Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Buddhizmus mitől vallás?

A Buddhizmus mitől vallás?

Figyelt kérdés

Buddha mondta:


"Ne törődj olyan kérdésekkel, mint hogy létezik-e Isten? Ne vesztegesd az időd és energiád fölösleges vitákra! Gyakorlatban légy vallásos! Tisztítsd meg a szíved! Uralkodj elméd felett! Élj erkölcsös életet! Így elnyered a nirvánát, a megszabadulást vagy az örök boldogságot."


Forrás: [link]


De, ha félre van téve az istenhit, akkor mitől vallás a Buddhizmus?


2023. ápr. 19. 22:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nekem inkább filozófiának, vagy ezoterikus irányzatnak tűnik.
2023. ápr. 19. 22:28
 2/15 anonim ***** válasza:
5%

1 Valláshoz nincs köze Istennek.Egyenesen tiltja Isten, hogy vallásos legyél. A bálványoknak van a valláshoz köze.


Vallás=élettelen hamishiten alapuló másolat, melyet sátán bálványokon keresztül hozott létre..

2023. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

2+ A Mindenható Isten élő hitet ad.


Jel 7,17

Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet.

2023. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ebből mindent megértesz:


Budhizmus=Baál papjai ugyan az a szellemiség.


Itt az érthető példa. Légy figyelmes. Mondjuk ez a kedvencem:


Királyok I. könyve 18. rész


1.

És lőn sok idő multán, a harmadik esztendőben, az Úrnak beszéde Illéshez, mondván: Menj el, mutasd meg magadat Akhábnak, és esőt adok a föld színére.

2.

És elméne Illés, hogy megmutassa magát Akhábnak. Nagy éhség volt pedig Samariában.

3.

És Akháb hivatá Abdiást, a ki az ő házának gondviselője volt. (Abdiás pedig felette igen féli vala az Urat;

4.

Mert mikor Jézabel megölette az Úr prófétáit, Abdiás száz prófétát vett oltalmába, és rejtette el ötvenenként egy-egy barlangba, és ott táplálta őket kenyérrel és vízzel).

5.

És monda Akháb Abdiásnak: Menj el az országba szerén-szerte a vizek forrásaihoz és a patakokhoz, hogyha valami füvet találhatnánk, hogy a lovakat és öszvéreket megtarthatnánk életben, és ne hagynánk a barmokat mindenestől elpusztulni.

6.

Eloszták azért magok közt a földet, a melyen kiki elmenjen. Akháb egyedül ment az egyik úton, és Abdiás is egyedül ment a másik úton.

7.

És mikor Abdiás az úton ment, ímé Illés előtalálá őt, és mikor felismerte őt, arczra borula és monda: Nem te vagy-é az, uram, Illés?

8.

Felele néki: Én vagyok; menj el, mondd meg a te uradnak: Ímé itt van Illés.

9.

Ő pedig monda: Mit vétettem ellened, hogy a te szolgádat Akháb kezébe akarod adni, hogy megöljön engem?

10.

Él az Úr a te Istened: nincs sem nemzetség, sem ország, a hova el nem küldött volna az én uram, hogy megkeressen téged. És ha azt mondották: Nincs itt! az országot és a népet megesküdtette, hogy téged csakugyan nem találtak meg.

11.

És most te azt mondod: Menj el, mondd meg a te uradnak: Ímé itt van Illés.

12.

Ha most elmegyek tőled, téged pedig olyan helyre ragad el az Úrnak Lelke, a melyet én nem tudok, és én elmegyek, hogy megmondjam Akhábnak, és ha ő téged nem talál meg, engem öl meg; pedig a te szolgád féli az Urat gyermekségétől fogva.

13.

Nem mondották-é meg az én uramnak, mit cselekedtem, mikor Jézabel megölette az Úr prófétáit? hogy hogyan rejtettem el az Úr prófétái közül száz férfiút ötvenenként egy-egy barlangba és tápláltam őket kenyérrel és vízzel.

14.

És te mégis azt mondod: Menj el és mondd meg a te uradnak: Ímé itt van Illés; hogy megöljön engemet.

15.

És felele Illés: Él a Seregeknek Ura, a ki előtt állok: e mai napon megmutatom magamat néki.

16.

Elméne azért Abdiás Akháb eleibe, és megjelenté ezt néki, és eleibe méne Akháb Illésnek.

17.

És mikor meglátta Akháb Illést, monda Akháb néki: Te vagy-é az Izráel megháborítója?

18.

Ő pedig monda: Nem én háborítottam meg az Izráelt, hanem te és a te atyád háza, azzal, hogy elhagytátok az Úrnak parancsolatait, és a Baál után jártatok.

19.

Most azért küldj el, gyűjtsd hozzám az egész Izráelt a Kármel hegyre, és a Baál négyszázötven prófétáját, és az Aserának négyszáz prófétáját, a kik a Jézabel asztaláról élnek.

20.

És elkülde Akháb mind az egész Izráel fiaihoz, és egybegyűjté a prófétákat a Kármel hegyre.

21.

És odamenvén Illés az egész sokasághoz, monda: Meddig sántikáltok kétfelé? Ha az Úr az Isten, kövessétek őt; ha pedig Baál, kövessétek azt. És nem felelt néki a nép csak egy szót sem.

