Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Etikus volt e Isten részéről...

Etikus volt e Isten részéről az embert megalkotni, olyan lényeket akik többségében bűnt fognak elkövetni és ezáltal örök szenvedés vár rájuk vagy Isten nem tudta előre hogy ez lesz, azaz nem mindentudó?

Figyelt kérdés
2023. máj. 27. 15:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
Vannak olyan személyiségek, akikkel kapcsolatban az etikusság nem elvárás. Ők mindig (is) és mindent (is) tudnak előre, csak azt akarják tenni, amit tesznek.
2023. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Lucifer-666 ***** válasza:
67%
Igazából a bűnöket ők követik el és nem Isten. Az áldozatok azok, akik elszenvedik a bűneiket.
2023. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
33%

Nem olyannak teremtette őket hogy ezeket meg csinálják. Olyannak teremtette őket hogy meg csinálhatják.


Onnantol kezdve az ő felelősségük hogy meg csinálják-e.

2023. máj. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3. És teremtéskor nem tudta előre hogy mit fognak cselekszeni az emberek, nem mindentudó?
2023. máj. 27. 16:10
 5/25 anonim ***** válasza:
24%

Senkire sem vár örök szenvedés.

Az lehetetlen. Ha egy picit konyítanál istenhez, vagy az elmédhez, tudnád. Az időben nincs olyan, hogy vég nélküli, mert az nevetséges és fejletlen.

Az örökben pedig csak végtelen egység létezhet( abszolút végtelen, örök szeretett és harmónia). Nem tudsz örökké szenvedni, mert azzal, hogy létezel, akaratlanul is tanulsz, fejlődsz.


4#, Isten nem időben létezik, hanem az idő létezik istenben. Nem mindentudó, hanem ő maga a minden. Benne létezik minden. Mindentudó is, de ez végtelenül fejletlen ő hozzá, kifejezhetetlenül távol áll tőle az olyan primitív létezés, mint a mindentudás.

2023. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
47%

"3. És teremtéskor nem tudta előre hogy mit fognak cselekszeni az emberek, nem mindentudó?"


De felfogtad amit írtam?

2023. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

"Igazából a bűnöket ők követik el és nem Isten. Az áldozatok azok, akik elszenvedik a bűneiket."


Ha építek egy robotot ami képes pisztollyal lőni és adok neki egy pisztolyt majd kigurítom az utcára, hogy menjen és lövöldözzön akkor nem én öltem meg az áldozatokat és csak a lehetőséget adtam meg a robotnak.

Mégis engem fognak letartoztatni és okolni.



"Nem olyannak teremtette őket hogy ezeket meg csinálják. Olyannak teremtette őket hogy meg csinálhatják."

Ez sem teljesen igaz. Mert közben ott vannak a különböző hajlamok, betegségek, stb. és aztán még ott vannak a körülmények is.

Egy rossz környéken nevelkedő gyereknek van,hogy nagyon nincs is más lehetősége mint csatlakozni egy bandához és bűnt követni el. Ez szintén már túl megy a lehetőség megteremtésén.


"akikkel kapcsolatban az etikusság nem elvárás"

Többek között a kérdező is elvárná Istentől. Így Istennel kapcsolatban nagyon is elvárás. Különösen mert jónak szokták nevezni. De ha nem etikus akkor milyen alapon neveznénk jónak?

2023. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Lucifer-666 ***** válasza:
16%

"Mégis engem fognak letartoztatni és okolni."


Az lehet, de a robotot is bedaralják. Isten a tetemtésért felelős, a bűnökért viszont a bűnös.

2023. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
54%

"Ha építek egy robotot ami képes pisztollyal lőni és adok neki egy pisztolyt majd kigurítom az utcára, hogy menjen és lövöldözzön akkor nem én öltem meg az áldozatokat és csak a lehetőséget adtam meg a robotnak."


A robot kénytelen program alapján cselekedni. Az emberek azonban láthatoan képesek nem ilyet csinálni.


"Ez sem teljesen igaz. Mert közben ott vannak a különböző hajlamok, "


Az ember nem állat, képes ellen állni a hajlamoknak. Bár jó érzésü emberben sokszor ki sem alakulnak.


"betegségek,"


Természetesen figyelembe van véve, hogy ha valaki nem saját hibájábol cselekszik rosszat.

stb. és aztán még ott vannak a körülmények is."


"Egy rossz környéken nevelkedő gyereknek van,hogy nagyon nincs is más lehetősége mint csatlakozni egy bandához és bűnt követni el. Ez szintén már túl megy a lehetőség megteremtésén."


Itt nagy esélyel inkább az van számot tartva, hogy hogyan viszonyul ezekhez, illetve hogy ha képes felismerni is más lehetőségeket találni maguknak, akkor az van figyelembe véve. Senki nincsen olyasmiért elszámoltatva, amiért nem felelős.

2023. máj. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
81%

"A robot kénytelen program alapján cselekedni. Az emberek azonban láthatoan képesek nem ilyet csinálni."

Tényleg?

Miből látható? Az emberek döntései elégé függnek az eddigi tapasztalatoktól, a test aktuális állapotától, külső ingerektől és hasonlóktól. Ez mind olyan ami egy robotot is befolyásolhat. Sokkal inkább a robotnak kevésbé komplex a programja ami feldolgozza az adatokat.


"Az ember nem állat, képes ellen állni a hajlamoknak. Bár jó érzésü emberben sokszor ki sem alakulnak."

De miért kellenek egyáltalán olyan hajlamok amik elég komolyan csábítanak a bűnre? Miért kell ilyennel születniük egyeseknek?


"Itt nagy esélyel inkább az van számot tartva, hogy hogyan viszonyul ezekhez, illetve hogy ha képes felismerni is más lehetőségeket találni maguknak, akkor az van figyelembe véve. Senki nincsen olyasmiért elszámoltatva, amiért nem felelős."

Tehát ha egy gettóban felnő egy gyerek akinek nem nagyon volt más lehetősége mint becsatlakozni egy bandához ahol bűnt kellett elkövetnie rendszeresen (amit egy idő után már élvezet is a mellett, hogy meg kellett tennie) akkor ő a mennyországba kerül annak ellenére, hogy élvezte mikor ártott másoknak?

2023. máj. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!