Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lehet valaki buddhista?...

Hogyan lehet valaki buddhista? Régóta foglalkoztat a buddhizmus és nem értem, hogyan tudja egy ember rávenni magát arra, hogy buddhista életmódot folytasson.

Figyelt kérdés

Magyarországon is egyre több buddhista van és értem én, hogy egy több barátságos és jó akaratú vallás de mi benne ennyire vonzó? A vágytalanság = a kiégéssel + rengeteg teljes mértékben emberi tulajdonságot kiszeretne ölni az emberből emellett senki nem tudhatja biztosan, hogy van-e értelme ennyit szenvedni mert lehet nem is létezik semmilyen karma meg nirvána.


A kérdést abszolút tisztelettel állt szándékomban feltenni, remélem sikerült is.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. júl. 19. 19:23
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

tök barátságos*


Elég rosszul sikerült megfogalmaznom a kérdést mert a rendszer sok szókapcsolatot nem engedett használni mert azt a legtöbbször másra szokták.

2022. júl. 19. 19:25
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A buddhizmus sok megfontolható gondolatot tartalmaz, és nem kell semmit bemondásra elhinni. És végképp nem kell erőből megvalósítani semmit.
2022. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem is vonz a Buddhizmus, főleg amióta Laár András-t hallgattam a Youtube-on, de szeretem a rántott húst, akkor ez most kizáró ok lenne?
2022. júl. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A buddhizmus egy nagyon "könnyed" hiteles vallási út.

Ehetsz húst, csak ne ölj állatot (sem embert)

Nagyon sok állat csak azért élhet, hogy ételként szolgálhasson az embereknek, másképp ennyi embert nem lehetne etetni, és az állatnak is ez egy lehetőség.

Buddha is megette a húst, ha adományként azt kapta.

2022. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
4: köszi! Ez megnyugtató! Senkit sem ölnék meg, akkor inkább nem ennék húst, de dögevőként egyszerűbb, bár ősztől talán nem jut rá majd... És kell kifacsart lábakkal törökülésben üldögélni, mármint muszáj? :)
2022. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Közösségen keresztül. Pusztán könyvből kiolvasva, vagy videókat nézve nem lehet egy vallást követni.


Szóval keress egy buddhista közösséget, és ők elmondják, hogyan kell csinálni.

2022. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves Titus Pullo!

Te nem keresztény vagy?

2022. júl. 20. 13:54
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én egy buddhistát sem ismerek. Mármint olyat, aki tényleg az, úgy él és közösségbe is jár. Mert ahogy Titus is írta, minden vallás alapvetően közösségi.

Aki olyan "európai" buddhista, olyat ismerek párat, mert milyen jó kis dolog a reinkarnáció, hisz a karmában (már a saját maga értelmezésében), meg néha meditálgat. De ez nyilván nem a buddhizmus, a klasszikus értelemben.

2022. júl. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 feketepeter ***** válasza:
100%

Buddhista az, aki Buddhat koveti, de Buddha nem irta elo, hogy pontosan milyen eletmod vagy kozossegi szerepvallalas kell.


A vilagiaknak (= nem szerzeteseknek) ot eloirast hagyott, melyeket betartva biztosan jo ujraszuletesben lesz reszuk. Ezek:

- ne vegyel el eletet

- ne vegyel el semmit, amit nem adtak kifejezetten neked

- ne allits valotlan dolgot

- ne fogyassz bodito szereket

- tartozkodj a helytelen szexualis viselkedestol (= ne okozz szenvedest)


De meg akkor is lehet valaki buddhista, ha nemelyiket nem tartja be. Ahhoz ugyanis csak annyi kell, hogy valaki magat Buddha kovetojenek tartsa.

2022. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


De igen.

2022. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!