Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondották nekem a...

Miért mondották nekem a jehova tanui küldöttei hogy csak az ő vallásuk igaz,csak az ő saját forrásaikból lehet hiteles infóhoz hozzájutni? Minden más hazugság?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 28. 22:04
1 2
 11/14 Bomber09 ***** válasza:
0%

Igazából egyetlen egy dolog ami fontos!


Hogy mégis melyik az igaz vallás.


Mert hogy lehet az, hogy mindegyik vallás ugyan azt az Istent imádja, mégis vallásonként hatalmas eltérés van?

Valláson belül, csak más nemzethez tartozó emberek ölték egymást a háborúban.

Ugyan ahhoz a valláshoz tartozó papok, áldották meg a fegyvereket, hogy a felekezet tagjait eredményesebben tudják megölni.


De akkor honnan lehet tudni hogy mégis melyik az igazvallás?


Senkinek nem szabad hinni hogy melyik is az igaz, hiszen azt mondják hogy aki mindent elhisz az bolond!

Egyáltalán nincs szükség ahhoz hogy minden vallást kipróbáljuk, megismerjük, hiszen lehetetlen.


Viszont azt kell megismerni ami közös a vallásokban, a Bibliát.


Ha azt valaki megvizsgálja, utánna jár, akkor tisztán látható az hogy melyik az igaz vallás!


Én már megjártam ezt az utat, és tisztán kijelenthetem hogy megtaláltam.


Csak azt tudom mondani hogy teljesen egyértelmű az, hogy melyik is az igaz vallás, mert a Bibliából könnyedén kiderül

2023. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Darkmoon80 ***** válasza:
60%

A Bibliából szerintem az derül ki, hogy a kecskepásztorokat mivel szédítették az akkori korban, meg az, hogy milyen meséket költöttek Jézusról a keresztények.


Érdekes olvasmány, bár tele van hibákkal, de sokat elmond az akkori kor embereiről, gondolkodásmódjukról, erkölcsikről.


Csak jó lenne helyén kezelni... egy a sok más vallási hiedelmeket leíró könyv közül (még ha a legismertebb is).

2023. máj. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Bomber09 ***** válasza:
19%

Szia Darkmoon80!


Sokan így gondolják, de ha a legmegfelelőbb fordítást olvasod, amely tartalmazza Isten nevét is, az adott helyen, akkor abból valóban kiderül hogy melyik az igaz vallás!


Illetve járj utánna hogy tényleg igaz e amit a biblia ír


Ha van valami kérdésed, szívesen válaszolok rá!

2023. máj. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Darkmoon80 ***** válasza:
60%

Köszönöm, nincs kérdésem, nem akarok térítésest játszani...


A Jehovás Új ferdítés meg minden, csak nem hiteles fordítás.


" járj utána tényleg igaz e amit a biblia ír"

Természetesen utána jártam.

Nem igaz.

Értsd ez alatt azt, hogy jelentős mennyiségű téves/hamis/ellentmondó állítás van benne.

2023. máj. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!