Egyrészt, mert nem tanított ilyenről, másrészt mert nincs is ilyen.

2023. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
72%
30 evangélium íródott, ebből 26 hamis. Egyrészt a másik 4nek mond ellen. Másrészt olyan tanokat ír le, ami vagy az apostolok tanításával (Pál, Péter, János levelei) vagy a Tórával és a prófétákkal mondanak ellent.
2023. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
72%

"Az egyház az Újszövetségi kánont határozta meg.

...

30 evangélium íródott, ebből 26 hamis. Egyrészt a másik 4nek mond ellen. Másrészt olyan tanokat ír le, ami vagy az apostolok tanításával (Pál, Péter, János levelei) vagy a Tórával és a prófétákkal mondanak ellent."


És te mind a 30-at olvastad és elvégezted ezeket az összehasonlításokat - vagy egyszerűen csak elhiszed az egyháznak, tudod, annak, amelyiknek az első feje Péter volt, vagyis a katolikusoknak? :)

2023. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
72%
Legyen nektek hitetek szerint!
2023. ápr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
38%

Hát, én húst hússal faltam egész héten!

Anyám halott, apám gondozásra szoruló beteg. Becsületesek voltak egész életükben, engem is így neveltek, de csak lúzer lehetek így. Se párom, se barátaim, a munkában mások helyett is én dolgozom, nem lehetek vezető, mert a helyemre nincs másik szakember. Röhögnek rajtam. Azért tanultam ennyit, hogy a bulizósok csicskája lehessek? Alig várom, hogy pizzásra verjem Isten képét, és számon kérjem rajta ezeket, mert nem értem, mit csináltam szerinte rosszul. Őszintén remélem, hogy létezik! Atomtüzet okádok a képébe mélygyűlöletből, és sikítva fog elpusztulni!

2023. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!