Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne az ateistákkal ha...

Mi történne az ateistákkal ha ördögűzést hajtanánk rajtuk végre?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 30. 15:47
1 2 3
 11/21 Dongaben ***** válasza:
100%

"ma 17:24"

Óvatosan azzal. hogy mit lehet tudományosan megmagyarázni...:)

Víz borrá változtatása, Leprások meggyógyítása egy szóra, Hal+kenyér a semmiből megteremtve, halottak feltámasztása?

Ezekre mi a magyarázat? Fura, hogy Jézus Krisztusról 30 éves koráig csak annyit lehet tudni, hogy megszületett, 12 éves korában kihajtotta a kufárokat a zsidó templomból, és ennyi.

3 év alatt tette, amiket állítólag tett...

Isten 33 éves fiához képest elég gyenge teljesítmény...

Vagy az ateisták gondolják jól, hogy az egész Biblia összeállítása a hatalmon lévőket szolgálja?

2023. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mi történne az ateistákkal ha ördögűzést hajtanánk rajtuk végre?"

Amennyiben rajtam próbálkozna valaki, úgy az önvédelem törvényes kereteit maximálisan kihasználva, minden módon tiltakoznék ellene.

Akkor kellene előjönnöd ilyen ötletekkel, ha majd az iszlám hívőknek is megengeded, hogy ők meg rajtad végezzenek ördögűzést...

2023. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%
Semmi hiszen nem létezik ördög és semmiféle varázslás sem, ezért pusztán időpocsékolás lenne a folyamat.
2023. ápr. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Víz borrá változtatása, Leprások meggyógyítása egy szóra, Hal+kenyér a semmiből megteremtve, halottak feltámasztása?


Ezekre mi a magyarázat? Fura, hogy Jézus Krisztusról 30 éves koráig csak annyit lehet tudni, hogy megszületett, 12 éves korában kihajtotta a kufárokat a zsidó templomból, és ennyi."



Ezek mind csodák, viszont csodákat csak Isten tud tenni, vagy olyan ember akit eszközként használ a csoda tevésre.

Ellenben a mágia az merőben más. A mágia a Sátántól való, ami nem olyan mint a Harry Potter filmekben, az nem létezik, hanem az igazi mágia a rejtett okságokban gyökeredzik.

Ezen a ponton fontos megemlíteni, hogy Sigmund Freud magát a hipnózis módszerét egy okkultista közösségtől vette át és alkalmazta a pszichológia tudományában.

És ahogyan azt már korábban mondtam, Sátán a sötét mágiáját tudománynak álcázza. Elég egy gondolat ebből a fertőző mágiából mely rögtön elménkben magvát elülteti, majd később az vad burjánzásba kezd és átveszi a hatalmat elménk felett, hogy soha többé ne tudjunk hinni Istenben.

2023. ápr. 30. 21:57
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
hűha, ha nem troll vagy akkor elég jól elvagy a fantáziavilágodban
2023. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki a tudományról ezt komolyan is gondolja, az valószínűleg elmebeteg.

Aki meg nem, de mégis leírja, az troll.

Tudod, kérdező: a tudomány MŰKÖDIK. Amit állít, az IGAZ.

Azt elhiszem, hogy ez zavarja a vallásodat, mivel az elég sok helyen téved.

De ez már a te problémád.

2023. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáljuk ki. De csak a Németh Sándor-féle ártalmatlanabb módszert hagyom, amikor azt üvöltözik, hogy "Ateizmus démona, a Jézus Krisztus nevében hagyd el őt most!". Ha ezután hívő leszek, te nyertél, ha maradok ateista, akkor én.

A régi típusú kínzós módszerekbe nem megyek bele, az már sok.

2023. máj. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Darkmoon80 ***** válasza:
82%
Kb. úgy verném orrba, hogy s*-re ülne, pedig általában szelíd ember vagyok, de a szabad vallás nem gyakorlásomra kényes vagyok.
2023. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Tudod, kérdező: a tudomány MŰKÖDIK. Amit állít, az IGAZ."


Nem mondtam hogy a tudomány nem igaz, és hogy nem működik.

Én azt mondtam, hogy a tudomány nem az aminek hiszitek.

Gondoljunk csak bele, ha Istenen múlott volna meztelenül mászkálnánk az édenkertben (de boldogan), ám Sátán volt az aki felnyitotta szemünket és nekünk adta a tudományt. Csak sajnos a tudomány nem vezet boldogsághoz, hanem éppen ellenkezőleg.

Kérdezem én, miért van az hogy akár mennyit fejlődik a tudomány mégsem lehet boldog mindenki? Sőt, jóval több a boldogtalan ember mint a boldog.

Miért azt kínálja a tudomány amit Sátán a követőinek?

Jólétet és bőséget, de pusztán csak itt a Földi életünkben, ami ráadásul tiszavirág életű, és eltakarja az emberek szeme elől az igazságot.

Hisz Sátán a követőinek pont ugyanazt ajánlja fel, jólétet és bőséget, valamint tudást.

Ráadásul az egész pusztán csak hazugság! Amit az ateisták és a tudomány kínál az, hogy te is megismerheted a világot. HAZUGSÁG! Ez korunk legnagyobb intellektuális hazugsága. Soha de soha senki nem ismerheti meg a világot mert túl hatalmas és összetett ahhoz, hogy ez lehetséges legyen.

Úgy kérdezem én, mi a tudomány ha nem a Sátán hazug tervének eszköze?

2023. máj. 1. 20:35
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Több baj is van itt:

- Sátán volt az aki felnyitotta szemünket... gondolod, hogy képes lett volna erre engedély, sőt: parancs nélkül?

Gondold újra.

- mégsem lehet boldog mindenki?

Na: EZ a mese része. Régen sem volt boldog mindenki. Ádámék sem, az édenben.

- Soha de soha senki nem ismerheti meg a világot: a tudomány nem is ígéri azt, hogy MINDENT tudni fogunk - ki mondta ezt neked? Ezt csak a vallás mondja.

Tényleg gondold újra ezeket, nagyon hasznos lenne neked.

2023. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!