Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A szekularizáció mennyire...

A szekularizáció mennyire veszélyezteti a kereszténységet?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 25. 06:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

A szekularizáció visszaszorította a kereszténységet, már egyáltalán nincs befolyása az emberek többségének az életére, hacsak a kulturális utalásokat nézzük.

Az emberek manapság már a természettudományban keresik a válaszokat a világ megismerését illetően, nem a Bibliában. Ha lelki gondjaik vannak, akkor nem papokhoz/lelkészekhez mennek, hanem pszichológusokhoz, vagy manapság a motivációs trénerek, coach-ok vannak divatban. Ha pedig spiritualitásra vágynak, akkor ezoteriával foglalkoznak, bár egyeseknél a keleti vallások (pl. Buddhizmus) is a nyerő.

A kereszténység viszont manapság már csak hagyomány, ráadásul az államhatalom tarja a köztudatban azzal, hogy az iskolai tananyagba beleteszi, és hangsúlyozza Európa keresztény gyökereit (aminek történelmi-politikai okai vannak, nem hitbeli meggyőződése, de mindegy...) Számos olyan ember van, aki meg van keresztelve, tanult hittant is, de egyáltalán nem befolyásolja az életét a kereszténység. Max karácsonykor elmennek az éjféli misére - hagyományból.


A kereszténységnek a középkorban a kezében volt a világ, azonban az ő ideje már lejárt, az a korszak soha nem többet nem jön vissza. A világ egyre jobban szekularizálódik, és ez így van jól.

2023. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
*hacsak a kulturális utalásokat nem nézzük
2023. ápr. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Ja még valami. Ettől függetlenül kereszténység létezik, és keresztény vallást gyakorló emberek is vannak. De az emberek többsége manapság már alapvetően szekuláris módon gondolkodik - persze most elsődlegesen azokra a társadalmakra gondolok, ahol a keresztény kultura honososott meg.

Erről bárki meggyőződhet, aki összehasonlítja a mai kort a középkorral, amikor a kereszténység határozta meg az egész társadalmat.


#1-2 voltam.

2023. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Jégszív ***** válasza:
83%

Nagyon. És akkor mi van?


Szekularizáció alatt többfélét lehet érteni:

- Az állam elhatárolódása SZÜKSÉGES. Csak ott van együttműködés, ahol a demokrácia és a jogállamiság csorbát szenved!

- A társadalmi szekularizáció TERMÉSZETES FOLYAMAT, az emberiség szellemi szintjének a fokmérője.

2023. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"A kereszténységnek a középkorban a kezében volt a világ, azonban az ő ideje már lejárt, az a korszak soha nem többet nem jön vissza. "


Ebben azért én nem lennék annyira biztos. Mikor beköszönt az emberiségre a következő nagy nyomorúságos időszak, akkor bizony sokan a templomokban fognak vigaszt keresni megint.


"A világ egyre jobban szekularizálódik, és ez így van jól."


A világ? Csak a nyugat, és szemmel láthatóan minél szekulárisabb annál jobban hanyatlik.

2023. ápr. 25. 11:51
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

#5


Még ha így is lenne, az a vallás hitetlenségét bizonyítaná, mert nem racionális okok miatt döntenek mellette, hanem a kétségbeesett állapotuk miatt. Erre pedig én nem lennék büszke.

Másrészt, a kereszténységet kezdi felváltani az ezotéria. Nézz utána a dolgoknak, a spirituálisra hajlamos emberek ma számos esetben nem a templomban imádkoznak, hanem manifesztálnak. A manifesztáció sokkal vonzóbb tanítás, mint a kereszténység, ahol még az is megvan szabva, hogy kivel, mikor lehet némi életet élni. A manifesztáció modern előzményei a 2000-es években voltak, amikor Rhonda Byrne a Titok című könyvéből és DVD-jéből több milliót adott el.


"A világ? Csak a nyugat, és szemmel láthatóan minél szekulárisabb annál jobban hanyatlik."


Nem nagyobb a hányatlás, mint a középkorban, amikor a kereszténység uralma alatt éltek az emberek.

2023. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Még ha így is lenne, az a vallás hitetlenségét bizonyítaná, mert nem racionális okok miatt döntenek mellette, hanem a kétségbeesett állapotuk miatt."


És? Régen is így volt, és most is így van ez, mert ahol nagyobb a nyomor ott nagyobb szükségük van az embereknek Istenre.



"A manifesztáció modern előzményei a 2000-es években voltak, amikor Rhonda Byrne a Titok című könyvéből és DVD-jéből több milliót adott el."


Hagyjál már ezzel a hülyeséggel.



"Nem nagyobb a hányatlás, mint a középkorban, amikor a kereszténység uralma alatt éltek az emberek."


Csak várj még néhány évtizedet.

2023. ápr. 25. 12:17
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

#7


"És? Régen is így volt, és most is így van ez, mert ahol nagyobb a nyomor ott nagyobb szükségük van az embereknek Istenre."


Mi az, hogy és? A hívők számos esetben azt akarják igazolni, hogy az ő istenhitük racionális. Erre most lényegében magad ismered be, hogy nem az. Felfokozott érzelmi állapotban, kétségbeesésükben fordulnak az Istenhez, ami nem történne meg, ha higgadtan állapotban lennének, és végigondolnák a dolgokat. Az istenhit egyébként is csak menekülés a valóság elől, hiba a sok ima ma is rengeteg ember van, aki nyomorog, hal éhen, az Isten nem segít rajtuk. Vagy azért, mert nem tud/nem akar, vagy azért, mert nem létezik (ez a valószínűbb)


"Hagyjál már ezzel a hülyeséggel."


Nézz szét YouTube-on meg TikTok-on. Feltehetően több fiatal manifesztál, mint imádkozik. A 21. századi emberbek nem vonzó a kereszténység, amiben ókori zsidó törvényeket akarnak velük betartatni. Ezért van az, hogy sok hívő sem veszi komolyan a hitét.


"Csak várj még néhány évtizedet."


A keresztény uralom már nem fog visszajönni. Kb. 1000 évig uralta Európát, neki ennyi adatott. Max egy másik vallás fog felemelkedni, amely már sokkal jobban illeszkedik a modern ember igényeihez.

2023. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

"És? Régen is így volt, "

Nem egészen. Régen volt a vallás ahova menekülhettek az emberek ha a valóság rossz volt. Mint említette a másik válaszoló is most már van alternatíva. Vajon a következő problémás helyzetben is a kereszténységhez fordulnak vagy majd manifesztálnak?

De az is lehet, hogy össze mossák szép lassan a kettőt és ezokereszténység lesz.

2023. ápr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Mi az, hogy és? A hívők számos esetben azt akarják igazolni, hogy az ő istenhitük racionális. Erre most lényegében magad ismered be, hogy nem az."


De ez most nem arról szól hogy racinális-e az Isten hit vagy nem.

Tény ahol nagyobb a nyomor ott nagyobb az Istenhit is, ez csak arról árulkodik, hogy a legtöbb ember "milyen".


"Nézz szét YouTube-on meg TikTok-on. Feltehetően több fiatal manifesztál, mint imádkozik."


Mutass már egy ilyen manifesztálós youtube videót akkor. Őszintén mondom én még most hallok erről életemben először.


"Max egy másik vallás fog felemelkedni, amely már sokkal jobban illeszkedik a modern ember igényeihez."


Na ez az. Hamarosan a modern ember lejeb fog adni az igényeiből mert nem tehet mást. Érdekes hogy a legtöbb embernek csak akkor jó Isten ha kérnének tőle valamit.

2023. ápr. 25. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!