Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » II. János Pál pápa aki végül...

II. János Pál pápa aki végül Szent is lett, lehet tényleg bűnrészes volt a pedofil ügyekben azzal hogy segítette eltussolni őket vagy ez csak egy rágalom, mit gondoltok valóban olyan Szent volt vagy maga az ördög?

Figyelt kérdés
[link]
2023. ápr. 29. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető. Nem hiszem, hogy nagyüzemben csinálta, meg nincs is arról információm, hogy tényleg történt-e ilyesmi, de valószínűnek tartom (a cikket nem olvastam el). Úgy nagyjából 60 évig volt felszentelt pap, ez idő alatt nincs tudomásunk arról, hogy egyházon kívül pedofilügyet robbantot volna, azt meg nehezen hiszem, hogy egyről sem volt tudomása. És hacsak nem gyónásként jutott el hozzá ilyen információ, kötelessége lett volna rendőrséghez fordulni.
2023. ápr. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a pápa a személye, hanem maga az egyház intézménye a felelős. Azért, mert a saját jóhírüket, a saját tekintélyüket az áldozatok elé helyezték, emiatt tusolták el a pedofil ügyeket.

Ahogy valaki előttem írta, ha csak nem gyónásként jutott el a pápához az információ, értesítenie kellett volna a hatóságokat, de emellett ki kellett volna átkoznia az elkövetőket, nem áthelyeztetni őket máshová.

2023. ápr. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ő idejében kezdődött erőteljesebb harc a molesztálások ellen, tehát ő pont felszámolni akarta. Ezért is gondolom, hogy inkább csak rágalom ellene.
2023. ápr. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!