22.

Akkor monda Illés a népnek: Én maradtam meg csak egyedül az Úr prófétái közül; míg a Baál prófétái négyszázötvenen vannak;

23.

Adjatok azért nékünk két tulkot, és ők válaszszák magoknak az egyik tulkot, a melyet vagdaljanak darabokra, és rakják a fákra; de tüzet ne tegyenek alája; én pedig a másikat készítem el, a melyet a fákra rakok, de tüzet én sem teszek alája.

24.

Akkor hívjátok segítségül a ti istenteknek nevét, és én is segítségül hívom az Úrnak nevét; és a mely isten tűz által felel, az az Isten. És felelvén az egész sokaság, monda: Jó lesz!

25.

És monda Illés a Baál prófétáinak: Válaszszátok el magatoknak az egyik tulkot, és készítsétek el ti először; mert ti többen vagytok, és hívjátok segítségül a ti istenteknek nevét, de tüzet ne tegyetek alája.

26.

És vevék a tulkot, a melyet nékik adott, és azt elkészíték, és segítségül hívák a Baálnak nevét reggeltől fogva délig, mondván: Baál! hallgass meg minket! De nem jött szó, sem felelet. És ott sántikáltak az oltár körül, a melyet készítettek.

27.

Mikor pedig már dél lett, elkezdte őket gúnyolni Illés, azt mondván: Kiáltsatok hangosabban, hiszen isten! Talán elmélkedik, vagy félrement, vagy úton van, vagy talán aluszik, és felserken.

28.

És elkezdtek hangosan kiabálni és az ő szokásuk szerint késekkel és borotvákkal metélték magokat, míg csak ki nem csordult a vérök.

29.

Mikor pedig a dél elmúlt, prófétálni kezdtek egész az esteli áldozatig; de akkor sem lett se szó, se felelet, se meghallgattatás.

30.

Akkor monda Illés az egész sokaságnak: Jőjjetek én hozzám. És hozzá méne az egész sokaság, és megépíté az Úr oltárát, a mely leromboltatott volt.

31.

És vőn Illés tizenkét követ, a Jákób fiai nemzetségeinek száma szerint, a kiknek az Isten azt mondotta volt: Izráel legyen a te neved;

32.

És oltárt építe a kövekből az Úr nevében, és egy árkot húzott az oltár körül, a melybe két véka vetni való mag férne.

33.

És oda készíté a fát, és felvagdalá a tulkot, és felraká azt a fára;

34.

És monda: Töltsetek meg négy vedret vízzel, és öntsétek az égőáldozatra és a fára. Monda ismét: Tegyétek ezt még egyszer! És másodszor is azt tevék. Monda még is: Harmadszor is tegyétek meg! És harmadszor is azt mívelék;

35.

Úgy, hogy a víz lecsurgott az oltárról, és még az árok is tele lett vízzel.

36.

És a mikor eljött az esteli áldozás ideje, oda lépett Illés próféta, és monda: Óh Uram, Ábrahámnak, Izsáknak és Izráelnek Istene, hadd ismerjék meg e mai napon, hogy te vagy az Isten az Izráelben, és hogy én a te szolgád vagyok, és hogy mindezeket a te parancsolatodból cselekedtem.

37.

Hallgass meg engem, Uram, hallgass meg engem, hogy tudja meg e nép, hogy te, az Úr vagy az Isten, és te fordítod vissza az ő szívöket!

38.

Akkor alászálla az Úr tüze, és megemészté az égőáldozatot, a fát, a köveket és a port, és felnyalta a vizet, a mely az árokban volt.

39.

Mikor ezt látta az egész sokaság, arczra borult, és monda: Az Úr az Isten! az Úr az Isten!

40.

És monda Illés nékik: Fogjátok meg a Baál prófétáit; senki el ne szaladjon közülök! És megfogák őket, és alávivé őket Illés a Kison patakja mellé, és megölé ott őket.

2023. ápr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Asera= Kananeusi bálvány a termlékenység istennője..
2023. ápr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"ezoterikus irányzatnak tűnik."


Jól érezd, ugyan az a szellemisége. Ugyan az az indítója-szellemi indítója=sátán

2023. ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Vallás: Vmely közösségben a hittel kapcsolatos megnyilvánulásoknak, tanításoknak, szertartásoknak, szokásoknak rendszert alkotó összessége.
2023. ápr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Illés Isten felkent prófétája. Rajta keresztűl szót a Szent Lélek. Az élő Isten prófétája.
2023. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

1,5 csillagos felhasználó...


Ismerem a kereszténységet, a Bibliát is, és elutasítom.

Ateista vagyok. Szóval ne másolj be nekem bibliai idézeteket, mert egyrészt nem érdekel, másrészt nem passzol a topikhoz.

A Buddhizmusról kérdeztem.

2023. ápr. 19. 22:56
 10/15 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
90%

2-8-ig (7-es kivétel).


Hogy lehet ennyit pofázni arról, aminek köze nincsen a kérdéshez?


Is mégis miért nem számitana vallásnak az amiből linkelted a szövegeket?


Kérdező:


Nem csak az istenben való hit számit vallásnak.

2023. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!