Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásoknak mi a véleménye...

A vallásoknak mi a véleménye a szerencsejátékról?

Figyelt kérdés

Nyilván nem a függőségre gondolok, hanem arra, hogy ha egy vallásos ember vesz ritkán egy lottót.


Bármilyen vallás véleménye érdekel.


2023. jún. 3. 12:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Bárki válaszolhat, akár ateista is, de ha valaki vallásos emberként válaszol, akkor légyszíves írja oda, hogy milyen felekezet tagja. Így látni fogom egymás mellett a vallások tanításait.
2023. jún. 3. 12:20
 2/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
46%

Hogy kártékony.


Modernista szunnita muszlim.

2023. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

A szerencsejátékot a lopás egy formájának és egy olyan függőségnek tekintik, amely negatív következményekkel járhat.

Muszlim vagyok.

2023. jún. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én keresztény vagyok (Római Katolikus), és velem is megesik, hogy rakok egy tippmixet vagy veszek egy kaparóst 2-3 havonta. Nem azért, mert nyerni akarok, egyszerűen csak poén és játék. Szerintem így nincs is vele probléma, olyan mint az alkohol: ameddig mértékkel teszi/fogyasztja az ember, addig nyugudtan. Amikor elkezd függőségbe/mértéktelenségbe hajlani, az már viszont katasztrófa.
2023. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténység nem tartja bűnnek, ha valaki egyszer-egyszer vesz egy lottót vagy sorsjegyet, viszont a függőséget már igen.

Kicsit olyan, mint egy pohár bort meginni se bűn, de ha valaki részegen fetreng minden hétvégén, akkor az már nagyon súlyos, Pál apostol a legsúlyosabbak közé helyezi a részegeskedést.

2023. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A katolikusok nem ítélik el, bár nem is tartják jónak.

Az iszlám elítéli.

A hinduk károsnak tartják, de nem tiltják, csak szabályozzák.


A többi vallás túl pici.

2023. jún. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Sátánistaként nem ítélem el,viszont röhejesnek tartom ha valaki imával tölti ki a szelvényt.
2023. jún. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én keresztényként heti egy mezőt megteszek.

Isten pedig kihúzza a számaimat, ha szükségem lesz rá. Ha nem, nem.

Mozes szerencsejáték elleni fellépését pedig ismerem. Mit mondhatnék? Bűnös vagyok? Az vesse az első követ a szerencsejátékosokra, aki bűntelen.

2023. jún. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!