Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek Farkas...

Mi a véleményetek Farkas Attila Márton, (FAM, aki magyar egyiptológus, kulturális antropológus, publicista.) a Magyar Ateista Társaságnak küldött üzenetéről és az abban megfogalmazott gondolatairól?

Figyelt kérdés

Előre szólok, elég durva hangvételű lesz és ezért a moderátorok lehet hogy törölni fogják az égész kérdést. Én azért bízom benne hogy nem, mert szeretném itt kivesézni veletek.


Tehát akkor most bemásolom ide nektek:


"Kedves Waldi,

semmi közöm a kálvinistákhoz. Egy kálvinista ismerősöm kérdezte hogy ezt, az egyébként egy zárt csoportban született posztomat kiteheti-e, s én igent mondtam. Bárkinek igent mondtam volna.


Olvasván a reakciótokat, azt hiszem, alapos félreértés történt. Nem a vallások védelmében írtam ezt a szösszenetet. Utálom a valláskárosultságot, a vakhitet, s ennek sokszor hangot adtam az általad is említett műsorunkban is. Gyakorló vallásos se vagyok.


Ez esetben csak szimplán titeket utállak (nem személy szerint, hanem mint jelenséget), s ennek adtam hangot, amihez egyelőre még jogom van. Utálom a gáz humorotokat, az ostoba arroganciátokat, utálom a bolsevizmushoz hasonló, “emberjobbító” világnézeteteket, otromba frázisaitokat. Utálom, hogy a tudományra hivatkoztok, miközben avítt, kétszáz éves vulgármaterialista közhelyeket nyomattok, pedig azóta kicsit többet tudunk az emberről, társadalomról, kultúráról. Utálom, hogy a humanizmusra és a toleranciára, a gondolat szabadságára, és hasonlókra hivatkoztok, de ha hatalomra jutnátok, minden általatok károsnak ítélt életformát, alkotást és gondolatot betiltanátok, mert ebből, a bolsevikokra kísértetiesen emlékeztető frázisokból és a vallások iránti acsarkodásból pontosan ugyanaz jönne ki, mint ami kijött az összes megvalósult ateista mennyországban, ahol a véget vetettek a “sötét, középkori babonák” uralmának a fejekben, és megvalósították a “józan ész és a tudomány” uralmát.


Például Enver Hodzsa Albániájában, Mao Kínájában, Pol Pot Kambodzsájában, hogy csak a legtisztább ateista országokat említsem. Gyanítom nagyjából ugyanaz lenne várható tőletek is adott esetben, mert a hasonló stílus és hasonló tartalom hasonló tetteket eredményez általában.


Mert szövegelhettek ti arról, hogy nem akarjátok a vallásos embereket bántani, ama általatok vallott elv, miszerint maga a vallás gyakorlása támadás az ész ellen, s a vallásos ember, mint olyan, beteg, és a mérsékelten vallásos még rosszabb, mint a fanatikus, mert képmutató (stb), csakis vallásüldözést és jogfosztást eredményezhet. (Amúgy vicces, hogy egy Martin Scorsese vagy egy Carl Gustav Jung beteg, de az Ateista Mémbázis alulművelt köpködői egészségesek)


A bolsevikok is az állam és egyház szétválasztására, a vallás magánügyként való kezelésére, a szekuláris és humanista hagyományra, illetve értékekre hivatkoztak. S ahogyan ők hazudtak, úgy hazudtok ti is. Olvasva a posztjaitokat és kommentjeiteket, bizony kitűnik, szívesen erőszakoskodnátok, csak egy vallási fanatikussal szemben ti még gyávák is vagytok hozzá.


S végezetül, de nem utolsó sorban, valami ellen, s nem valami mellett szervezkedni, ún. rezisztens identitást képez. Végső soron a vallástól függtök, ha annak ellenében határozzátok meg az identitásotokat. Ami szánalmas. Ennél még a bolsevizmus is több volt, minthogy ott a militáns ateizmus csak a koktél egyik összetevője volt.


Sokat elárul rólatok, hogy tudományos ismeretterjesztést nem nagyon találni az általatok és haverjaitok által működtetett ateista oldalakon, kizárólag a vallásos emberek sértegetését. De ebben is gázok vagytok (ha már az Aput hozod fel), mert a gyűlölet erőltetett, csikorgó humort képes csak kiizzasztani belőletek.


Egyébként elárulom: létezhet normális ateizmus (rám is tettek nagy hatást kiváló ateista gondolkodók), létezhet normális társadalmi szempontú valláskritika, azaz értelmes bírálata az egyházaknak, azok tevékenységének, a hittel való visszaélésnek, a politikával való összefonódásnak, stb, csak ti nem ezt művelitek, hanem mindenfajta vallási forma és minden vallásos ember ugyanolyan megbélyegzését, mint a legdurvább rasszisták az adott kipécézett embercsoportét. A nácik is védekezésről beszéltek a zsidók kapcsán, és minden tömeggyilkos a saját népe vagy világnézeti csoportja védelméről szövegelt.


Szóval nem vallási, hanem emberi szempontból, ha úgy tetszik: humanista szempontból, emberjogi szempontból, a szabadság szempontjából tartalak titeket, hogy is fogalmazzak udvariasan? Erősen kifogásolhatónak.


