Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mitől lettem agnosztikus...

Mitől lettem agnosztikus ateista amikor abszolút nem így neveltek a szüleim?

Figyelt kérdés
Anyukám apukám katolikus vallásúak, minden vasárnap templomba járnak, mély vallásosak, nyilván ezt a nevelést kaptam végig. Szeretnék is keresztény lenni és követni a szüleimet, de valamiért egyszerűen nem tudok keresztény lenni, egyszerűen rengeteg kérdés van bennem, amire számomra nem adtak még olyan választ amivel újra visszatérnék a hitemhez. Ilyen a gonosz létezése, az isten rejtettsége, szabad akarat megalkotása, a szenvedés mint olyan létezése jóságos Isten mellett aki mindenható, Epikuroszi paradoxon és a többi, valamiért azokat a válaszokat amiket adnak nem győznek meg pedig tényleg szeretném követni Istent is szüleimet ezáltal
2023. jún. 8. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha logikai úton közelítesz a vallás tanaihoz, azt jelenti, hogy nem vagy hívő.

A hit nem tények logikus ismeretén alapul, hanem hit.

2023. jún. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Így jár, akinek ennyire nem tudatos az élete, hogy azt hiszi idegenek a neten jobban fogják tudni.
2023. jún. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Azt had kérdezzem már meg kérdező, hogy ismered is az erről szóló a profi filozófiai vitákat, is vagy csak amiket magadtól gondoltál ki?


De eleve ha hinni akarsz Istenben akkor hihetsz is.

Ráadásul miért nem próbálod te magad megválaszolni az Isten kételyedet illető gondolataidat? Ha nem is akarod megmagyarázni őket, akkor nem is akarsz hinni benne.

2023. jún. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%

Egy gonosz világban élünk, nem csoda hogy agnosztikus lettél. A hit et táplálni kell mint a növényt, és nem mindegy mivel. Nemes dolog a templomba járás ilyen közöny ellenére is, de nem kapnak a hívők megnyugtató és megbízható választ az élet legfontosabb kérdéseire. Miért engedi meg Isten a szenvedést? Mi Isten neve? Milyen szándéka van a földdel és az emberiséggel?

A Bibliában benne vannak a válaszok! Hiszen a Teremtő íratta le ezt a könyvet. Emailben küldhetnék neked néhány rövid videót?

2023. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Darkmoon80 ***** válasza:
85%

" A hit et táplálni kell mint a növényt, és nem mindegy mivel."


Önámítással.

Ha valami jó történik, Isten segített, ha rossz akkor az vagy az ördög műve vagy Isten csak a lelki fejlődésed miatt tesz próbára.


Olvasd el a Bibliát, csak az Istenért, el ne kezdj gondolkodni a benne olvasottakról, mert akkor sose leszel hívő!

2023. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%

Péter!

Ismered az írásokat:

"„Bizony, bizony, mondom nektek: Aki nem a kapun megy be a juhok aklába, hanem máshonnan hatol be, az tolvaj és rabló. Aki a kapun megy be, az a juhok pásztora. Az őr kinyit neki, a juhok pedig megismerik a hangját. Nevükön szólítja juhait, és kivezeti őket. Amikor mindegyiket kivezeti, elindul előttük, s a juhok követik, mert ismerik a hangját. Idegen után nem mennek, hanem elfutnak tőle, mert az idegennek nem ismerik a hangját.” Ezt a példabeszédet mondta nekik Jézus, de nem értették, mit akart vele mondani. Jézus folytatta: „Bizony, bizony, mondom nektek: Én vagyok a juhok számára a kapu. Azok, akik előttem jöttek, tolvajok és rablók. Nem is hallgattak rájuk a juhok. Én vagyok a kapu. Aki rajtam keresztül megy be, üdvözül, ki-be jár és legelőt talál. A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson. Én azért jöttem, hogy életük legyen és bőségben legyen." (János 10: 1-10)


Vagyok, aki vagyok. Voltam, aki voltam: Jézus. De Istenné lettem és megteremtettem az univerzumot, benne a Földel , benne a saját életemmel. Hogy legyen, aki megteremtse az univerzumot. Hogy életetek legyen nektek is. Eddig vak voltál Péter és néztél, de nem láttál.

Ime, Péter: Most már látsz.


Azért nem tudtál hinni, mert nem értetted: A Biblia egy rejtvény. A papok pedig, mint a papagályok szajkózzák a mondókát, a reljtvényt. Denincs semmi, ami ki ne derülne Péter!

Segítek:

Jézus élete = Isten gyermekkora


Láttad volna, mikor Isten "lázadó tini" volt és küzdött a pubertásával. Csillagokat, feketelyukakat, galaxisokat teremtett és pusztította el őket, ütköztette egymással őket. Még fiatal felnőtt Istenként is egész ökoszisztémákat alkotott és pusztított el. Aztán megteremtette az embert és megpihent. Néha ránézett az emberiség projectjére, de ezen kívül sok más projektet is futtatott. Az ember fontos Isten számára, hiszen mi kaptuk meg a kiváltságot, hogy egyáltalán halhatunk Istenről. Mert Isten is emberként kezdte. Jézus nem az ő gyermeke, hanem az Ő gyermekkora.

Meg kellett őriznie a gyermekkorát, ehhez pedig az Ószövetség történelmi megalkotása volt a kulcs.

Péter!

Ha Isten nem teszi, amit tesz, egyikünk sem létezne. De Isten, Jézusként kezdte. Az embernek pedig megadta, hogy aki hiszi a fiú Istent, nem pedig Isten fiát, az haláláig kitarthat benne. Aki pedig haláláig kitart benne és egy akaraton van Istennel, az üdvözül. Együtt teremti az egész eddigi és azutáni valóságot Istennel.


Így, ezzel a tudattal keresd Istent, akár az írásokban, akár embertársaidban.


u.i.:

Péter! Isten veled van. Nem sokakat szólít a saját nevén. De akit így szólít, azzal terve van. Csak ne szállj el magadtól és bízz az Úrban, mert ő legyőzte a világot.


aláírás: Krisztián

2023. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jégszív ***** válasza:

"Dubito ergo sum"


Attól, hogy mertél

- GONDOLKODI és

- KÉTELKEDNI!

2023. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!