Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondhatok olyan keresztény,...

Mondhatok olyan keresztény, római katolikusként, hogy betiltanám és üldöztetném a Jehova tanúit?

Figyelt kérdés
Kikészítenek, hogy folyamatosan betalálnak, és meg akarnak téríteni, mert közülük se mindenki kerülhet be a mennyekbe... Mindenkinek csak árt ez a szekta.

2023. jan. 13. 01:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
14%

1: Nem szekta.

2: Annyira nem veszélyesek, hogy törvényi intézkedések kelljenek ellenük. Bőven elég, ha az emberek elítélik őket, és erre azért már ők is rájöttek, mert már jó ideje nem nyomulnak annyira.

3: Ha már mindenáron betiltani akarsz, akkor szcientológiát, ők tényleg veszélyesek.

2023. jan. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Javaslom tanulmányozásra Máté evangéliumának 5. fejezetét, mielőtt bárkit üldöztetni kezdenél bármiért.
2023. jan. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
75%
Nincs értelme, így is eléggé üldöztetve érzik magukat. Ezzel csak azt lehet bennük erősíteni, hogy az igazság miatt éri őket az üldözés.
2023. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
65%

János 15:18- Jézus szavai

"Ha a világ gyűlöl benneteket, ne feledjétek, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket"

2023. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
74%
Mondhatsz. De gyilkolhatsz is csak bűn lesz maximum.
2023. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
81%
üldöztetni valakiket keresztényi dolog szerinted?
2023. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
87%

Én jókat szoktam beszélgetni utcán jehovákkal katolikusként.

Soha semmire nem mondták, hogy nem jól tudom. Néha bemondják, hogy legyek jehova, mert hasonló vagyok és azt szoktam mondani, hogy miért lennék más, ha pl. papírom lenne róla, hogy átálltam a jehovákhoz. És belátják, hogy ebben is igazam van.

2023. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos ez elég jellemző katolikus szellem!


A 6-os válaszoló kérdését nem árt komolyan venni, mert sokan képzelik azt magukról hogy "keresztények", de bizony a jelek és a történelem alapján sírás lesz a vége.


Kedves 7-es válaszoló! Nincsenek "jehovák"! Csak Jehova Tanúi vannak. 👍


Sohasem mondhatták hogy légy "jehova", csak legfeljebb azt hogy Jehova Tanúja. De ez azért nem ilyen egyszerű, mert ugyanis alapos bibliatanulmányozás és képzés előzi meg. Erről esetleg nem volt szó? 😉


Vagyis nyilván nem "papír" kérdés.

2023. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
73%
Nem mondták, hogy képezni kellene magam. Csak rögtön beléptetnek, vagy akkor hazudtak?
2023. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
86%
Hivőként mondom, Miért akarnád betiltani??? Max nem foglalkozol velük, faluba néha nálunk is jártak, nem volt kimenve mikor becsengettek azt kész, sok féle hit van alap dolog, hogy tiszteljük egymás hitét... Magam is látok 1 pár Jehovásat itt a gyakorin engem nem zavarnak , el lehet velük is beszélgetni.
2023. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!