Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tegyük fel, hogy az evangélium...

Tegyük fel, hogy az evangélium a Isten egyetlen kinyilatkozatása ami a világ igazságát tartalmazza. A többi vallást mi ihlette? Az is részben Istentöl ered? A budhizmus,hiduizmus téveszmére épül és zsákutcába futott a reinkarnációval?

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Ugye el sem tudod képzelni, hogy más isten is létezhet, a még létező 8000 vallásból?
2023. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az 6 világvallásban (Budhizmus, taoizmus,kínai univerzizmus,Kereszténység, Iszlám,Hinduizmus és ezeknek külöböző ágazataiban)beletartozik 7milliárd ember a 8 millárdból 1 milliárd ember atesita. Nem tudom hogy a maradék 7995 vallásban kik vannak. Kérlek világosíts fel
2023. máj. 1. 11:49
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk régen Mózes bebizonyította a Fáraónak, hogy az ő vallásuk tévút. Amit Mózes képviselt, az igaz Istentől volt. Próbálta őket jobb útra téríteni, de nem sikerült.
2023. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több ateista van, csak ugye egy részüket megkeresztelték, stb.

Attól még, hogy egy vallásnak kevés híve van, nem lesz kevésbé hiteles.

Pl. a görög vagy az ősmagyar vallásban jelenleg kb. 2000 ember hisz.

2023. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
4-es és nem röhögik ki őket?
2023. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés szempontjából ez mit számít?

Van olyan vallás (mondjuk egy ősi kosárfonó), amelyiknek még kevesebb híve van.

Ők komolyan veszik.

Neked ezek után nincs jogod röhögni.

2023. máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#2


Figyelembeve véve, hogy a világ mennyire szekularizálódik, kijelenthetjük, hogy sokkal több ateista van, mint ahogyan azt a statisztikák hiszik.


Én is meg vagyok keresztelve, de teljesen ateista vagyok, nem hiszek semmilyen istenben. Az ateizmusomat azonban nem vállalom mindig fel, mert bajba kerülhetek miatta. Itt Magyarországon elég erősen tolja a kormány a kereszténységet, ezért bölcsebb hallgatni időnként.

2023. máj. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#2


Például ott vannak a wicca-k. Nem csak a világvallásokat kell nézni...


A fő kérdésre válaszolva:


Tegyük fel, hogy az evangélium Isten egyetlen kinyilatkoztatása. Igen, tegyük fel, leszek olyan rugalmas, hogy ezt megteszem, annak ellenere, hogy 100%-ban biztos vagyok abban, hogy az evangélium NEM Istentől van.

De, tegyük fel, hogy igen!

Nos, akkor keresztény nézőpontból a többi vallás a démonok műve, erre utal a Biblia is:


"Nem, hanem azt, hogy amit a pogányok áldoznak, démonoknak áldozzák, nem Istennek. Azt pedig nem akarom, hogy démonokkal legyetek közösségben." (1Kor 10,20).


#7 voltam.

2023. máj. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Tegyük fel, hogy az evangélium a Isten egyetlen kinyilatkozatása ami a világ igazságát tartalmazza."

Miért kellene hülyeséget feltenni?

1) Minden keresztény egyház szerint "Újszövetség" nincs "Òszövetség" nélkül.

2) Az EvangéliumOK nagyon sok helyütt utalnak az "Òszövetségre".

3) A Tóra (= Mózes öt könyve, minden Biblia legeleje) és a Próféták könyvei VALÓBAN I-ten szavait tartalmazzák.

2023. máj. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
Az összes hamis vallás Sátántól származik!
2023. máj. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!