Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha szerintetek a munkahelyemen...

Ha szerintetek a munkahelyemen senki nem tudta megmondani, hogy mi a Pünkösd lényege, akkor mennyire okés, hogy pont emiatt legyen most munkaszüneti nap?

Figyelt kérdés
Kitaláltuk, hogy ezt most "megközvéleménykutatjuk", és tényleg senki nem tudta elmondani 12 emberes kis cégnél, hogy mi is van Pünkösdkor, ezért mi a Pünkösdhétfő. Az ötlet onnan jött, hogy láttuk egy betelefonálós kvízműsorban, hogy pár ember arra a kérdésre sem tudott válaszolni, hogy mi a Húsvét. Pedig ez aztán evidens lehetne. Azt gondolnánk, hogy Jézus megfeszítéséről és feltámadásáról mindenki halott, de még arról sem. Viszont akkor Pünkösdről mi a véleményetek, okés így, hogy munkaszüneti nap van ilyen elvonttá vált vallási ünnepekkor? (A Húsvét az szélsőséges példa volt, de a Pünkösdöt szerintem általánosan tényleg nem vágják akkor az emberek)

2023. máj. 26. 17:04
1 2
 11/18 anonim válasza:
29%
A középkori magyaroknak a 30-40 százaléka volt, aki vallási ünnepekkel képben volt és ünnepelt rendesen. Az írástudatlanok nem annyira vágták, de a formális dolgokat persze tartották. Ha maradunk ennél a 30-40-nál, akkor ma az értelmiség az, aminek a 30-40 százaléka tudna részletesen beszélni arról, mi a pünkösd. De ez csak az értelmiség.
2023. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Én úgy vagyok vele (a vallsást ismerő ateistaként),hogy legyen munkaszüneti nap. Egyrészt hogy aki vallásos el tudjon menni templomba,másrészt szerintem egy vallási ünnep megszüntetése csak felidegesítené a vallásosokat.
2023. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Ápr 4-et és nov 7-et se tudta mindenki átérezni, meg hogy mi az, mégis volt olyan. Most keresztényék megmutatják, hogy ők vannak hatalmon. Ennyi.
2023. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%
Én nem tudom és nem érdekel miről szólnak.., hát igazából egy emberi ünnep sem. Örülök, hogy annyira ostobák a föld vezetői, hogy random szabadságot adnak 1-1 napokra a kényszer rabszolgaságból. Nekem ez a lényege... Nem a sátánt, hanem istent szolgálhatom azokon a napokon, amikor nem kell bemenni. Ennyi.
2023. máj. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
45%

Én egyetértek a kérdezővel, és nem csak azért, mert a többség nem ünnepli, hanem mert nincsenek is már hozzá kapcsolódó szokásaink, akkor meg minek. És ez nem csak a pünkösdre igaz, több ünnepnapunk is elszakadt már a valóságtól: ünnepnapjaink vannak olyan napokra, amiket nem ünneplünk és munkanapok olyan napok, amiket meg igen.


Már többször felvetettem én is a Gyakorin, hogy ráférne egy alapos észszerűsítés.

Ott van például év elején a farsang, amihez még mindig járulnak széleskörű népszokások, de nem szabadnap. Cserébe szabadnappá nyilvánították legutóbb húsvét pénteket, amit meg legfeljebb csak néhány templombajáró tart fontosnak.

Március 15 és október 23 dohos, száraz, politikai megemlékezések; augusztus 20-hoz viszont már kapcsolódnak új szokások is.

Május 1 majálisozása már hosszú évek óta kiveszőben van, december 24-ét pedig sokszoros próbálkozás ellenére sem meri meglépni egyik kormány sem, pedig itthon az a legfontosabb karácsonyi nap.

2023. máj. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Leszarom mi a Pünkösd vallási értelemben. A lényeg az, hogy pénzt kapok azért, hogy itthon filmezek
2023. máj. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Ez olyan mint amikor Gino-tol megkérdezték, hogy mit ünneplünk május 1-én?

Azt válaszolta, hogy ez a szeretet ünnepe. Ilyenek az emberek. Nem tudják és nem is érdeklik.


A cigányok azt mondják vallásosak. (Énis cigány vagyok) biztosan ismersz egy párat, nézz be az autójukba, szinte az összesnek a visszapillantó tükrére rá van tekerve a rózsafűzér.

Én egyszer pár ismerőstől, sőt barátoktól és családtagoktól is megkérdeztem már, hogy mire való a rózsafűzér, mit szolgál, hogyan használjuk mit szimbolizál, mire jó, hogyan kell imádkozni?


Senki de senki nem tudta megválaszolni. De minden autóba bent van, mert szent dolog és megvéd.


De mondhatnánk a nagypénteket, a hamvazócsütörtököt vagy bármi más egyházi ünnepet. Az emberek nagy része azt sem tudja mit ünneplünk. Csak annyi, hogy szabadnap, pirosbetűs ünnep. Mi a barkaszentelés, mit jelképez a karácsonyfa stb stb. Mi a Szentháromság? Senki nem tudja, de veti a keresztet :) ezek vagyunk mi Magyar emberek :⁠-⁠)

2023. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Aki nyitott rá, tudja, mit ünneplünk. Másnak meg hiába próbálnánk magyarázni, ha elzárkózik előle.

Sajnos manapság trendi a tudatlanság és a keresztény ellenesség. Attól mert valaki nem érti az ünnepet, még nem kell megszüntetni, mert sokaknak fontos, mégha nehéz is ezt elképzelni.

2023. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!