Ps. Az itt (cikketekben) látható Utolsó vacsora viccesnek vélt parafrázisa is gázos, mert Newton mélyen vallásos volt, pedig abban a korban már dívott az ateizmus. Kéne olvasnotok. Legalább pár könyvet, ti tudomány barátai…"



2023. máj. 16. 12:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
korrekt
2023. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Mojjo ***** válasza:
100%
Waldi gondolom Waldmann Tamás, aki egy vicc, és tényleg erősen kifogásolható a tevékenysége, meg a csoportjáé, úgy emberi szempontból. Is. Ezt full ateistaként mondom.
2023. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

"és a mérsékelten vallásos még rosszabb, mint a fanatikus, mert képmutató (stb), csakis vallásüldözést és jogfosztást eredményezhet."


>Szerintem ez nem igaz. A mérsékelten vallásos emberek azok, akik józanabbul tudnak gondolkodni. Többségük agnosztikus teista lehet, ezért fogékonyabbak a kritikára, így minőségi hitvitákat lehet végigcsinálni velük.


(egy ateista)

2023. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok és egyetértek vele. Ez a fajta agresszív ateizmus amit Waldmannék tolnak baromi gáz.
2023. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Masszívan igaza van. Az ilyen Waldmann-féléknek meg az ateista mémbázis köpködőinek annyi köze van a tudományhoz, mint Gizikének a gőzekéhez. Engem múltkor a redditen kezdett ki egy hasonló pusztán azért, mert leírtam, hogy az ember nem tudhat mindent, vannak megmagyarázhatatlan dolgok ami után az ember kicsit nyitottabban áll a dolgokhoz. Na jött ám a fotelpszichologizálás (projektálok szerinte), a személyeskedés, a magas lóról beszélés, stb. Waldmann már ott lejáratta magát ahogy Nagy Gergellyel "kommunikált", még ateista kommentelők is sorra szégyenkeztek a videó alatt a viselkedése miatt. Ugyanez igaz a "Sz(k)eptikus Társaságra meg az ostoba lapsiföld díjukra is, akik képesek voltak jelölni egy Máté Gábort pusztán azért, mert szerinte léteznek pszichoszomatkus betegségek... Annyi a tudomány ezekben a gyűlölködő figurákban, mint fingban a bumm.
2023. máj. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

"Waldmann már ott lejáratta magát ahogy Nagy Gergellyel "kommunikált", még ateista kommentelők is sorra szégyenkeztek a videó alatt a viselkedése miatt."


Szerintem nem kellene átesni a ló túloldalára sem, hogy a végén még Nagy Gergelyt Waldmann fölé tesszük.

Tessék itt van kettőjük vitájáról egy nagyon hosszú ateista elemzés, hogy kinek volt igaza:


[link]


Kiegészítés:


Az ateisták többségének semmilyen mély tapasztalata sincs a vallással, ezért utasítják el azt, amikor valaki erősebben támadja a vallást. A hétköznapi ateista ugyanis SOSEM volt sosem vallásos, vagy ha volt, de akkor NEM vette túl komolyan. Így inkább hallgatni kellene arról, amiről nincs tapasztalata.

Van azonban egy réteg, aki nagyon mélyen benne volt, és akiknek SÚLYOS kárt okozott a vallás. Ilyen vagyok én is, vagy ez az ember is, aki 20 évig volt a Hit Gyülekezete tagja:


[link]


Szubjektív véleményem az, hogy a vallással szemben igenis erős kritika kell, de azért ez nem csaphat át vandalizmusba, és észszerűtlen viselkedésbe.


#3 voltam.

2023. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fölé tenni, mivel már eleve ott van, és nem, nem azért, mert hívő... Waldmann egyszerűen vitaképtelen, viselkedni dedósan viselkedő kínos alak. Van közös ismerősöm vele a face-n, ott is láthattam, hogyan tud megnyilvánulni ha vallásról, hitről van szó, full demagóg a csávó, és csak sértegetni képes.
2023. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: egyébként intha pár éve ráleltem volna a blogodra, és sok mindenben hasonlóan jártam én is, mint te. Nekem is van tapasztalatom a vallás traumatizáló mivoltával, kritizáltam is rendesen a szervezett vallásokat, de ateista abszolút nem vagyok. Ne érts félre semmi bajom az átlagos ateistával, legyen az bármilyen okból ateista, nekem kifejezetten a brutálisan szűk látókörű, lenéző, megvető alakokkal van gondom, akik a tudománnyal takaróznak, holott semmi közük hozzá.
2023. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
* mintha
2023. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
41%

#8


Az ateistaklub bloggerének van köze a tudományhoz, mivel PhD fokozattal rendelkezik. Elég durván támadja a vallást, viszont legalább neki tényleg van tudása, tehát nem hiába beszél.

Waldmannt ő is ismeri, és kritizálta is az írásában a kommunikációja miatt, de ugyanakkor nem Nagy Gergelyt hozta ki győztesnek (nem olvastam végig az egészet, mert nem volt rá időm),

Az ateistanplo blog nem az enyém, csak egy hozzám hasonlóan járt ember egykori feljegyzései.

2023. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!