Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elképzelhető, hogy Böjte...

Elképzelhető, hogy Böjte Csaba nem tudott a tíz éven át tartó szexuális erőszakról a saját intézményében, létezhet ez vagy csak hazudik és mentegeti magát?

Figyelt kérdés
2023. máj. 28. 15:31
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
73%
2023. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
18%
A hangfelvétel is hamis?
2023. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
29%

Ok.Bár nem életszerű,de tegyük fel,hogy mindenki hazudik csak böjte nem.

Akkor is üdvös,hogy ekkora nyilvánosságot kapott az,hogy mi folyik ott és a felelőség böjtéé nem másé.

2023. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
0%

Na én akkor most úgy válaszolol a kérdésre, hogy van egy kis ismerettségem/ összeköttetésem a témával kapcsolatban. Ennek oka csak annyi, hogy a már réges rég nyugdíjas pedagógus nagymamám ilyen családsegítő is volt, valamint többször résztvett ilyen erdélyi túrák megszervezésében, lebonyolításában. Volt szerencséje többször megfordulni a Dévai Szent Ferenc alapítvány különböző katolikus intézményeiben, személyesen beszélt többször az atyával.

Nagymamám mikor tavaly kitört ez a dolog csak ennyit mondott: ,, nem lepődtem meg". 2017-ben ismét volt az alapítvány egyik intézményében nyugdíjas szociálpedagógusokkal/ hitoktatókkal, majd elmondása szerinz az egyik ott dolgozó gazdasági szakemberrel hosszas beszélgetést bonyolított le az egyik dolgozóval, ami az elején csak arról szólhatott, hogy ezeket a sérült gyermekeket hogyan lehetne minél hatékonyabban iskoláztatni a beszélgetés végül úgy zárult le, az a hölgy annyit mondott: ,, Szerencse, hogy az alapítványban lévő problémás ügyek nem jutnak ki, akkor lenne csak gond".... Nagyi szerint valami ilyesmit mondott, viszont az ott megforduló pedagógusok szerint egyértelmű, hogy sok minden marketingfogás/ egyszerű képmutatás ami ott folyik. Ezek személyes elmondások,viszont a tények fontosak itt.

Biztos vagyok benne, hogy az atya tudta, hogy az intézményekben mi folyik, s ezek után fel fognak erősödni azok a hangok/ résztvevők, akik nemcsak az alapítvány pozitív oldalát ismerik. Sok mindent nehéz kétségbe vonni, az atya nagyon furákat beszél mostanság, ami meg szintén ,, inkorrekt", hogy ahelyett, hogy gerinces ember módjára válaszolna egyes kérdésekre, ő szídja a háttérhatalmat, a sajtót vagy hosszasan kezdi ecsetelni, hogy ő mennyit tett meg élete során az emberekért ( mai facebook kiírása), nem tudom véleményem szerint ez nem etikus.

Én katolikusként alapból sok ilyen abuzálási ügyről hallottam az egyházakon belül, ami nagyon elkeserítő, egy egyszerű falusi plébános szavára jobban ad már az ember, mint egy hatalom által is ajnározott ,,celeb" pap szavára.

Böjte Atyától nem lehet elvenni azt amit a gyermekekért tett, a könyveit a szüleim is olvasták, az alapítvány indítása előtt is számos jótékonysági programban vett részt, ez a fajta önfeláldozás/ önzetlenség dicsérendő.

Hívő emberként én is azt vallom, hogy minden bűn megbocsátatik, ez az atyára is igaz, a Jóisten majd tudja.

Egyértelmű, hogy ebben az egész ügyben benne van a politika, de mint mondják nem zörög a haraszt ha....

Ami talán szintén nem volt túl etikus, és az embereknél ellenszenvet válthatott ki, hogy bár tudtommal nem engedélyezett az adó 1%-át külföldön elszámoltatni, ez kivételt képezett amellett, hogy a magyar kormány is támogatta az alapítványt, s az alapítványnak, a minél több magánadomány érdekében, kreáltak egy ilyen ,, minden szép, minden jó" imázst konkrétan, aminek a főszereplője maga volt az atya.

Kiváncsi leszek a fejleményekre...

2023. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
2023. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!